Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Dwie akcje w 10 minut

  • 25.10.2017, 21:11
  • red.
Dwie akcje w 10 minut
Dzisiejszy wieczór okazał się pracowity dla lubańskich strażaków. W ciągu 10 minut wzywani byli do interwencji w dwóch miejscach na terenie miasta.

Pierwsze wezwanie dotyczyło pożaru w budynku wielorodzinnym na ul. Zawidowskiej. Ogień wybuchł tam o godzinie 18.53, w kuchni na drugim piętrze. Najprawdopodobniej zapaliło się jedno z urządzeń AGD. Jako pierwszy na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego i to on ewakuował z mieszkania kobietę z dzieckiem. Przybyli na miejsce strażacy ugasili płomienie i przewietrzyli budynek. Ewakuowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Gdy strażacy Państwowej Straży Pożarnej gasili ogień na ul. Zawidowskiej, dyżurny otrzymał wezwanie do zadymienia w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Bolesława Prusa. O godzinie 19.01 do akcji zostali skierowani strażacy z OSP Pisarzowice. Na miejscu okazało się, że nie ma większego zagrożenia. W jednym z mieszkań na parterze budynku, po rozpaleniu w piecu kaflowym, dym zaczął cofać się do pomieszczenia i mocno je zadymił. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, udzieleniu pomocy osobie znajdującej się w mieszkaniu i przewietrzeniu budynku.

red.

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 27.10.2017, 00:07
Byłem w tym czasie na ul. Zawidowskiej na miejsce tego zdarzenia straż pożarna dojechała minimalnie pierwsza od pogotowia, nic nie było w tym nic dziwnego tylko że pogotowie miało do przejechania ok.100 m, a strażacy ok.2 km .
uratowany
uratowany 26.10.2017, 14:33
Brawo. I dlatego strażacy ochotnicy są nam tak potrzebni jako dodatkowe zabezpieczenie w okolicy. Szkoda że gminy i wójtowie coraz mniej chcą dokładać do funduszy OSP

Pozostałe