Ruszyła galeria Inbag

  • 23.02.2017, 12:16
  • red.
Ruszyła galeria Inbag
Osoby które spodziewały się takich scen jak na promocji cukru w Chełmie mogą czuć się zawiedzione. Otwarcie Galerii Inbag przebiegło spokojnie choć nie brakowało tłumów.

23 lutego 2017 roku kilka minut po godzinie 9. po raz pierwszy dla klientów otwarto drzwi do pierwszej w Lubaniu galerii. Tłumy i owszem były, ale obyło się bez szaleństw. Wszyscy pierwsze kroki skierowali do jednej z sieciówek z produktami RTV i AGD, gdzie dla pierwszych 100 osób przewidziano atrakcyjne bony towarowe. Osoby, które stwierdziły, że są już bez szans na atrakcyjny bon na spokojnie obserwowały oficjalną uroczystość otwarcia.

Część oficjalną rozpoczął Ks. dr Jan Bryja z parafii św. Trójcy w Lubaniu, który inwestorom życzył trafionej inwestycji, a mieszkańcom Lubania udanych i miłych zakupów. Później przemawiali przedstawiciele samorządu, inwestora oraz prezes PKS Voyager Wojciech Bruchal.

Nowa galeria budzi mieszane uczucia wśród mieszkańców.
- Tylko tyle? To wszystko? Spodziewałem się, że to będzie o wiele większe, coś jak w Zgorzelcu – usłyszeliśmy od Pana Janusza, który przybył na otwarcie.

- Po miesiącu będzie pusto, w dodatku przy otwarciu nie działały schody ruchome więc jak dla mnie otwarcie jest nieudane – ze śmiechem mówi nam Pani Alicja.

Nie zabrakło też głosów zadowolenia – W końcu Lubań doczekał się galerii, nie tylko większe miejscowości, ale w końcu i my. Nie trzeba będzie jeździć po sąsiednich miastach. Cieszy mnie sklep sportowy i prawdziwa księgarnia – usłyszeliśmy od Pani Asi.

Galeria Inbag powstała w miejscu dawnego dworca PKS, wszyscy się cieszą, że miasto ma galerię ale równie ważny dla mieszkańców jest dworzec autobusowy, który dziś jeszcze nie funkcjonował. Zapytaliśmy o to prezesa PKS Voyager.

- Cała infarstruktura dworcowa jest już przygotowana. W piątek formalnie odbieramy pomieszczenie, które jest dedykowane dla kasy biletowej, informacji, dyspozytora i kierowców. Najbliższa sobota to instalowanie nowych rozkładów jazdy i przeprowadzka. Więc od poniedziałku dworzec rusza w nowej odsłonie. Dwa przystanki zlokalizowane będą wzdłuż postoju Taksi i dwa za galerią od strony ZGiUK – wyjaśnia prezes PKS Voyager Wojciech Bruchal.

Większa część sklepów znalazła już swoich najemców i od dziś można je odwiedzać, do zagospodarowania pozostał jeszcze poziom 0 i pomieszczenie na parterze. O tym czego możemy się jeszcze spodziewać zapytaliśmy przedstawiciela inwestora - Katarzynę Czajkowską.

- Nie wszyscy najemcy zdążyli otworzyć się na czas, proces komercjalizacji jest procesem postępującym, więc część umów najmu podpisywaliśmy wcześniej, a część podpisywaliśmy przed samym otwarciem. Na mniejsze lokale wciąż prowadzone są rozmowy. Niestety ze względu na najemców nie mogę jeszcze zdradzić marek, ale myślę, że pojawi się coś ciekawego.

Wybrany jest już najemca marketu spożywczego, prace adaptacyjne lokalu powinny potrwać od 5 do 6 tygodni. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to marka, której jeszcze w Lubaniu nie ma. Na terenie galerii powstanie również kawiarnia.

- Kawiarnia jest bardzo potrzebna zwłaszcza przy dworcu PKS, tak aby każdy kto ma chwilę przed odjazdem bądź zaraz po przyjeździe, a chciał napić się kawy czy coś zjeść, miał taką możliwość. Dajcie nam państwo parę miesięcy, a obiecuję obiekt skomercjalizuje się w 100% - mówi Katarzyna Czajkowska.

Inwestor zapowiada, że wybudowanych galerii nie pozostawia samych sobie, a aktywnie nimi administruje działając również w sferze kultury.

- Nasz dział marketingu z reguły raz na miesiąc - półtora organizuje różne eventy, współpracujemy również z samorządami, ośrodkami kultury. Jeżeli jest zainteresowanie organizujemy wystawy, koncerty. Z mniejszych świąt jak dzień kobiet i większych jak Wielkanoc robimy naprawdę spore wydarzenia, gdzie dzieje się przez cały dzień - usłyszeliśmy.

Podczas otwarcia nie zabrakło przecięcia wstęgi i tortu, którym częstowali się przebyli goście. Przez cały dzień na klientów będą czekały liczne atrakcje, specjalne promocje, słodkie poczęstunki, pokazy taneczne, ścianki wspinaczkowe, maskotki pneumatyczne, występny muzyczne, pokazy kulinarne z degustacją potraw przygotowanych przez Charlesa Daigneault, znanego kucharza z kulinarnego programu Master Chef. Wieczór uwieńczy występ Mateusza Guzowskiego, uczestnika The Voice of Poland oraz pokaz sztucznych ogni.

Jeszcze raz przypomnimy. Dwukondygnacyjny Inbag z parkingiem podziemnym posiada 16 lokali handlowo-usługowych, w których klienci znajdą m.in. market spożywczy, salon CCC, Martes Sport, księgarnię Matras, salon Pepco, sklep Diverse, drogerię Hebe, salon Neonet, salonik Trafika.

red.

Zdjęcia (59)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kma
Kma 27.02.2017, 23:43
Parking będzie bezpłatny przez pierwsze 2 godziny, potem będzie opłata. A na razie bramki są otwarte.
Jan
Jan 26.02.2017, 17:37
Ciekaw jestem kto wydał zezwolenie na tak slizga posadzke... ktora tam jest
Sławek
Sławek 25.02.2017, 09:31
W samym centrum oczywiście klecha.
Herakliusz
Herakliusz 25.02.2017, 13:58
Ta szamaneria to zawsze albo w środku albo w pierwszych rzędach. mimo iż - trawestując tak zwane słowo boże - mają napisane a ogłupiony lud boży nie czyta:Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie (rzymsko-katolickichfaryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innejmaści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów izłodziei), którzy chętnie chodzą w długich szatach (a nawet mundurach WojskaPolskiego), lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach,oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy (pasożytując) objadają (renty i emeryturymoherowych) wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowywyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ]
t3
t3 24.02.2017, 19:54
ile liczą za miejsce na parkingu ?
pol
pol 24.02.2017, 09:30
Czy ktoś z zarządu dróg i ulic urzędu miasta uporządkuje ruch drogowy wokół galerii . Mam wrażenie że na tej organizacji nikt nie panuje. Gdzie działania prewencyjne Policji i Straży Miejskiej czy ktoś analizował zagrożenia wokół tego obiektu . Przydało y się parę dodatkowych znaków oraz znaki poziome na trasach dojazdowych i wyjazdowych. Panowie ruszcie dupę za biurka i przeanalizujcie obecną sytuację na żywym organizmie jakim jest galeria. Może pogoda jest nieodpowiednia aby tym się zająć?
w1
w1 24.02.2017, 07:44
i płatny parking
:)
:) 24.02.2017, 07:15
wieśniaki ! niektórzy chyba [pierwszy raz w życiu widzieli ruchome schody ,sklep jak każdy,na zdjęciu widziałam lokalne osoby które tylko po darmochę przychodzą, przyjdę jak do każdego sklepu zrobię zakupy i wyjdę i tyle....szałł ;)
Zniesmaczony
Zniesmaczony 23.02.2017, 23:50
Normalnie jest mi was wszystkich żal. Choćby w "metropolii" Lubań złote tarasy wybudowali to i tak zawsze będziecie narzekać i się czepiać, bo złoto za złote, bo szyby za bardzo szklane,.. . bo dlaczego ksiądz proboszcz poświęcił - noo to jest wogole jakiś skandal, żeby w kraju, gdzie większość społeczeństwa podaje się za katolików ksiądz poświęcił nowe miejsca pracy?!! Niewyobrażalne... o. I żeby nie było, że z moherowej armii się urwalem, wcale nie pochwalam, że za takie poświęcenie biorą kasę, i to czasami grubą. Kler jest pełen hipokryzji, jak wy malkontenctwa.Zamiast cieszyć się, że powstal nowoczesny obiekt, zmieniający istotnie wygląd śródmieścia, który ma służyć nam, mieszkańcom -lepiej wylać falę tak popularnego przecież dziś hejtu, o byle co. A zbuwersowanej niedoszłej klientce proponuję od razu wyprowadzić się z Lubania, bo przecież w każde sylwestra tutaj też fajerwerki odpalaja, choć nie tak mega fajne jak dziś.Prawda jest taka -jakie miasto takie centrum handlowe, nikt tu nie zainwestuje setek milionów w mieście z 16 tys.mieszkancow.
Przemek
Przemek 24.02.2017, 12:33
Zgadzam się, w końcu zniknął obskurny dworzec autobusowy. Dodatkowo teraz będzie możliwość oczekiwania na autobus w chronionym obiekcie, zamiast być zaczepianym przez okolicznych pijaków jak wcześniej.
sm
sm 24.02.2017, 12:31
brawo
Jot
Jot 23.02.2017, 21:29
Czy ktoś się orientuje co się dzieje z naszym burmistrzem, że nie przyszedł się pokazać ? Martwi mnie to nieco...
pol
pol 25.02.2017, 22:27
Za kamieniem węgielnym się schował.
franek
franek 25.02.2017, 19:53
Kampania przyszłoroczna z nowym kandydatem w tle. Pewnie obgryza paznokcie
Herakliusz
Herakliusz 24.02.2017, 10:59
Przecież był przedstawiciel, prawa i lewa ręka - tak zwany asystent z rękami w kieszeniach
baba
baba 23.02.2017, 20:16
Może szału tam nie ma,ale jak na taki mały Lubań dobre i to, taka mała namiastka galerii handlowej. Ludzie będą tam chodzić. I fajerwerki były super 😊😊😊
gość
gość 23.02.2017, 20:13
Siedem sklepów na krzyż, na dodatek przeniesionych z innych ulic i huk fajerwerków. Szkoda, że organizatorzy nie pomyśleli o zwierzętach, tych domowych i dzikich (może tych drugich w szczególności). PR niezbyt udany, już na starcie.
nie zostawię tam grosza
nie zostawię tam grosza 23.02.2017, 20:06
Ciekawe, ile zwierząt przypłaci życiem waszą durną zabawę fajerwerkami. Właśnie straciliście klientkę. Moja noga tam nie postanie.
trzymam cię za słowo.
trzymam cię za słowo. 24.02.2017, 12:24
Ojej na pewno będą płakać za tobą i z żalu włosy z głowy wyrywać!
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 23:50
Faktycznie z tym strzelaniem przesadzili. Koty pouciekały a ptaka nie ujrzysz. No ale co się nie robi dla gawiedzi, która ma zostawić kasę. Nawet szamana sprowadzili bo ponoć w tych czasach nawet burdel nie można otworzyć bez pokropku.PS. W Łodzi nawet wpadli na iście szatański pomysł i świecili dekle od kanalizacji, a dwa zawieźli do poświęcenia przed oblicze Niepokalanej Dziewicy na Jasną Gorę. Paranoja niczym. Usakralnione psychiatrowo!Boże ich widzisz i nie grzmisz?
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 23.02.2017, 22:02
Myślę, i mam nadzieję, że żadne, ale na usta ciśnie się inny problem naszego miasta, którego udają, że nie widzą "kochający zwierzątka"..., gdy chodząc ulicami napotykam co chwilę "śmierdzące ozdóbki pozostawione przez kochane zwierzątka". Myślę, że galeria na tym nie ucierpi, a zapewne zyska, gdy jej klienci nie wdepną w "śmierdzącą ozdóbkę", być może pozostawioną przez zwierzątko zbulwersowanej fajerwerkami utraconej klientki ...
gość
gość 24.02.2017, 11:57
To jest akurat problem straży miejskiej i monitoringu. Gdyby właściciele psów byli karani za pozostawianie kupek, szybko nauczyliby się sprzątać. Zresztą, co winne są ptaki, które pewnie najbardziej ucierpiały.
Sansui
Sansui 23.02.2017, 21:07
To był drugi etap sprawdzania poprawności działania systemu P.Poż.
gość
gość 23.02.2017, 20:33
Mam nadzieję, że osób tak myślących jest więcej. A kierownictwo galerii, w ramach rekompensaty, powinno równowartość fajerwerków podarować schronisku, w formie karmy.
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 19:36
Chyba nie odżałuję takiej imprezy, że też odbyła się beze mnie. Dobrze, że redakcja zadbała o bogaty przegląd dokumentacji foto - można oko nacieszyć. Zastanawiam się tylko co tam robił miejscowy szaman? Pokropkiem wypędzał złe duchy? A babcia (świeć ich Panie nad Jej duszą) radziła abym poszedł na księdza. Obrał bym sobie specjalność - tylko intencje i tylko pokropki - mógłbym być krajowym episkopalnym pokropnikiem. Kasa niesamowita. Energa za pokropek z aktem zawierzenia wybuliła 6000 złotych. Dla szamana oczywiście dochód bez podatku.O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Dantejskie Sceny
Dantejskie Sceny 23.02.2017, 16:15
co do Chełmu dantejskie sceny bo cukier był w promocji :]https://www.youtube.com/wat...Dobrze, że nie było jeszcze karpi bo pewnie byłby ofiary śmiertelne.
Galileon1
Galileon1 23.02.2017, 20:16
Mendia kłamią że to już istna epidemia, że w Polszcze mamy 3 mln cukrzyków-ludzi, którym cukier, nawet krajowy, powinien być równie odległy i obcy jak ten z Patagonii czy N.Zelandii... A może ci co szturmują market - daj boże tylu w kościołach w skali miesiąca zliczanych co ich tam jednego poranka do pokładów białej trucizny szturmujących! - to jeszcze zdrowi członkowie ich rodzin, a nieliczni - ci cukrzycy - na mszy klęczą o zdrowie jęczą, pokutnicy?
Alek Kia
Alek Kia 23.02.2017, 15:59
A co z otoczką Galeri,mam głównie na mysli ścianę od strony wyjazdu PKS i poczekalni...pomazana z różnymi napisami,czy to tak ma wyglądać...fee
emka
emka 23.02.2017, 15:49
Nie było szału??? To ja chyba coś innego widzę na tych zdjęciach. Masakra, my Polacy potrafimy ze wszystkiego zrobić wiochę
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 22:02
O co Ciebie idzie....? O to że na galerii było za zimno?A komendant ma za małą czapkę albo za dużą głowę.https://uploads.disquscdn.c...
Arek
Arek 23.02.2017, 14:32
A dlaczego był tam ksiądz? A gdzie jest patriarcha, rabin, pastor, pop albo inny guru?
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 22:05
Przedstawiciele tych bogów czyli szamani tych wyznań nie mają mocy wypędzania złych duchów. Takie moce od wieków posiada tylko i wyłącznie Kościół rzymski zwany katolickim.
Arek
Arek 24.02.2017, 11:14
Bo na to pozwalamy... Lud się na to zgadza i oficjalnie nikomu to nie przeszkadza...smutne...
Xyz
Xyz 23.02.2017, 14:20
Szalu brak... Prawdziwa księgarnia...? Matras jest stosunkowo drogi w porównaniu do np. Empiku... Pani Asiu księgarnia w Lubaniu jest... Ale jak ktoś patrzy przez pryzmat molochu... I prośba nazywamy rzeczy po imieniu... Jeśli już nazwali to galerią to HANDLOWĄ.... Bo sztuki to tam nie uswiadczymy... Czas pokaże jak to będzie... Na otwarcia zawsze jest pięknie.. Później przychodzi rzeczywistość... Poza tym będzie kolejny spacerkiem na niedzielne rodzinne popołudnia...
czytelnik
czytelnik 24.02.2017, 07:20
księgarnia w Lubaniu ? proszę takich bzdur nie pisać to sklepik z zabawkami .... już dawno nie kupuje w Lubaniu ,jadę do empiku,akurat Matras jest dobra księgarnią ,a za dobre ksiazki to nie płaci się 5zł...
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 22:10
Za długo ta galeria w niedziele nie pohandluje. Już PiS-iory na zamówienie Episkookupanta złożyli do laski stosowne regulacje prawne i tylko patrzeć jak przed Bożym Ciałem albo i Niedzielą zwaną palmową na galerię założą szlaban. Na początek - aby lud szoku nie doznał - wyłączone z handlu mają być dwie niedziele w miesiącu a z czasem się dociągnie komplet.
qda
qda 23.02.2017, 14:13
ile szaman skasował za błogosławieństwo ?
Herakliusz
Herakliusz 23.02.2017, 22:13
Oto wielka tajemnica wiary!
Ala
Ala 23.02.2017, 18:50
😀😀😀😀
I.
I. 23.02.2017, 13:42
Proponuje McDonald :)

Pozostałe