Kolejne zatrucie czadem

  • 12.03.2018, 10:12
  • red.
Kolejne zatrucie czadem
Dziś w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Leśnej w Lubaniu czadem podtruła się pięcioosobowa rodzina. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około północy służby ratunkowe zostały wezwane do 17-latka, który bez widocznych przyczyn zaczął tracić przytomność. Urządzenia przybyłych na miejsce ratowników natychmiast wykazały obecność w powietrzu tlenku węgla. Po przebadaniu pięcioosobowej rodziny okazało się, że właśnie u 17-latka zanotowano najwyższe stężenie CO w wydychanym powietrzu. Mimo że był przytomny na miejsce natychmiast wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, aby jak najszybciej przewieźć chłopaka do komory hiperbarycznej. 36-letnia matka oraz dzieci w wieku 16,10 i 9 lat zostały przewiezione do szpitala, gdzie podano im tlen. 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

W mieszkaniu, gdzie doszło do podtrucia, znajdował się piecyk i to z niego najprawdopodobniej przez dłuższy czas ulatniał się czad. Można uniknąć podobnych sytuacji. Należy zadbać, aby w pomieszczeniach znajdowały się drożne kratki wentylacyjne oraz zapewnić dostęp świeżego powietrza do mieszkania.

red.

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe