Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Chaos komunikacyjny w centrum Lubania

  • 9.02.2018, 14:18
  • red.
Chaos komunikacyjny w centrum Lubania
Od kilku dni, w związku z remontem, wyłączony z ruchu został fragment ul. Spółdzielczej w Lubaniu. W związku z tym w centrum Lubania ZMIENIONO ORGANIZACJĘ RUCHU i wyznaczono objazdy. Dla wielu kierowców jest to wyzwanie, z którym najwyraźniej sobie nie radzą.

Na ulicy Spółdzielczej trwa remont drogi, od tygodnia są rozstawione nowe znaki, a kierowcy nic sobie z tego nie robią. Jeżdżą pod prąd i jeszcze mają pretensje do kierowców jeżdżących prawidłowo według nowego oznakowania – pisze do nas Pan Marcin.

Faktycznie wystarczyła dosłownie chwila na ul. Spółdzielczej, aby zaobserwować kilku kierowców nie dostosowujących się do ustawionego oznakowania. Nie jest rzadkością widok samochodów zawracających i wyjeżdżających pod prąd z ul. Spółdzielczej na pl. 3 Maja.

To co tam się dzieje to wina kierowców, ale oznakowanie również pozostawia wiele do życzenia. Jadąc ul. Spółdzielczą w kierunku poczty według nowego oznakowania przed Restauracją Tęczowa ustawiony jest nakaz skrętu w prawo, niestety parkujące tam samochody zupełnie go zasłaniają, bo stoi na wysokości kolan - usłyszeliśmy od Pana Artura.

Panującego na ulicy chaosu nie jest w stanie powstrzymać nawet obecność straży miejskiej. Służby odpowiedzialne za przygotowanie zmian w organizacji ruchu obiecują udoskonalić oznakowanie. Niestety obawiamy się, że niczego to nie zmieni, bo kierowcy po prostu jadą na pamięć nie zważając na nowe oznakowanie.

Dlatego jeszcze raz przypominamy! Remont ul. Spółdzielczej i Ratuszowej potrwa do maja i został podzielony na sześć etapów. Przy każdym z nich obowiązywała będzie inna organizacja ruchu! Apelujemy do kierowców, aby w tym okresie zwracali szczególną uwagę na oznakowanie.

Mieszkańcy ul. Ratuszowej zwracają uwagę na jeszcze inny problem:

O ile w dzień kierowcy jeszcze się starają dostosować do nowego oznakowania, to w nocy młodzi ludzie jeżdżą jak chcą i to we wszystkie strony. Nawet jeżeli porozciągane są taśmy blokujące drogę nic sobie z tego nie robią zrywając je swoimi samochodami – usłyszeliśmy z kolei od Pana Adama.

Poniżej mapka organizacji ruchu przy pierwszym etapie prac.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 9.02.2018, 20:27
Na fotce widać że znaki montowano tak jak się im chciało,a nie jak mówią przepisy.Od kiedy to znak "zakaz wjazdu" stawia się po lewej stronie drogi?,powinien być pod znakiem "nakaz skrętu w lewo".
znaki?
znaki? 17.02.2018, 21:35
nakaz skrętu w lewo i KONIEC
lolek
lolek 9.02.2018, 17:49
bo to sami niedzielni kierowcy jeżdzą, jeden objazd i juz sie gubią, na znaki nie patrzą, boooosch co by było z nimi we Wrocku...
Alek Kia
Alek Kia 9.02.2018, 15:39
A co na to powie Policja nasza ukochana...siedzi w radiowozach..
Antoni
Antoni 9.02.2018, 16:45
Tak, na ul. Księdza Infułata Adalberta Antera i obserwują przejeżdżające samochody
Mały
Mały 9.02.2018, 14:52
Jeszcze do tego dzisiaj jest "dzień dyszla" i tabun wieśniaków jeździ jak dzieci we mgle. Aż się boję co będzie jutro.

Pozostałe