Zamiast euro zarobił mandat

  • 22.02.2018, 16:09
  • Natalia Żabka
Zamiast euro zarobił mandat
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu dzięki współpracy ze służbami niemieckiej Policji Federalnej zatrzymali obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec został zatrzymany za udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Rosji.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali obywatel Ukrainy w pobliżu autostrady A4, który legitymował się paszportem biometrycznym. Mężczyzna został zatrzymany po uzyskaniu informacji od niemieckiej Policji Federalnej w związku z nielegalnym przewozem cudzoziemców. W nocy z 20 na 21 lutego obywatel Ukrainy przewiózł wbrew przepisom 7 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej z Polski do Niemiec. Obywatel Ukrainy wyjaśnił, że cudzoziemców miał przewieźć z Warszawy do Francji, za co miał otrzymać 400€ wynagrodzenia.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany i pozostaje do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz umieszczenie jego danych w wykazie osób niepożądanych na terytorium Polski.

Po przeprowadzeniu czynności służbowych strona niemiecka zawróciła do Polski obywateli Rosji. Zatrzymani cudzoziemcy zostają do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu.

Natalia Żabka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe