Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych"

  • 28.02.2018, 16:30
  • red.
Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych"
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone 1 marca, poświęcone pamięci  żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 

Organizatorzy lubańskich uroczystości zapraszają 1 marca o godz. 12:00 pod tablicę płk Anatola Sawickiego przy ul. Bankowej. Podczas uroczystości odbędzie się przysięga Żołnierzy Wyklętych wykonana przez grupę rekonstrukcyjną, Apel Poległych i kwesta na rzecz fundacji zajmującej się poszukiwaniem i ekshumacją Bohaterów.
Po uroczystości zapraszamy do restauracji "Tęczowa" na film: "Czy warto było tak żyć?"

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna Polak
Krystyna Polak 10.03.2018, 23:04
Naczytałeś się propagandy UBeckiej i pro Sowieckiej .A co mieli robic medale UBEKOM i DONOSICIELOM dawac .A teraz to co nie donoszą ,sadow bronia ...sprawiedliwosci .W du...ie z taka sprawiedliwoscia
Herakliusz
Herakliusz 1.03.2018, 10:01
Aby pamięć o tych zbrodniach nie została zatarta..++++++++++Zbrodnie Narodowych Sił Zbrojnych dokonane na ludności cywilnej, schwytanych do niewoli oraz rannych dokonane w latach 1942-1948.Prowadzimy rejestr wszystkich aktów przestępczych jakich dopuścili się członkowie NSZ w czasie swojego istnienia wobec ludności cywilnej. Rejestrujemy również przypadki łamania konwencji międzynarodowych, których ofiarą padali m.in. jeńcy Brygady Świętokrzyskiej.++++++++++++https://zolnierzeprzekleci....++++++++++++https://zolnierzeprzekleci....
gosc
gosc 2.03.2018, 21:40
https://www.tvn24.pl/czarno...
Gali-leon
Gali-leon 1.03.2018, 22:08
https://uploads.disquscdn.c...
pisoff
pisoff 1.03.2018, 09:47
A syreny zawyją dla tych pseudo ludzi przeklętych? No i nie zapomnijcie o apelu smoleńskim, wszakże jedni i drudzy polegli w słusznej sprawie.
Herakliusz
Herakliusz 28.02.2018, 16:57
https://uploads.disquscdn.c...Stefania Pytel, widząc podejrzanych osobników zmierzających w stronę jej domu, wzięła na rękę dwumiesięczną córkę. Dlaczego tak zrobiła? – Niemcy nie uderzyliby kobiety z dzieckiem na ręku.Pytlowa nie została uderzona. Dostała śmiertelną kulę z parabellum z bliskiej odległości. Nie od Niemca. Od mieszkańca tej samej wsi. Ci, którzy podpalili piątkę jej dzieci i zlinczowali najstarszego syna, byli akowcami. Są na listach członków WiN. Dziś gloryfikowani, uważani są za „żołnierzy wyklętych”.„Zemsta zza grobu” to wstrząsająca historia tej bestialskiej zbrodni. Opowieść o tym, jak dzisiejsi „żołnierze wyklęci” postanowili „policzyć się” z rodziną Pytlów.

Pozostałe