Nowe lokalizacje monitoringu

  • 21.02.2018, 12:39
  • red.
Nowe lokalizacje monitoringu
Mieszkańcy Lubania sami zdecydowali, gdzie pojawią się nowe kamery miejskiego monitoringu. Przez miesiąc na Facebooku trwało głosowanie, które już się zakończyło. W interenetowym plebiscycie najwięcej głosów zebrały cztery lokalizacje.

Od 12 stycznia mieszkańcy Lubania mogli głosować na proponowane przez magistrat nowe punkty miejskiego monitoringu, sami też mogli zaproponować swoje lokalizacje. Głosowanie odbywalo się przez facebookowe profile eLubania i Lubie Lubań. Zdaniem internautów nowe kamery najbardziej potrzebne będą przy zbiegu ulic Kopernika, Fabrycznej i Fabrycznej-Osiedla, Bankowej i Armii Krajowej, Działkowej (Kartingi) oraz Kombatantow i Izerskiej.

Najwięcej głosów uzyskała lokalizacja przy ul.Kopernika, sąsiedztwo kilku szkół od zawsze powoduje w tym miejscu problemy z parkowaniem, a nasilenie ruchu w godzinach porannych i południowych jest tam naprawdę spore. Ten punkt uzyskal aż 317 głosów.
Na kamerę przy ul. Bankowej i Armii Krajowej zagłosowało 115 internautów. Za objeciem miejskim monitoringiem ul. Działkowej czyli Kartingów opowiedziało się 110 głosujących, a słynnych "Mogiłek" (Kombatantów/Izerska) 80-ciu głosujących.

4 nowe punkty monitoringu mają przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa, kto lepiej mógł je wskazać, jak nie sami mieszkańcy.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T
T 22.02.2018, 12:14
Jeżeli kamera będzie ustawiona tak jak na zdjęciu to gratuluję jak były łamane przepisy na Fabrycznej Osiedle tak z namaszczeniem włodarzy miasta będą dalej łamane i na dokładkę powiedzą no przecież sami tak chcieliście śmiech na sali.
dd
dd 22.02.2018, 20:19
Nawet jak inaczej ustawią kamery to i tak nagranie nie jest dowodem. Chyba, że ktoś zaparkuje w niedozwolonym miejscu ... bo jak przekraczają prędkość to nie udowodnisz ile ktoś jechał. Dzisiaj nawet jak policja stoi z urządzeniami na obwodnicach to masz prawo skierować sprawę do sądu, że urządzenie jest wadliwie pokazało źle pomiar i czy policja ma odpowiednie atesty.
T
T 26.02.2018, 10:42
To właśnie chodzi o źle zaparkowane samochody i armagedon zafundowany przez Pana burmistrza dla mieszkańców osiedla. Skoro stać było zrobić wygodne przejście dla żony Pana burmistrza do pracy to i stać na zrobienie parkingu przy szkole i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom odbieranym ze szkoły i bezpieczeństwa ludziom na osiedlu.
dded
dded 21.02.2018, 20:32
a gdzie są odnośniki do kamer ? nie ma podglądu na żywo ? do kamer z fontanny, rynku i Placu Okrzei jest na żywo.
Mariusz Konrad Biedroń
Mariusz Konrad Biedroń 21.02.2018, 14:31
W koncu skończą sie imprezy na mogiłkach, nauczyciele będą wyłapywać uczniów z KZL którzy chodzą na fajeczka na intera albo kurczaka do kaufa, kartingu bez sensu dla mnie chociaż zawsze spoko miec klip jak ktos sobie łamie szczękę na desce, z skrzyżowanie obok siedziby zgiuk pozwoli na kontrolowanie pracowników owej firmy o której godzinie zjeżdżają na bazę. Mimo wszystko kamerki spoko, daje piąteczke.

Pozostałe