×

Andrzejkowy Festiwal Talentów

  • 03.12.2016, 14:30
  • Magda Moryto
Andrzejkowy Festiwal Talentów
Podziel się:
Oceń:
Tegoroczny Andrzejkowy Festiwal Talentów po raz pierwszy odbył się poza Lubaniem. Ze względu na dużą liczbę uczestników z Leśnej imprezę przyjął tamtejszy Ośrodek Kultury i Sportu. Według organizatora była to jedna z najbardziej udanych imprez.

Do tegorocznego Andrzejkowego Festiwalu Talentów podchodziliśmy pełni obaw. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe zasady... jak to będzie... Jednak liczba 7 i dla nas okazała się szczęśliwa. VII Andrzejkowy Festiwal Talentów okazał się jednym z najlepszych jaki mieliśmy przyjemność organizować – czytamy na stronach Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu.

Pomysł organizowania Festiwalu Talentów zrodził się 7 lat temu wśród nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu, którzy chcieli zaprezentować szerszej publiczności efekty swojej pracy z dziećmi na zajęciach pozalekcyjnych. Teraz jest to impreza, na której prezentują swoje talenty dzieci z całego powiatu lubańskiego. Dlatego też tegoroczną edycję objął patronatem honorowym Starosta Lubański, Walery Czarnecki, za co serdecznie dziękujemy.

Od początku nasza impreza organizowana była w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu. Z racji tego, iż w latach poprzednich, większość uczestników Festiwalu stanowili uczniowie szkół z Leśnej i okolic zależało nam, aby tegoroczna impreza odbyła się właśnie w tym mieście. Tu naprzeciw naszym oczekiwaniom i potrzebom wyszła Pani Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej - Agnieszka Smolińska, która zgodziła się na zorganizowanie Festiwalu w jej placówce.

Współpraca okazała się bardzo owocna i w dniu 1 grudnia 2016 roku na scenie OKiS w Leśnej publiczność mogła podziwiać 21 prezentacji, w których wystąpiło ponad stu uczestników. Występy były bardzo urozmaicone. Mieliśmy przyjemność słuchać śpiewu, gry na gitarach, oglądać występy taneczne i gimnastyczne, a także podziwiać grę aktorską. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepsze prezentacje. Co do jednego byli zgodni, nagroda główna GRAND PRIX VII Andrzejkowego Festiwalu Talentów należy się duetowi Karolinie Borkowskiej i Miriam Olek, które wykonały przepiękny, wzruszający pokaz tańca, opowiadający historię „Dziewczynki z zapałkami”.

Ponadto przyznano nagrody dla trzech najlepszych prezentacji w poszczególnych kategoriach.

W szkołach podstawowych:
I -miejsce otrzymała urocza Teresa Udegbe-Pałys, która wykonała piosenkę „Send my love” akompaniując sobie na gitarze.
II- miejsce przypadło grupie teatralnej „Granda”, która wykonała etiudę pt. „Kim jesteś?”
III- miejsce zajęła Zuzanna Benke, która również zauroczyła jurorów swoim śpiewem w piosence „Spadochrony”.

Ponieważ poziom był bardzo wyrównany i ciężko było wyłonić najlepszych, komisja postanowiła przyznać wyróżnienie dla grupy „Giętki kwartet” z Pobiednej, która wykonała pokaz gimnastyczno-akrobatyczny.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nagrodzeni zostali:
I-miejsce- Nikola Owad, która przy akompaniamencie gitar wykonała utwór „Love yourself”
II- miejsce otrzymał zespół „Czarownice”, które pokazały się w układzie taneczno- gimnastycznym
III- miejsce zajęła Maja Iwanek, która zaprezentowała monolog pt. „Melissa”.

W tym roku nowością była nagroda publiczności. Każdy mógł zakupić talon i oddać głos na swojego faworyta. Bezapelacyjnie wśród publiczności najwięcej głosów zdobył zespół „Czarownice”.

Nagrodzonych zostało osiem prezentacji, ale nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, długopis oraz poczęstunek.

Sponsorami naszego Festiwalu byli:
-Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu
-Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu
-Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubaniu
-Firma "MarPol" Marta Bednarczyk
-Piekarnia Ryszard Makowiecki
- Auto szkoła „Siwy” Andrzej Stelzer
-Iwona Bednarska
-Agnieszka Bielecka
-Beata Masłowska
-Agnieszka Stelzer
-Agnieszka i Tomasz Śliwińscy.

Nie udałoby się zorganizować naszej imprezy, gdyby nie ogromne zaangażowanie nauczycieli i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby VII Andrzejkowy Festiwal Talentów okazał się sukcesem. Będziemy długo wspominać świetne występy i liczymy na równie udane Festiwale w kolejnych latach.
Widzimy się za rok, do zobaczenia. 

Magda Moryto

Zdjęcia (8)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leśna
Leśna 04.12.2016, 11:11
Zapraszamy do obejrzenia amatorskich filmów z festiwalu na facebooka - Leśna Marklissa ( autorami filmow są rodzice) https://www.facebook.com/le...
nauczyciel z Lubania
nauczyciel z Lubania 05.12.2016, 10:03
Dużo się zmieniło Szkole Podstawowej w Smolniku . Czyżby nowi nauczyciele ? zdolniejsze dzieci ?

Pozostałe