Zamiast lustra drogowego lustro łazienkowe

  • 12.03.2018, 15:30
  • lwowecki.info
Zamiast lustra drogowego lustro łazienkowe
Pomysłowość Polaków nie zna granic. Przekonać się o tym możemy np. w Uboczu. Tu na drodze prowadzącej do Gryfowa Śląskiego w miejscu, gdzie widoczność jest niezwykle utrudniona, a przejazd pod wiaduktem bardzo wąski stało niegdyś lustro drogowe.

Niestety, jak to bywa w naszym kraju lustro „przydało się” komuś i od tamtego czasu kierowcy w tym miejscu muszą niezwykle mocno uważać, bo spotkanie się pod wąskim wiaduktem z drugim pojazdem gwarantuje stłuczkę.

Skoro ktoś ukradł lustro drogowe, żeby zamocować je sobie w domu, to dlaczego nie można starego lustra łazienkowego ustawić przy drodze? Zapewne z takiego założenia wyszła osoba, która w ostatnich dniach właśnie takie zwykłe, stare lustro łazienkowe ustawiła przy wiadukcie. Wygląda to nieco dziwacznie, aczkolwiek jak widać na zdjęciach spełnia swoją funkcję.

Zarządca drogi nie ma obowiązku ustawiania przy drogach luster, jednak co by nie mówić ten wynalazek ułatwia życie i poprawia bezpieczeństwo.

Właśnie z uwagi na poprawę bezpieczeństwa Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim co roku zakupuje lustra i montuje je w newralgicznych miejscach. Lustra mają jednak „bardzo krótki termin żywotności”. Zdarza się, iż już po kilkunastu dniach są kradzione. – wyjaśnia nam Marek Makowski z ZDP w Lwówku Śląskim i dodaje, że lustro drogowe, które ma stanąć przy tym wiadukcie jest zamówione i ZDP oczekuje na realizację zamówienia.

Do czasu zastąpienia prowizorki lustrem drogowym apelujemy do kierowców o wyjątkową ostrożność i nie ufanie lustrzanemu odbiciu.

lwowecki.info

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maciej Małkowski
Maciej Małkowski 13.03.2018, 10:15
Lustro zostało zniszczone przez zwaloną gałąź po ostatnim orkanie (2 miesiące temu).

Pozostałe