Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Enej. Druga gwiazda Lawy

  • 3.02.2018, 11:15
  • ŁCR
Enej. Druga gwiazda Lawy
LAWA to przebojowa impreza. W tym roku do Lubania przyjedzie Patrycja Markowska. Drugą gwiazdą, która w lecie zabłyśnie na amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze będzie zespół Enej.

Rockowo-folkowa grupa jest znana zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Dotychczas koncertowali w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Belgi, Czechach i oczywiście na Litwie oraz Ukrainie. W końcu jest to zespół różnorodny kulturowo. Wśród członków grupy obok korzeni polskich nie zabrakło ukraińskich.

Niezwykła energia Enej udziela się słuchającym, a melodyjne kompozycje łatwo wpadają w ucho. Jednak zespół założony w 2002 roku prawie dekadę musiał czekać na szczyt swojej popularności (ale biernie wcale nie czekał). Najpierw w 2010 roku pokonał 700 zespołów na eliminacjach do XVI Przystanku Woodstock (otrzymał nagrodę za najlepszy koncert festiwalu - Złotego Bączka), następnie został wyłoniony spośród 10 000 uczestników i ostatecznie wygrał pierwszą edycję muzycznego show - Must Be The Music. Tylko muzyka. Tym samym cała Polska zaczęła śpiewać „Radio Hello” a Enej mógł rozłożyć skrzydła.

Od tego czasu wiemy „Jak smakuje życie”, poznaliśmy „Ulice”, rozumiemy po co komu „Kamień z napisem Love” i jaka znowu „Symetryczno-liryczna”. W między czasie Enej zalał las nagród. Ich utwory były wielokrotnie uznawane za przeboje i do dnia dzisiejszego grupa może pochwalić się długą listą wyróżnień (m.in. nagrody główna i internetowa podczas konkursu SuperPremiery 2012, Największy Przebój Roku podczas TopTrendy Festiwal 2013, trzy nagrody Eska Music Awards, Super Jedynka w kategorii super zespół w 2015 roku oraz wielokrotnie przebój lata radia RMF FM). Na lubańskim amfiteatrze zabrzmi więc nie jeden hit zespołu Enej, a lubanianie będą mogli pochwalić się znajomością tekstów i przeżyć niezwykle energetyczny koncert.

ŁCR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 5.02.2018, 09:01
Dla tych co mają braki w historii RP i nie potrafią ich uzupełnić kliknięciem w WikipediI;+++++++++Petro Fedorowycz Olijnyk ps. „Enej”, „Roman”, „Serhij” – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu.Służył w Wojsku Polskim, w czasie studiów na Uniwersytecie Lwowskim wstąpił do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Według wspomnień świadków „Enej” był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom.Zginął 17 lutego 1946 r. na Wołyniu w walce z NKWD.++++++++++++++++++++To tak jakby powstał zespół "Doktor Mengele" i wyjechał na koncerty do Izraela.Enej nie zagra w Chicago - nie otrzymali wiz ze względu na nazwę zespołu i ich idola Eneja.Do Lubania nie potrzebują wiz.
REDAR
REDAR 4.02.2018, 21:53
https://pl.wikipedia.org/wi...ps. EnejCiekawe gdyby jakiś zespół nazwał się "Hess" czy nie podniosłyby się głosy oburzenia...
Herakliusz
Herakliusz 5.02.2018, 09:46
... i chciał wyjechać na koncerty do Izraela
Białkowski Wiesiu
Białkowski Wiesiu 4.02.2018, 19:19
Dno. Czy może być jeszcze gorzej?
misiek
misiek 4.02.2018, 12:39
sylwestrowej nocy na Lubaniu brakuje od kilku lat normalnego dnia lubania z normalnymi gwiazdami nie było od dawien dawna jak zawsze występuje disco z pola stare marysienki i wokalne z okolicy. chyba czas coś z tym zrobić burmistrz woli robić z kościołem imprezy z naszych pieniędzy niż zrobić duże imprezę ale po co jak sami starcy tu zostali a młodzi wyjechali.
Herakliusz
Herakliusz 5.02.2018, 08:43
Odczep się od burmistrza i Kościoła bo się narazisz całej tej rządzącej miastem kamaryli. Takie głupie czasy nastały i to też trzeba z godnością przeżyć. Poklęczą jeszcze trochę - do czasu aż ich kolana rozbolą...
gosc
gosc 3.02.2018, 20:02
Enej - pułkownik UPA, banderowiec, a ich flaga identyczna jak Lubania, będzie pasował wiec jak ulal, no i Ukraińcy tez przyjdą z Schumachera
kiedyś z Lubania
kiedyś z Lubania 4.02.2018, 17:31
Twoja wypowiedź jest porażająca. Wstyd mi, że tacy rasiści mieszkają w moim mieście.

Pozostałe