Utonął wędkarz. Tragedia na zamarzniętym wyrobisku

  • 11.03.2018, 11:01
  • red.
Utonął wędkarz. Tragedia na zamarzniętym wyrobisku
Wczoraj utopił się wędkarz, dziś pod kolejnym załamał się lód. Wędkarstwo lodowe to niebezpieczne i bardzo popularne hobby. Mimo że wędkarze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa i podejmują środki ostrożności, czasem dochodzi do tragedii.

Wczoraj (10.03) na zamarzniętym wyrobisku kopalnianym w Grabiszycach doszło do tragedii. Pod 65-letnim wędkarzem załamał się lód. Niestety mężczyzna nie zdołał wydostać się z wody.

O zaginięciu mężczyzny służby poinformowała rodzina. 65-latek wybrał się motorowerem na zamarznięte wyrobisko kopalniane w Grabiszycach, aby wędkować z lodu. Zgodnie z umową do domu miał wrócić o godzinie 17. Kiedy zrobiło się późno, zaniepokojona rodzina ruszyła na poszukiwania. Nad wodą znaleziono motorower i kask, jednak po mężczyźnie nie było śladu.

Na miejsce wezwano służby, które przeszukały zbiornik. Po kilkudziesięciu minutach w odległości 1,5 metra od brzegu znaleziono ciało mężczyzny. Niestety na ratunek było już za późno. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna od wielu godzin znajdował się w wodzie.

Znajomi mężczyzny twierdzą, że był doświadczonym wędkarzem, niestety lód jest nieprzewidywalny. W związku z tym Polski Związek Wędkarski Koło Leśna apeluje do wszystkich wędkarzy o rozwagę i zaprzestanie wędkowania z lodu. I informuje:

W dniu wczorajszym jeden z naszych kolegów utonął na wyrobisku w Grabiszycach. W dniu dzisiejszym na Zbiorniku Leśniańskim pod jednym z wędkarzy również załamał się lód. Miał dużo szczęścia, że w pobliżu byli inni i udzielili mu pomocy.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tata
tata 11.03.2018, 18:36
sam łowie ale jak niema ujemnej temperatury nie wchodze na lód
wędkarz
wędkarz 11.03.2018, 12:18
W tym przypadku wystarczyłaby odrobina wyobrazni,że w czasie odwilży powłoka lodowa zamienia się w lodową breję która nie utrzyma dorosłego człowieka.

Pozostałe