×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Milion na zabezpieczenie

  • 13.02.2018, 18:05
  • red.
Milion na zabezpieczenie
Remont Domu Solnego już od blisko roku powraca jak bumerang. Zalecenia konserwatora zabytków, wydane już w trakcie robót, dziesięciokrotnie zwiększyły koszt inwestycji. Zgodnie z zapowiedziami, lubański magistrat wystąpił do ministerstwa kultury i uzyskał milion złotych na wykonanie prac zabezpieczających.

Technologia wykonania robót narzucona przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków już w trakcie remontu Domu Solnego, spotęgowała jego koszty z 250 tys. do 2,5 mln zł. Lubański budżet nie należy do najskromniejszych, ale tak ogromnych wydatków nie byłby w stanie udźwignąć. Tym bardziej, że dokumentacja i realizacja inwestycji została wykonana prawidłowo i była objęta nadzorem konserwatora. Milionowa dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoli kontynuować prace na Domu Solnym.

Dzięki dotacji wykonamy prace zabezpieczające na dachu oraz zabezpieczenia stabilności konstrukcji. Zgodnie z wytycznymi konserwatora wyremontowany dach będzie składał się częściowo z dachówki rozbiórkowej i częściowo będzie uzupełniony nową, wykonaną w określonej technologii. - mówi Tomasz Bernacki, naczelnik OŚiGP UM Lubań.

Zanim ruszą prace, magistrat musi przygotować dokumentację, podpisać umowę z MKiDN i wyłonić wykonawcę w drodze przetargu. Prace ponownie ruszą najwcześniej latem.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 15.02.2018, 22:33
Międzygalaktyczny Kościół Wiecznej Wilgoci
Crimson Rx
Crimson Rx 14.02.2018, 22:07
Kononowicz
sdfszd
sdfszd 13.02.2018, 21:58
a co to 2,5 miliona złotych ? przecież ten zabytek zarobił tyle przez ostatnie 10 lat, że hoho... taka wspaniała atrakcja dla turystów z zewnątrz / wewnątrz. Turyści z całego świata zjeżdżają autokarami aby zobaczyć tą atrakcję.
Herakliusz
Herakliusz 13.02.2018, 19:05
Ludzie! Rodacy!Trzymajcie mnie! Milion złotych na "konserwowanie" rozlatującej sie stodoły. Jak nasi dojdą do władzy to ta cala kamaryla pójdzie siedzieć za niegospodarność czyli marnotrawienie społecznych środków. Przedawnienia nie będzie.
Rozbawiony
Rozbawiony 13.02.2018, 20:32
Bu,cha,cha. Wasi dojdą do władzy?. Zapomnij o tym. Im szybciej tym lepiej dla Twojego zdrowia psychicznego.

Pozostałe