×

Dziewięć medali dla młodych karateków

  • 29.04.2016, 16:20
  • Jacek Jaworski
Dziewięć medali dla młodych karateków
Dziewięć medali wywalczyli karatecy z Lubania podczas Otwartego Turnieju Karate Goju Ryu w Wołowie. Turniej zorganizowano dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do14 roku życia.

W dniu 23 kwietnia 2016 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie  rozegrano międzystylowe zawody karate - Otwarty Turniej Karate Goju Ryu - Wołów Cup 2016, pod patronatem Burmistrza Gminy Wołów Dariusza Chmury.  

Turniej został zorganizowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat, gdzie zawodnicy rywalizowali w konkurencjach - kumite, kata, kihon i dla najmłodszych na fantomie i torze przeszkód. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Wrocławia, Ścinawy, Wołowa, Jemielnia, Siedlec, Lubinia, a także 10 osobowa reprezentacja z klubu KS Samuraj Lubań w składzie – Aleksandra Karłowska, Dawid Stodolny, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Olivia Włodarska-D'Onofrio, Oliwia Sławińska, Amelia Gryganiec, Jakub Przybyłek, Mateusz Karłowski, Alan Mażul, pod nadzorem instruktora Tomasz Podbuckiego oraz rodziców.  

Reprezentacja KS Samuraj Lubań godnie reprezentowała barwy klubu i naszego regionu. Zawodnicy udowodnili, że poświęcony na treningi czas i wysiłek nie idą na marne. Członkowie dziesięcioosobowej reprezentacji aż dziewięć razy stawali na podium.  Swoje krążki kolejno wywalczyli: Oliwia Sławińska – II m. w kata i III m. w kumite Mikołaj Jaworski – III m. w kumite i III m. w kata Amelia Gryganiec – III m. w kata Jakub Przybyłek  - III m. w Kata Wiktor Jaworski – III m. w kumite Aleksandra Karłowska – III m. w kata i V w kumite.

Klub Sportowy Samuraj Lubań cały czas prężnie się rozwija i wciąż buduje młodą kadrę zawodników, czego dowodem są zdobyte właśnie medale. Zawodnicy klubu już w młodym wieku mają możliwość startów w zawodach w kraju i poza jego granicami. Dzięki turniejom młodzi adepci sztuk walki mają okazję, zdobyć nowe doświadczenia i podnosić swój potencjał zawodniczy.  

- Wszystkim zawodnikom, którzy byli obecni na zawodach i dzielnie nas reprezentowali bardzo dziękujemy za obecność, poświecenie i dobre walki. - mówi trener Jacek Jaworski - serdecznie gratulujemy tym, którym udało się wywalczyć strefę medalową. Podziękowania należą się także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – dodaje trener.  

Serdeczne podziękowania dla Naszych rodziców Państawa Sławińskich, Karłowskich i Jaworskich za pomoc w organizacji wyjazdu, transporcie i sprawowaniu opieki podczas zawodów.

Duże słowa uznania dla organizatorów zawodów za bardzo dobre przygotowanie turnieju i wspaniałą organizację. Organizatorem turnieju był Karate Goju Ryu Shuseikan Poland, przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie.

 

Jacek Jaworski

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe