×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Pompy wodne-niezastąpione w domu i przemyśle

  • 18.01.2018, 10:51
  • IP
Pompy wodne-niezastąpione w domu i przemyśle
Szukając nowoczesnych, sprawdzonych, a co ważne energooszczędnych pomp, warto wybierać tylko znanych producentów, którzy mogą zaoferować nie tylko bogaty asortyment, lecz również przystępne ceny. Pompy wodne mają szerokie zastosowanie zarówno w domu, rolnictwie czy przemyśle, więc warto dobrze wybrać takie urządzenie, które faktycznie będzie funkcjonalne.

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju pompy kluczową rolę odgrywa przede wszystkim jej przeznaczenie, więc warto wcześniej zorientować się, który model będzie odpowiedni do brudnej zanieczyszczonej wody, a który sprawdzi się do pompowania wody pitnej. Idealnym rozwiązaniem do pompowania wody brudnej będzie zastosowanie pomp samozasysających. Okażą się niezastąpione przy wypompowywaniu wody z różnego rodzaju wykopów budowlanych itp. Warto dodać, iż takie pompy sprawdzą się doskonale jako urządzenia stacjonarne, a także można je bez trudu przewozić. Charakteryzują się bardzo trwałą konstrukcją, więc na pewno będzie to trwały a przede wszystkim trafiony zakup, który sprawdzi się w trudnych warunkach.
Pompy samozasysające Grundfos można stosować do:

  • odwadniania,
  • do stałego poboru wody.

Decydując się na przebudowę bądź budowanie od podstaw instalacji grzewczych, ze stałym lub zmiennym przepływem warto zwrócić uwagę na możliwość zastosowania pomp cyrkulacyjnych Grundfos. Oczywiście przy instalacjach już działających montaż takiego rodzaju pompy także jest możliwy. Czynnikiem przemawiającym na ich korzyść, jest przede wszystkim długa żywotność. Pompy są trwałe, co zapewnia konstrukcja oparta na wirniku z trwałym magnesem i energooszczędne. Montując je, każdy może samodzielnie sprawdzić pobór mocy na wyświetlaczu. Kolejnym atutem pomp cyrkulacyjnych jest możliwość zmiany trybu pracy z dziennego na nocy, więc są komfortowe w użytkowaniu. Przy budowaniu skomplikowanych instalacji przemysłowych godne polecenia są pompy wysokociśnieniowe Grundfos. Bez przeszkód mogą być montowane również w różnych instalacjach myjących, jak i sprawdzą się przy uzdatnianiu wody.
Są idealnym rozwiązaniem, gdyż:

  • posiadają specjalne zabezpieczenia przed suchobiegiem,
  • serwisowanie tego rodzaju pomp nie sprawia trudności, choć ich awaryjność jest bardzo mała.

By dobrać odpowiednie parametry pompy, warto sprawdzić ofertę na saga.info.pl/grundfos, bo tylko prawidłowo dobrane urządzenie przyniesie oczekiwane rezultaty. Największą popularnością zwłaszcza w przemyśle cieszą się pompy ośrodkowe jednostopniowe, które idealnie sprawdzą się w dużych instalacjach ciepłowniczych, a także przy klimatyzacji.
Decydując się na zastosowanie takiego rodzaju pompy, należy zwrócić szczególną uwagę, jaki rodzaj cieczy będzie tłoczony i pod jakim ciśnieniem. Warto sprawdzić jakie zalecenia w tej kwestii ma producent.
Wybór odpowiedniej pompy nie jest łatwym zadaniem, więc należy najpierw dokładnie sprawdzić, w jakich warunkach dane urządzenie może pracować, jaką posiada wydajność oraz, jaka ciecz może być tłoczona. To są istotne kwestie, jeśli pompa ma służyć bezawaryjnie długi czas.

IP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe