Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

  • 1.03.2018, 17:10
  • ŁCR
Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych
1 marca mieszkańcy Lubania uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obchody odbyły się przy ul. Bankowej, w miejscu gdzie mieszkał i pracował ppłk Anatol Sawicki- ostatni komendant Lwowskiej Polski Podziemnej.

W trakcie uroczystości miała miejsce rekonstrukcja przysięgi Żołnierzy Wyklętych oraz apel poległych. Pod tablicą upamiętniającą lubańskiego Żołnierza Wyklętego złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Na zakończenie w restauracji Tęczowa odbył się pokaz filmu pt. " Czy warto tak było żyć".

Obchody zorganizowało Stowarzyszenie Panaceum oraz Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc.

ŁCR

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna Polak
Krystyna Polak 10.03.2018, 22:57
Oj coś słabo z tą historą...Anders by poszedł gdyby kacap pozwolił ,ale postawił warunek.To samo co z warszawą ,siedział na pradze i czekal aż sie wykrwawią powstancy .A co Stalin zrobił w Jałcie... załatwił wszystkich.Dobra męda ..Miałes już od 45 roku Ruskich ..tak fajnie było ....
Krystyna Polak
Krystyna Polak 10.03.2018, 22:50
Ha,Ha a od kiedy to mamy wolne media ...napewno nie od 1945 roku .Wczesniej podlegały ZSRR ,a po 90 roku uzaleznione od tych co mieli kasę ,..A Bury porządnych ludzi nie mordował tylko ... Ubeków... i z nimi powiązanych...W tedy było mało ludzi co z ...kacapem nie kolaborowało .Kacap ma na nas wplyw i tak było i będzie zawsze bo nie ma skrupułow .W SYRII gaz rozsiewa i morduje dzieci ...
Herakliusz
Herakliusz 5.03.2018, 12:22
Prorok jaki czy co? trzeba by na Belweder tę homilie posłać - może otrzeźwieją.
Gali-leon
Gali-leon 5.03.2018, 20:10
Już starożytni ostro w Xięgach baju-baju że prorok nigdy prorokiem nie jest w własnym kraju...
Herakliusz
Herakliusz 3.03.2018, 13:55
Umiłowani Siostry i Bracia!IPN skupił się na chwalbie powojennego podziemia. Zbrodnicze czyny „żołnierzy wyklętych” w zasadzie nie należą do jego zainteresowań. Instytut nie dokumentuje mordów „wyklętych” na cywilach, dlatego też tygodnik "Przegląd" zwraca się z apelem do Czytelników. Nie pozwólmy wymazać z pamięci ich ofiar – tysięcy niewinnych ludzi, w tym wielu kobiet i dzieci. Opiszmy te zbrodnie, stwórzmy księgę zamordowanych, pokaleczonych i ograbionych. Stworzymy w tym celu specjalną stronę internetową. Czekamy na informacje, relacje, ilustracje. Prosimy kierować je do redakcji tygodnika „Przegląd”: 03-410 Warszawa, ul. Inżynierska 3 lok. 7 lub mailowo: [email protected]+++++++++++++Na Podlasiu przypomną prawdę o zbrodniach „Burego”https://wolnemedia.net/na-p...
gosc
gosc 2.03.2018, 21:06
https://www.tvn24.pl/czarno...
gosc
gosc 2.03.2018, 20:57
Proponuję program "czarno na białym" TVN z dnia 03.03.2016 godz. 20. Cała prawda o żołnierzach wyklętych. Warto oglądnąć
Rozbawiony
Rozbawiony 3.03.2018, 09:06
TVN i prawda,dobry żart. Bu,cha,cha.
kynio
kynio 4.03.2018, 11:07
TVPiS tu jest prawda lub w Raiju z Ryjem :-)
Krzysiek
Krzysiek 4.03.2018, 11:05
To podobnie jak PIS i sprawiedliwość, nieprawdaż?
gosc
gosc 3.03.2018, 08:24
https://www.tvn24.pl/czarno...Oczywiście program wyemitowano 02.03.2018. Błąd pisarski powyżej

Pozostałe