Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Samuraje na Berlin Open 2018…

  • 22.02.2018, 10:36
  • Jacek Jaworski
Samuraje na Berlin Open 2018…
17 lutego w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej karate WKF – Berlin Open 2018. W tej prestiżowej imprezie wzięło udział 1355 zawodników z 29 krajów, w tym także reprezentanci KS Samuraj Lubań w składzie – Oliwia Sławińska, Amelia Gryganiec, Honorata Adamska, Dawid Stodolny wraz z trenerami – Tomaszem Podbuckim i Sławomirem Bartniak. Turniej był bardzo mocno obsadzony, w którym startowali czołowi zawodnicy Europy w Karate.

I tym razem zawodnicy KS Samuraj Lubań nie zawiedli i godnie nas zaprezentowali, tocząc wspaniałe walki, gdzie ostatecznie Dawid Stodolny wywalczył swój brązowy medal, zajmując III m w Kumite juniorów +76 kg. Jest to niebywale wielki sukces tego zawodnika, jak też i duma dla Polski i całego klubu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Dawid Stodolny jest mieszkańcem Lubania, ma 16 lat i jest zawodnikiem bardzo pracowitym i wszechstronnie uzdolnionym. Trenuje Karate od 2014 roku, gdzie swoje pierwsze kroki stawiał w Sekcji Karate Lubań, a następnie przeszedł do grupy zaawansowanej, do Sekcji Karate Pisarzowice, gdzie trenuje pod okiem trenerów - Tomasza Podbuckiego, Elżbiety Kordyka, Sylwii Smajda i Jacka Jaworskiego.

W klasyfikacji medalowej reprezentanci Polski zdobyli trzecie miejsce, za Ukrainą i Niemcami. W klasyfikacji klubów najlepiej spisał się WSKA Budokan Wrocław zajmując trzecie miejsce, za reprezentacją Ukrainy i klubem Legion z Kaliningradu.

Jacek Jaworski

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe