Zalety parkingów przy lotnisku

  • 5.02.2018, 16:32
  • IP
Zalety parkingów przy lotnisku
Obawy co do pozostawienia samochodu na parkingu przy lotnisku są nieuzasadnione. Osoby, które pozostawią swoje cztery kółka w takim miejscu mogą spokojnie wsiąść do samolotu, gdyż ich auto będzie pod stałym monitoringiem. Oczywiście parking przy lotnisku nie jest darmowy, ale na pewno nie będzie zbyt dużym obciążeniem portfela.

Co warto wiedzieć o parkingach przy lotnisku?

  • posiadają monitoring całodobowy,
  • dodatkowy nadzór firmy ochroniarskiej,
  • można wykupić postój zarówno jednodniowy jak i długoterminowy,
  • parking jest czynny siedem dni w tygodniu przez całą dobę,
  • transport z parkingu na lotnisko i z lotniska na parking jest zazwyczaj nieodpłatny, choć warto o ten szczegół dopytać wcześniej.

Jak widać, pozostawienie pojazdu w takim miejscu jest i bezpiecznym a przede wszystkim komfortowym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba martwić się jak dotrzeć do lotniska, zwłaszcza gdy w podróż zabierany jest duży bagaż.

Ile wynosi opłata za parking?

W zależności od parkingu, jak i czasu, na jaki auto pozostanie w takim miejscu, ceny wahają się w granicach kilkudziesięciu złotych. Oczywiście można to wcześniej sprawdzić na stronie odlotowyparking.pl bądź zadzwonić osobiście. Samochód można pozostawić na parkingu zarówno jeden dzień, jak i kilka, warto jednak pamiętać, że parking długoterminowy będzie bardziej opłacalny. Bardzo często w takich miejscach, zwłaszcza w sezonie zimowym obowiązują duże promocje, więc tym bardziej warto się zorientować w temacie.

Jak dotrzeć z parkingu na lotnisko?

To pytanie zadawane jest najczęściej, gdyż zazwyczaj parking jest zlokalizowany w nieznacznej odległości od lotniska, którą trzeba pokonać. Oczywiście nikt nie idzie pieszo, niosąc bagażu. Transfer na terminal jest zapewniony, a co ważne nie jest dodatkowo płatny. By móc z niego skorzystać dobrze jest przybyć na parking kilka minut wcześniej, gdyż trzeba będzie zarejestrować pojazd na parkingu, uiścić stosowną opłatę i dopiero później będzie można ruszyć w dalszą drogę.

Problem z samochodem na parkingu - co dalej?

Z odpaleniem samochodu, który stał bezczynnie kilkanaście dni na parkingu, mogą być problemy, zwłaszcza w zimie, jednak można je bardzo łatwo rozwiązać. Tutaj pomoc nadejdzie ze strony obsługi parkingu, która jest przygotowana na takie niespodziewane sytuacje. Wystarczy tylko zgłosić problem, który na pewno zostanie szybko rozwiązany.

Konieczna rezerwacja miejsca parkingowego

W tej kwestii lepiej być przezornym i wcześniej zarezerwować sobie miejsce. W okresie letnim, w czasie świąt czy ogólnie w sezonie urlopowym może być problem z parkingiem, bo ilość miejsc jest ograniczona, dlatego lepiej wcześniej osobiście zadzwonić i dokonać rezerwacji bądź można zrobić to online. Oczywiście rezerwacje nie są płatne, a przynajmniej zyska się pewność, że będzie można pozostawić auto w bezpiecznym miejscu. Dokonując rezerwacji poprzez formularz, warto sprawdzić, czy potwierdzenie zostało wysłane na mail. Powinno przyjść do kilku minut po jego wysłaniu.

IP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ffffffffffffffffff
ffffffffffffffffff 5.02.2018, 19:05
Można byłoby napisać o zaletach parkingów na osiedlach przy bolakach w Lubaniu, ale wiadomo nie ma zalet bo brak miejsc parkingowych dla mieszkańców i głupie tłumaczenia, że nie mogą zrobić parkingów bo jakiejś przepisy nie pozwalają. Szkoda, że jak nas upychali jak bydło w tych blokach na takim małym skrawku ziemi aby jeden drugiemu przez okno zaglądał do mieszkania to już nie ma na to odpowiednich przepisów, ale za to są wysokie czynsze jakbyśmy żyli w luksusowych apartamentach w centrum Paryża.

Pozostałe