Kolejne zatrucie czadem

  • 12.03.2018, 10:12
  • red.
Kolejne zatrucie czadem

Podziel się:

Oceń:

Dziś w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Leśnej w Lubaniu czadem podtruła się pięcioosobowa rodzina. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około północy służby ratunkowe zostały wezwane do 17-latka, który bez widocznych przyczyn zaczął tracić przytomność. Urządzenia przybyłych na miejsce ratowników natychmiast wykazały obecność w powietrzu tlenku węgla. Po przebadaniu pięcioosobowej rodziny okazało się, że właśnie u 17-latka zanotowano najwyższe stężenie CO w wydychanym powietrzu. Mimo że był przytomny na miejsce natychmiast wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, aby jak najszybciej przewieźć chłopaka do komory hiperbarycznej. 36-letnia matka oraz dzieci w wieku 16,10 i 9 lat zostały przewiezione do szpitala, gdzie podano im tlen. 

W mieszkaniu, gdzie doszło do podtrucia, znajdował się piecyk i to z niego najprawdopodobniej przez dłuższy czas ulatniał się czad. Można uniknąć podobnych sytuacji. Należy zadbać, aby w pomieszczeniach znajdowały się drożne kratki wentylacyjne oraz zapewnić dostęp świeżego powietrza do mieszkania.

red.

Zdjęcia (9)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe