Zwyrodnialec, który strzelał do psa zatrzymany!

  • 28.04.2016, 14:34
  • red./KPP w Bolesławcu
Zwyrodnialec, który strzelał do psa zatrzymany!
Pod koniec stycznia jako pierwsi pisaliśmy o zwyrodnialcu, który zrobił sobie strzelnicę z psa. Sprawę tą opisywały niemal wszystkie media w regionie, ustalono nawet nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. Dziś bolesławiecka policja poinformowała, że zatrzymano sprawcę, był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

Przypomnijmy. Psa znaleziono 11 stycznia w wiosce Gierałtów, w gminie Nowogrodziec. Zanim trafił do schroniska w Przylasku, przez dwa dni leżał pod płotem jednej z posesji. W końcu ktoś się zlitował i powiadomił straż miejską z Nowogrodźca. - Pies jest w stanie ciężkim, był operowany i wciąż nie wiadomo czy przeżyje. Nadal sam nie chce przyjmować pokarmu i załatwia się pod siebie – opowiadała wówczas pracownica schroniska.

Po pierwszych oględzinach przeprowadzonych przez weterynarz okazało się, że zwierzak został sześciokrotnie postrzelony. Na zdjęciu rentgenowskim wyraźnie widać było kształty śrutów do wiatrówki. Najprawdopodobniej ktoś z wioski postanowił na żywym zwierzaku sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i dać upust sadystycznym zapędom.  

Jak dowiedzieliśmy się wówczas od strażników miejskich w Nowogrodźcu na wiosce nikt nic nie wie, albo nie chce mówić. - W tak małych społecznościach ludzie często wiedzą dużo, ale nie chcą donosić na sąsiadów – mówił strażnik miejski. Jeden z bolesławieckich portali poruszony historią wyznaczył nawet nagrodę za wskazanie sprawcy. Po około dwóch tygodniach męczarni pies zdechł, a zwyrodnialec przez kilka miesięcy cieszył się bezkarnością. Do czasu.

Dziś bolesławiecka policja poinformowała, że policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu zatrzymali sprawcę, okazał się nim 26 letni mieszkaniec tej gminy.

- Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Już usłyszał zarzut znęcania się na zwierzęciem. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozwolenia wolności - czytamy w komunikacie KPP w Bolesławcu.

red./KPP w Bolesławcu

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lukasz160795
Lukasz160795 28.04.2016, 23:59
Widzę śrut grzybkowy. Współczuje psu tych cierpień bo śrut grzybkowy 4,5mm robi na prawdę duże szkody. Co do sadysty, dostanie 2 lata. Hmm... Polska taka piękna... Niech ustawodawcy i sąd zdycha za to jakie mamy prawo w tym POlszewickim kraju...
Galileon1
Galileon1 28.04.2016, 23:22
Rozumiem - sadysta zmasakrował psa, zdarza się, mówi się trudno, w końcu IIIRP to modelowe Porypaństwo Kanonicznego Bezprawia więc siłą rzeczy kraj ludzi wierzących... Wierzących w wiele bredni, w tym i w tę, że tylko oni, niczym poniemieckie żelazka, mają "duszę"... Niczym przysłowiowy "ciemny lud kupili" kościelną ściemę/dogmę i wbrew Pismu (które jasno i wyraźnie stwierdza że stwory żyjące "są duszami żyjącymi" a nie że ją mają) wierzą, że jest odwrotnie... Wszystko pomimo tego, a nawet wbrew temu że pomiędzy "mieć" a "być" jak między "mieć osła" a "być osłem" jest taka mniej więcej różnica jak między "mieć raka" a "być rakiem". Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje dlaczego na siłę weterynarze - ludzie co do rokowań kompetentni - pozwolili, by zwierzę zdychało 2 tygodnie w męczarniach zamiast przeprowadzić eutanazję zatrzymując mu serce np. zastrzykiem z chlorku potasu?
Sansui
Sansui 29.04.2016, 07:26
Nie wykonuje się eutanazji chlorkiem potasu, to taki sam mit jak strzelanie defibrylatorem od linii prostej na kardio monitorze .
Galileon1
Galileon1 29.04.2016, 17:03
Nie twierdzę że nie, zawsze jest kilka sposobów, wśród nich byłe, obecne i te co dopiero przed nami... np. oseski kocie najlepiej usypia aethylum chloratum skądinąd znany z gabinetow stomatologicznych jako... zamrażacz przed rwaniem zęba.
Anonimowy
Anonimowy 28.04.2016, 19:20
Kiedyś miałam podobna sytuacje ale w powiecie lwoweckim. Pies został postrzelony miedzy dwa kregi, weterynarz proponował uspanie psa bo prawdopodobnie nie chodzilby już i zalatwial pod siebie. Nie wyrazilismy zgody i została przeprowadzona operacja. Sprawa została zgłoszony na policje ze wskazaniem prawdopodobnego sprawcy. Sprawę umozyli bez podania przyczyny. Piesek na szczęście po 2 tyg od operacji zaczął powoli chodzić chociaż z zalatwianiem ma nadal spory problem a sprawca bezkarnie chodzi po wiosce.
anton53
anton53 28.04.2016, 17:51
I co z tego że go zatrzymano prokurator uzna to za niską szkodliwość społeczną sąd pogrozi i bandyta będzie dalej krzywdził zwierzęta, takie mamy prawo odnośnie krzywdzenia zwierząt.
CBoska Andzia
CBoska Andzia 28.04.2016, 17:46
Trzeba podać do publicznej wiadomości dane personalne tego kretyna. To jeden z elementów prewencji wobec podobnych idiotów jakich ta świeta ziemia mimo wszystko jeszcze nosi.
Sansui
Sansui 28.04.2016, 17:35
Czyli zawiasy na 5 a pijanego rowerzystę posadzą no bo przecież przewróci się i porysuje chodnik ;D.

Pozostałe