Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Ciągnik staranował kiosk z pamiątkami

  • 12.03.2018, 14:50
  • red.
Ciągnik staranował kiosk z pamiątkami
Dziś około 13. w Świeradowie – Zdroju ciągnik z dwiema przyczepami staranował i doszczętnie zniszczył kiosk z pamiątkami przy ul. Źródlanej.

Około 13. kierowca ciągnika rolniczego, zjeżdżając stromą ulicą z dwiema przyczepami wypełnionymi po brzegi bobem, utracił kontrolę nad zestawem. Około 50-letni mężczyzna, walcząc z sunącym niemal bez kontroli pojazdem, uderzył w stojącą przy drodze budkę z pamiątkami doszczętnie ją niszcząc. Na szczęście w środku nikogo nie było, bo wówczas zdarzenie miałoby tragiczny finał.

W wyniku uderzenia jedno z kół przyczepy zostało oderwane, a jej zawartość wysypała się na drogę. Kierowca dopiero 40 metrów poniżej zniszczonej budki zdołał zatrzymać zestaw, zjeżdżając na pobocze. W wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł między innymi obrażenia głowy, pierwszej pomocy udzielili mu przybyli na miejsce strażacy OSP ze Świeradowa -Zdroju.

Nie ma żadnych ofiar. Kierowca był trzeźwy i nie wymagał hospitalizacji. Wobec mężczyzny zastosowano postępowanie mandatowe – usłyszeliśmy od asp. Magdaleny Juźwickiej, oficera prasowego KPP w Lubaniu.

W tej chwil ciągnik i jedna z przyczep nie nadają się do dalszej jazdy. Do czasu uprzątnięcia bobu droga pozostanie nieprzejezdna.

Jak mówią właściciele ocalałych straganów, gdyby zdarzenie miało miejsce w czasie ferii nie obyłoby się bez ofiar, bo droga jest bardzo uczęszczana. Ulica Źródlana jest skrótem między centrum miasta a wyciągiem gondolowym ośrodka narciarskiego Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju.

 Transmisja Mateusza Szumlasa, lokalnego reportera. 

red.

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe