Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 20 kwietnia 2024 08:51
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
Reklama

Granty na oświatę

Dodatkowe zajęcia z języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, szkolenia nauczycieli czy zakup wyposażenia pracowni – to tylko kilka przykładów działań, na które szkoły mogą otrzymać dotację unijną. Wczoraj ruszył nabór wniosków.
Granty na oświatę

Na konkurs przeznaczono około 34 mln zł. Wsparcie w ramach projektu mogą otrzymać szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe w zakresie kształcenia ogólnego, ich uczniowie oraz nauczyciele. Nabór w ramach Poddziałania 10.2.1 „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej" to konkurs na projekty realizowane poza obszarem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (Jelenia Góra, Wrocław, Wałbrzych).

W ramach projektu można zaplanować:

  • realizację zajęć dodatkowych z zakresu języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatycznych;
  • wypłatę stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych;
  • zajęcia dodatkowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi;
  • rozszerzenie oferty szkół o zagadnienia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym;
  • szkolenia oraz inne formy podwyższania kwalifikacji nauczycieli.

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych lub matematyki. 
Dzięki tym funduszom dolnośląskie szkolnictwo może sukcesywnie się rozwijać. Już do tej pory podpisaliśmy 138 umów na kwotę dofinansowania niemal 83 milionów zł. Dzięki realizowanym projektom ponad 16,5 tysiąca uczniów oraz 93 nauczycieli skorzystało z programu, a 103 pracownie zostały doposażone – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Wnioski składa się jedynie w formie elektronicznej od 1 do 22 marca do godziny 15.00. 

W konkursie wnioski mogą składać jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe, z zastrzeżeniem, że wnioskodawcą lub partnerem w ramach projektu musi być organ prowadzący szkołę lub szkoły objęte wsparciem. Co ważne, należy wziąć pod uwagę, że wszystkie formy wsparcia zaplanowane w ramach projektu muszą być jedynie uzupełnieniem działań na co dzień prowadzonych przez szkoły. Oznacza to, że skala działań prowadzonych przed rozpoczęciem realizacji projektu nie może ulec zmniejszeniu w stosunku do skali działań prowadzonych w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xcv**Treść komentarza: Co oni kręcą. SIM to program ogólnopolski. W kraju mieszka ok. 2 mil. ludzi w domach komunalnych i socjalnych które nie nadają się do remontu a tym bardziej termomodernizacji wg standardów UE. Domy zostaną wyburzone a grunty pod nimi zazwyczaj bliżej centrów miast będą atrakcyjne dla inwestorów. Najwięcej takich domów w naszym regionie jest w Wałbrzychu i tam mówią jak jest i przygotowali się do tego z gruntami. Lubań natomiast kręci w przeciwieństwie do innych gdzie podają bez ogródek że *wybudowane w ramach SIM-u lokale będą mogły wynająć m.in. osoby młode, rodzice samotnie wychowujący dzieci czy seniorzy, którzy do tej pory nie mieli szans na własne „M” ze względu na brak możliwości uzyskania kredytu hipotecznego lub niechęć do zaciągania kredytu bankowego, przy czym wynajem będzie znacznie tańszy niż na rynku komercyjnym - obniżone lub z dopłatą* .Data dodania komentarza: 20.04.2024, 06:30Źródło komentarza: Petycja. Niskoczynszowe mieszkania nie dla wszystkich szczęśliweAutor komentarza: XyzTreść komentarza: - Skończy się windowanie cen przez pseudo „dewelopera” naszego miasta - Jeżeli to będą mieszkania dla osób o stałym zatrudnieniu to popieram. - Lokalizacja bardzo słaba , ludzie żyły wypruwają , żeby postawić swój wymarzony dom zdała od bloków a tu bloki.Data dodania komentarza: 20.04.2024, 06:24Źródło komentarza: Petycja. Niskoczynszowe mieszkania nie dla wszystkich szczęśliweAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Najlepszy był "pan z drogówki " pan w jego przypadku to nadużycie tego słowa stał z suszarką koło stacji darkon na środku dwupasmówki suszył auta jadące w stronę Zgorzelca jak i w Stronę Lubania zasłaniając swoim wątłym ciałem znak drogowy .Data dodania komentarza: 20.04.2024, 05:24Źródło komentarza: Jutro policyjna akcja "Prędkość"Autor komentarza: ŁukaszTreść komentarza: Wszystko 3x drożej wykonane , na ulicach syf , menele w rynku i gowniane parki, które już wyglądają jak zapomniane.Data dodania komentarza: 19.04.2024, 23:56Źródło komentarza: Co łączy leśniańskich samorządowców z wyborami w Olszynie?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama