Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Tor saneczkowy w Sobieszowie

  • 12.03.2018, 13:52
  • red.
Tor saneczkowy w Sobieszowie
W Sobieszowie ma powstać całoroczny tor saneczkowy. Inwestycja ma być nie tylko szansą dla sportowców, ale dla całego regionu. Dzieci są dla nas najważniejsze i dla nich chcielibyśmy wybudować taki tor – mówił dla Radia Wrocław, Zbigniew Stępień, prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Sporty zimowe z roku na rok zyskują na popularności. Polana Jakuszycka niebawem stanie się centrum biegów narciarskich z prawdziwego zdarzenia, również w Jeleniej Górze zapowiadają się ciekawe inwestycje.

Budowa całorocznego, plastikowego toru saneczkarskiego o długości 400 m w Sobieszowie nie tylko ma wypromować ten sport wśród dzieci i młodzieży, ale też dać szansę na zmniejszenie kosztów treningów sportowcom już uprawiającym ten sport. Nowy obiekt to także szansa na organizację zawodów rangi pucharu świata. Tym bardziej, że nie brakuje uzdolnionych miłośników tego sportu. Tylko w tym roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzi sportowcy zdobyli 22 medale, w tym 9 złotych.

Tor saneczkowy ma powstać na terenie Transgranicznego Centrum Sportów w Sobieszowie, a koszt budowy takiego obiektu to ponad milion złotych.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe