×

Lubań, Leśna, Świeradów-Zdrój - Rekordowy WOŚP 2017

  • 16.01.2017, 15:54
  • red.
Lubań, Leśna, Świeradów-Zdrój - Rekordowy WOŚP 2017
Podziel się:
Oceń:
Kolejny, 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już o północy organizatorzy mówili o kolejnym pobitym rekordzie, na koncie fundacji było wówczas 62,4 mln zł w roku ubiegłym o tej samej porze była to kwota 43,4 mln zł. Na rekord ogólnopolski złożyły się też rekordowe zbiórki w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju i Leśnej.

Po raz 25 wszystko zagrało jak trzeba, dopisała pogoda, wolontariusze i darczyńcy. W powiecie lubańskim zarejestrowano trzy sztaby: w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju i Leśnej. Łącznie na ulice trzech miast wyszła ponad stu wolontariuszy z puszkami. Podczas kwest i licytacji w powiecie lubańskim zebrano niemal 79,3 tys zł, do kwoty tej dojdą jeszcze pieniądze z aukcji charytatywnych allegro. Między innymi piłka Legii Warszawa, rzeczy otrzymane od Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Stefana Huli. Wszystkie sztaby informują o pobitych kolejnych rekordach z lat ubiegłych.

Sztab WOŚP w Lubaniu

Tu na ulice wyszło zaledwie 25 wolontariuszy, zwykle było ich około 40. - Jest to bardzo mała ilość, ale patrząc na to jak pracują wydaje mi się, że jest ich około 50. Jest w nich tyle werwy i siły, że zadziwiają – powiedział nam szef lubańskiego sztabu WOŚP Jarosław Rydzewski. Podczas lubańskiego finału zlicytowano min. książkę Katarzyny Bondy, obraz Janusza Kulczyckiego czy rzeczy przekazane przez partnera lubańskiego sztabu - Koleje Dolnośląskie. Na scenie wystąpili głównie lokalni artyści. - Okroiliśmy wszystko do lokalnych artystów, bowiem kiedy zwróciliśmy się do gwiazd ogólnopolskich zażądały tak horrendalnych kwot za występ w trakcie WOŚP, że nasi sponsorzy zadecydowali, że pieniądze wolą przeznaczyć na fundację niż na koncerty gwiazd – mówi Rydzewski.

Pod koniec dnia, kiedy podliczono zebrane pieniądze okazało się jak wielką pracę wykonał sztab. Zebrana kwota to 30 437,31 zł, blisko 7 tys więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej do swojej puszki zebrała Aleksandra Malamis, było to aż 3779,03 zł. 

Podczas lubańskiego finału WOŚP odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku, podczas której zarejestrowano 29 osób.

Sztab WOŚP w Świeradowie-Zdroju

40 wolontariuszy już o godzinie 9:30 wyruszyło na ulice kurortu. - Wszystko udało się nam zrealizować. Pomimo śniegu dojechały wszystkie zespoły. Jak co roku wszyscy się sprawdzają, byli ludzie którzy do puszek wrzucali po 600-700 zł i nawet nie chcieli licytować – usłyszeliśmy od zachrypniętej jeszcze szefowej świeradowskiego Sztabu WOŚP Teresy Fierkowicz. Kiedy na niebie zabłysło światełko do nieba okazało się, że zebrano o 8 tys więcej niż w roku ubiegłym. Owocem całego dnia kwest, licytacji i koncertów była kwota 26 835,59 zł. Najwięcej w swojej puszcze zgromadził Mateusz Szumlas, który również i w roku ubiegłym był rekordzistą, w swojej puszcze zgromadził 2227,11 zł i 10 euro.

Sztab WOŚP w Leśnej

W Leśnej nie mogło obyć się bez biegania i pobijania kolejnych rekordów. Tu oprócz tradycyjnej kwesty po raz pierwszy zorganizowano bieg „Policz się z cukrzycą”. Wzięły w nim udział 23 osoby. W Leśnej na ulice wyszło 39 wolontariuszy, którzy łącznie z licytacjami zebrali kwotę 22 035,82 to 7891 zł więcej niż w roku ubiegłym. - Pełna była sala widowiskowa. Dodatkowe atrakcje były w holu ośrodka kultury: sprzedaż ciast, akcja "daj drugie życie książce", szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pobiliśmy też rekord jeśli chodzi o licytacje bo uzbieraliśmy 6330 +150 € a w roku ubiegłym było to 3090 zł – powiedziała nam Ania Zawisza-Paliwoda pracownk OKiS w Leśnej. Wolontariuszem, który do swojej puszki nazbierał najwięcej pieniędzy bo aż 2008,18 zł był Jan Surowiec.

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”

red.

Zdjęcia (115)

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 19.01.2017, 16:39
Taki sobie leśnianinie, "fajnie jest kogoś jechać na forum, bo jesteśmy anonimowi", więc zdecydowałeś się "pojechać" JS? Co ty masz za charakter, że wystarczy, by ktoś go pochwalił i już obrzucasz błotem. Bo monopol na bycie chwalonym ma tylko MM i PGR? Nawet to zabawne, jak się miotacie i przebieracie nogami, bo ktoś dobrze wspomina JS. Gdybyście mogli, to byście za to chyba do więzienia wsadzali, nikt nie ma prawa myśleć inaczej niż wy :) A przypomnę, że to wy jako pierwsi w historii gminy zrobiliście tak brudną kampanię, nie licząc się z nikim i z niczym. Przecież wszyscy żyjemy obok siebie, a wy posunęliście do tak obrzydliwych metod, jak paszkwil wrzucany nachalnie za płoty. Albo specjalnie utworzone forum do szkalowania JS, na którym sobie używaliście ile wlezie. MM i PGR pobiegli zaraz po wygranych przez JS wyborach do gazet i telewizji żalić się, że im źle, bo herbatki w urzędzie już nie piją. Wtedy nie krzyczeliście o nieuszanowaniu przez nich woli suwerena? Skłóciliście ludzi, podzieliliście mieszkańców. Sięgnęliście dna, jeśli chodzi o walkę o powrót do koryta. I oburzacie się o kilka komentarzy? Co za hipokryzja. I PGR będzie biegać na policję "Przyjedźcie na eluban, bo ktoś brzydko o mnie mówi" :)))))A przechodząc do meritum: twierdzisz, że MM zatrudnia tylko z Leśnej? Kłamiesz. Zatrudnia spoza gminy i to cichaczem, nawet nie ogłaszając konkursu. Twierdzisz, że nie zwiększył zatrudnienia w urzędzie? Kłamiesz, powstał nawet zupełnie nowy cały referat. Wróciły stare twarze, a niepokorni zostali wyrzuceni. MM żeby wstawić swoich potrafił nawet unieważnić konkurs, bo jego kandydatka, czyli siostra radnego z jego komitetu, w nim odpadła już na samym wstępie. A do konkursu stanęli też inni mieszkańcy gminy, z lepszym przygotowaniem, bo przeszli kolejne etapy konkursu. Teraz pod tymi rządami musimy z naszych podatków wpłacać do spółki grube pieniądze, bo się im budżet za wodę nie spina.Ale te twoje argumenty bardzo dobrze pokazują, co jest dla was najważniejsze. Nie gmina, nie mieszkańcy, ale...korytko, przy którym się pasiecie. Stanowiska i posadki, kto zostanie zatrudniony, kto będzie czerpał z korytka korzyści. Nic więcej was nie interesuje. Byle dla was nie zabrakło.
leśnianin taki sobie
leśnianin taki sobie 20.01.2017, 19:32
"Ale te twoje argumenty bardzo dobrze pokazują, co jest dla was najważniejsze. Nie gmina, nie mieszkańcy, ale...korytko, przy którym się pasiecie. Stanowiska i posadki, kto zostanie zatrudniony, kto będzie czerpał z korytka korzyści. Nic więcej was nie interesuje. Byle dla was nie zabrakło." - nie trafiłeś. Nie jestem pracownikiem Urzędu. Patrząc na opinie i Twoje komentarze jesteś bardzo aktywną osobą na elubaniu. To jest mój drugi wpis.Jak powiedziałem, nie zaatakowałem ani JS, ani MM.A jeśli zaatakowałem to pokaż gdzie dokładnie zrobiłem atak. Mam również swoje zdanie, które mogę wyrazić, tak samo jak i Ty. Mówisz, że powróciło dużo starych twarzy? Jakie twarze? Zwolnił niepokornych? Ilu? JS w sumie nie zwolnił nikogo? Tylko sami się zwolnili. A to był wybór pracowników. OK rozumiem. Jeszcze jedno. Przyznaję się do błędu. UM Lubań faktycznie zatrudnił byłych dwóch pracowników z Leśnej, według pewnie Twojej opinii nie nadawali się do pracy. Ale najwidoczniej na czymś się znają i są doceniani tam.
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 20.01.2017, 22:39
Zwróć proszę uwagę na to, pod jakim artykułem piszesz komentarze. Pod akcją WOŚP. Zostało tam tylko wymienione nazwisko Jana Surowca. Że był wolontariuszem i ludzie w gminie wrzucili mu najwięcej pieniędzy. I tyle. Ten człowiek przestał pełnić funkcję dwa lata temu, jako wolontariusz po prostu zaangażował się w charytatywną akcję. Nawet tego darować nie możecie. Gdyby zamiast JS był tam Jan Iksiński, to też wyciągalibyście na forum wszystkie możliwe żale do niego? Całą waszą nagonkę i krytykę spowodowała mała sugestia, że był dobrym burmistrzem. Tak trudno wam zaakceptować, że są w Leśnej osoby, bardzo dużo osób, którym jego sposób kierowania gminą zwyczajnie się podobał? Że go darzą sympatią, zwyczajnie lubią?A swoją drogą jak na osobę, dla której podobno stanowiska nie są najważniejsze, masz bardzo dobrą orientację, kto jest zatrudniany w urzędach. Nie miałem pojęcia, kto jest zatrudniany w Urzędzie w Lubaniu, podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców gminy Leśna, którzy nie są uwikłani właśnie w te personalne układziki i kliki.
leśnianin taki sobie
leśnianin taki sobie 19.01.2017, 13:57
Fajnie jest kogoś sobie jechać na forum, bo jesteśmy anonimowi. Dostali się do koryta?? Bo tak lud głosował. Ktoś żałuje, niech wystartuje. Ja za takie pieniądze i takie obelgi w życiu bym nie chciał takiej pracy. Znam Pana J.S. i Pana M.M. Czy nie było układów za poprzedniego?? Nie wypowiem się. Dlaczego UM Lubań zatrudnia ludzi z Lubania?? Dlaczego Poprzednik zatrudniał spoza?? Leśna bogata Gmina i nie potrzebne są podatki z wynagrodzeń pracowników i żeby wracał do Naszej Gminy, tylko do ościennych?? A co tam... Wydatki na wyjazdy służbowe za kadencji tej, a poprzedniej?? Zna ktoś?? Każdy może sprawdzić?? Nie broni się nikomu STOŁKA czy jak sobie zwą KORYTA.... chcesz startuj... idź.... i układaj swoje układy... Po co JS utworzył dodatkowe stanowiska w urzędzie takie jak zastępca skarbnika, kierownik RO przecież to są dodatkowe koszty. Jakoś poprzednio dawali sobie radę Skarbnik jak i Sekretarz trzymając pieczę, a teraz nie dość, że im się płaci to jeszcze i tak na końcu trafia do właściwych osób końcowa informacja. Co do informacji od pracowników teraz, a kiedyś... może i prawda, że nie wszyscy wiedzą co i jak, ale poprzednio każdy pracownik bał się cokolwiek powiedzieć bez informacji JS i było w sumie tak samo. W sumie nie jednokrotnie słyszałem, że petent i tak nie był załatwiany w terminie więc... życie.Widzenia poniedziałkowe z petentami teraz nie byłem więc nie wiem, ale za poprzedniego dwa razy w tej sprawie nie dało się wejść bo wyganiał.A jeśli chcecie coś wiedzieć dokładnie na jakiś temat to złóżcie wniosek do Urzędu o Dostęp do informacji publicznychInformacja publiczna nie zamieszczona na podmiotowej stronie Biuletynu Informacji Publicznej PIP, może być udostępniona na wniosek, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112.1198)Tryb występowania o udostępnienie informacji publicznej.KAŻDY MA DO TEGO PRAWO!!
karmelek
karmelek 18.01.2017, 17:33
Szkoda że wszechmocny chwalebny p. Smusz, szef wszystkich szefów nie stanął ze swoim szyderczym, falszywym usmieszkiem z puszkom, może następna posadka/stanowisko mogłoby się zwolnić dla niego aby wypełnić kooopę wolnego czasu ...... :/ ehhh
Herakliusz
Herakliusz 17.01.2017, 15:39
Jakiś konsekrowany idiota zwany wielebnym grzmiał w ramach "słowa bożego" z ambony, że WOŚP "zbiera na aborcję i eutanazję". To ksiądz Piotr Maciejski.Psychiatrowo niczym. Co ta episkopalna indoktrynacja religijna wyprawia w mózgownicach nawiedzonych szamanów? Aż takie intelektualne spustoszenie?
Galileon1
Galileon1 17.01.2017, 18:58
Kolejny już raz wynurza nam się z mroków zapomnienia i przed oczami staje jakże na czasie będące, prawdziwe i ponadczasowe, ostatnio znów w IIIRPArafialnej - Porypaństwie Kanoniczno-Talmudycznego Bezprawia wyklęte stwierdzenie: "Religia to opium dla mas". Gdy dodać do tego stwierdzenie żyjącego nam ponad abonamencki stan z abonamentu mętu-klasyka "klątewnego gatunku"-ministranta aktualnie dzierżącego cugle "Wadzy" reb Icka Kurskiego - "ciemne masy wszystko kupią" - uzyskujemy pełny obraz mechanizmu sprawowania "rządu dusz" i "zarządu portfeli": wczoraj, teraz i zawsze, i na wieki wieków amen...
Herakliusz
Herakliusz 17.01.2017, 20:18
Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia!+++Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickichfaryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach a nawet mundurach Wojska Polskiego, lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ]
mieszkanka
mieszkanka 17.01.2017, 15:27
Panie Janku gratulujemy!!! Błagamy niech Pan wraca szybko do Urzędu i ratuje Gminę Leśna z tego padołu .Wierzymy że Pan to zrobi !
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 18.01.2017, 12:04
Zgadzam się i popieram!
xyz
xyz 18.01.2017, 01:17
No pięknie ktoś wazeliną smaruje. Szkoda, że go mieszkańcy nie wybrali na kolejną kadencję. Wygląda to na klasyczny ból d...
leśnianin
leśnianin 18.01.2017, 14:22
panie /pani xyz brak jakiegokolwiek poziomu widać po treści wpisu że jesteś z tych niskiego pokroju i tacy sami jak ty odpowiadają ci. Ale na szczęście są w naszej gminie też ci bardziej inteligentniejsi, do których jak widzę ty się nie zaliczasz.
xyz
xyz 18.01.2017, 21:02
JA być z Lubań i tylko obserwować inteligentni ludzie z Leśna. Oni na pewno być tam bardziej inteligentniejsi ;P
leśnianin
leśnianin 18.01.2017, 21:49
no właśnie nic dodać nic ująć potwierdzasz tylko mój poprzedni wpis
xyz
xyz 18.01.2017, 22:27
Panie leśnianin widzę nie zrozumiał Pan ironii, albo tylko tak udaje. Zarzucając komuś brak inteligencji wypada pisać poprawnie a nie po San Escobarsku. Jak dla mnie to co dzieje się pod artykułami dotyczącymi Leśnej to kwik świń oderwanych od koryta, tyle w temacie. Pana atak tylko potwierdza moją opinię.
watchg dog
watchg dog 19.01.2017, 13:38
Szanowny przedmówco/przedmówczyni - xyz. Piszesz ,że „suweren wybrał i trzeba się z tym pogodzić”. Zauważ jednak, że żaden post nie kwestionuje uznania wyboru obecnych władz. Jakkolwiek, może się nie wszystkim to wydawać oczywiste, ale tenże suweren ma prawo, a wręcz zwykły obywatelski obowiązek, patrzeć na ręce ludziom sprawującym władzę. Jeśli tego się nie będzie powszechnie robić i piętnować działań szkodliwych, bierności władz, tworzenia klik i układów czy też marnotrawienia pieniędzy nas podatników, to nasz kraj stanie się zupełną ruiną. Wygranie wyborów nie gwarantuje immunitetu od krytyki. Nasze władze biorą przecież tak ogromne pieniądze na swoje wynagrodzenia, że z pewnością narażenie się na krytykę mają skalkulowane i ponad miarę zrekompensowane. I nie należy ich w żaden sposób oszczędzać.Uważam obecną kadencję władz Leśnej sprawowaną przez p. M. Markiewicza i p. G. Pijanowską za bardzo słabą. Wróciły niestety stare układy i kliki rodzinne, przejadające publiczne pieniądze. Mamy zastój inwestycyjny i kiepskie perspektywy dotyczące możliwości rozwoju. Brak wizji zmian w oświacie związanej ze stopniową likwidacją gimnazjum, planowana likwidacja szkoły w Grabiszycach sprawia, że przyszłość rysuje się w dość w ponurych barwach.Niewątpliwie wątek polityczny pod niniejszym artykułem zainicjowałaś/eś wpisem, tu cytat: „No pięknie ktoś wazeliną smaruje. Szkoda, że go mieszkańcy nie wybrali na kolejną kadencję. Wygląda to na klasyczny ból d...”.Jest mi bardzo przykro, że artykuł dotyczący szlachetnej akcji jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pięknej postawy wolontariuszy i osób zaangażowanych w tą akcję sprowadziłaś/eś do rynsztoka. Rozumiem jednocześnie osoby, które wzięły w obronę p. Surowca., który swoją postawą pokazał skromność i chęć niesienia pomocy innym ludziom.
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 19.01.2017, 08:58
Czym jest kwik świń oderwanych od koryta w Leśnej ludzie dobrze wiedzą, gdy po 12 latach MM i jego klika zostali odsunięci od stanowiska. Wszyscy widzieli, jak sobie MM radził bez państwowej pensyjki, delegacji, służbowych samochodów, jak biegał po gazetach, mediach, telewizjach, a nawet pod domach ludzi z paszkwilami żeby tylko oszkalować burmistrza, którego wybrali ludzie. Wiele osób z tamtego układu nie miało już dostępu do koryta, przez co robili wszystko, by znów się do niego dorwać. Teraz te same osoby dorwały się znów do koryta i będą za wszelką cenę trzymać się go trzymać rękami i nogami, bo nie potrafią żyć jak zwykli ludzie, bez znajomości, układów i klik.
xyz
xyz 19.01.2017, 10:30
Co nie zmienia faktu, że to co teraz czytam w komentarzach dotyczących Leśnej wygląda tak samo. Najlepsze są opinie pracowników, wręcz proszących o powrót burmistrza, który ich "piłował" i miał przezwisko "car". Naprawdę wiarygodne. Suweren wybrał i trzeba się z tym pogodzić. Dziś rozmawiałem ze znajomym z Leśnej i mówi, że już nie chce mu się tego czytać. Według niego Surowiec też miał wtopy i też mu się to nie podobało mimo, że na niego głosował.
historyk
historyk 19.01.2017, 13:59
Ci, co wymyślili przezwisko car dla JS, chcąc go obrazić, chyba niewielkie mieli pojęcie o historii. Oczywiste jest, że władcę kraju powinni oceniać jego podwładni, bo to w ich interesie władca powinien działać. A wystarczy trochę zainteresować się historią Rosji. Za czasów carskich Rosja była potęgą, a dla swoich poddanych Rosjan ostatni car Rosji jest obecnie bohaterem, a nawet został świętym prawosławnym (Polacy mają oczywiście na tą sprawę inny pogląd, ale to nie był nasz władca). Car z całą rodziną został jednak brutalnie zamordowany przez bolszewików, motłoch, który chciał się dorwać do władzy, wprowadzając tzw. rządy ludu, zakończone dla Rosjan masowym głodem, biedą, brutalnymi czystkami przeciwników politycznych, a w końcu wojną i powstaniem ZSRR.Najpierw car, potem PGR...
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 19.01.2017, 13:42
A może wcale nie piłował, tylko praca przebiegała po prostu w NORMALNEJ atmosferze i kto chciał pracować, to po prostu mógł to robić? A może przezwisko "car" wymyślili właśnie ci, którzy za MM siedzieli w układach, obrośli w piórka i nic nie robili, brali tylko pieniądze, a za JS się okazało, że jednak pracować trzeba? Jak na "mieszkańca Lubania" bardzo interesujesz się Leśną. Pod innym artykułami leci bardzo ostra krytyka twojego burmistrza, może tam się uaktywnij. Albo przestań po prostu udawać kogoś, kim nie jesteś, persono ze świty, od kilkunastu lat pasącej się przy leśniańskim korycie. "Znajomy z Leśnej", taaa, jasne, he he.
xyz
xyz 19.01.2017, 14:41
Też jesteś dobrze zorientowany jak przebiegała tam praca za poprzednika :) To znów potwierdza moją opinię o bólu d... i kwiku oderwanych. Ale już dobrze nie będę psuł Wam samopoczucia, gotujcie się we własnym sosiku. Pokój z wami.
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 19.01.2017, 16:43
I wyszło szydło z worka, mieszkańcu Leśnej. Mi humoru nie psujesz, wręcz poprawiasz. Wasze "kwik kwik" jest takie zabawne :))))))
mieszkaniec
mieszkaniec 17.01.2017, 23:44
Całe szczęście że już GO nie ma na tym stanowisku. Dzięki temu kraina lodu, ignorancji i totalnego zakłamania już nie istnieje. Teraz można przynajmniej coś w urzędzie załatwić, a pracownicy, nawet <<wyżsi>> są dostępni. Nie boją się pokazać w mieście na co dzień a nie tylko z puszką przy okazji WOŚP. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się złapać na takie tanie chwyty.
leśnianin
leśnianin 18.01.2017, 14:28
a do mieszkańca nic nie jest prawdą to co piszesz. żeby w urzędzie coś załatwić teraz to graniczy z cudem. A Heroda zastać to prawdziwy cud - w poniedziałki - rzadko( no w końcu po weekendzie). Pracownicy jak się człowiek o coś pyta - to odpowiedzi- nie wiem , nie znam tematu - no nauczyli się od "szefa" masakra -przychylam się Panie Surowiec wracaj Pan zrób z tą patolą porządek. Osobiście dałem się też nabrać na te obiecanki cacanki Markiewicza i żałuję drugi raz błędu już takiego nie popełnię.
PGRprzykorycie
PGRprzykorycie 18.01.2017, 11:54
Ale zabolało, okazało się, że jednak ludzie zwyczajnie lubiąpoprzednika, że przyjęli go z serdecznością, że hojnie wrzucali do puszki. Że ten "car" stanął pokornie z puszką, bez promocji w gazetach za grubepieniądze. Nie przebierał się za króla, nie wkładał korony, nie robiłwszystkiego, by tylko ludzie bili mu brawo i go uwielbiali. Właśnie to mi siępodoba, skromność, a nie szukanie sławy, dawanie autografów i robienie z siebie gwiazdy. A tak próbowano wmówić wszystkim, że JS to zło wcielone. Na szczęście ludzie swój rozum mają i tak łatwo omamić się jadowi lejącemu się z ust obecnej władzy nie dali.JS zrobił po prostu dobrą rzecz, jakim trzeba być zaślepionym nienawiścią, by nawet to skrytykować! I w tym zaślepieniu nie dostrzec, jak wielu mieszkańców się zaangażowało w tą akcję, jak dużo dobrego zrobili. W obawie przed spadkiem swojej osobistej popularności władze próbują udać, że nic się nie wydarzyło i umniejszać zasługi mieszkańców. Nawet ze strony internetowej miasta zdjęli plakat. Jacy to muszą być zawistni ludzie. Żenada.Mówisz Gabi/mieszkańcu, że całe szczęście że JS teraz nie ma? Tak, aledla ciebie i wszystkich pasących się od lat przy korycie. Nie dziwię się, żemówisz, że da się w urzędzie coś załatwić, bo teraz tylko znajomym sięzałatwia, inni nawet nie dostąpią łaski ujrzenia na własne oczy władz, bo ichwiecznie nie ma, jakieś zwolnienia, urlopiki, delegacje. I do tego wulgaryzmydo podwładnych. Jeśli chodzi o pokazywanie się "na mieście" widujęwładze na mieście. W godzinach ich pracy, a to w biedronce, a to mięsnym, czy w piekarni.MM i PGR to cementowanie układów, gmina tylko dla znajomków i kolesi.Przebranie za Heroda, który potrafił dokonać rzezi, byle nie stracić korony,dobrze pokazuje cechy charakteru.
swój_chłop
swój_chłop 18.01.2017, 11:18
Pan Surowiec jest zwykłym mieszkańcem Leśnej, ale obojętnie co by zrobił, to nadal PGR i MM, go szkalują i oczerniają. To jest przykre i żałosne.Ponadto wbijcie to sobie w końcu do głowy, że wasza nieudolność, marnotrawstwo i uwstecznienie Leśnej idzie na Wasz rachunek, a nie na rachunek p. Surowca. Wy trzymacie ster, więc odpowiadacie za ten cały syf. Nikt inny tylko wy!!!A swoją drogą to widzę, że nie stać was by zamieścić na stronie internetowej informacji o przebiegu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Leśnej. Mnóstwo osób włożyło wiele serca w tą akcję, chcąc pomóc najbardziej potrzebującym - dzieciom i seniorom. Ale okazuje się, że to dla was nic nie znaczy.
Citizen
Citizen 18.01.2017, 06:43
Wystarczy że raz dali się złapać ! Do tego "taniego " chwytu trzeba charakteru żeby stanąć z puszką przed mieszkańcami . Kto stanął to stanął i jaki wynik !Jak na Leśną to imponujące.
Robinson_84
Robinson_84 17.01.2017, 00:37
Herakliusz jedź do Owsiaka to jak będziesz grzeczny to ci da z połykiem :)
Herakliusz
Herakliusz 16.01.2017, 19:45
Wielka Orkiestra gra nadal i na pohybel toruńskiemu szamanowi specjaliście od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw oraz całej kamaryli PiS-dzielców z Jackiem Kur(ew)skim ksywa Belzebub od TVP na czele.Nawet poseł Arkadiusz Myrcha zadziwiony jakim to cudem znikło mu serduszko które podczas wywiadu na kurtce miał? http://wiadomosci.gazeta.pl...

Pozostałe