Niewybuch na Piramowicza

  • 5.04.2018, 10:17
  • red.
Niewybuch na Piramowicza
Trwają prace przy budowie nowego parkingu na ul. Piramowicza. Dziś rano odkryto na terenie budowy pocisk moździerzowy. Dowódca patrolu saperskiego zdecydował o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków. 

W zwiazku ze znaleziskiem, dwódca patrolu saperskiego zarządził ewakuację mieszkańców ul. Piramowicza i Szkolnej. 

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że pocisk moździerzowy to nie jedyne znalezisko. O tym co kryje teren budowy już wkrótce.

 

 Komunikat KPP w Lubaniu

Lubańscy policjanci zabezpieczali teren prac archeologicznych na którym ujawniono granaty moździerzowe oraz amunicję z czasów II wojny Światowej.

Wczoraj ok godziny 16:00 dyżurny KPP w Lubaniu został powiadomiony, że na ul. Piramowicza w Lubaniu w trakcie prowadzonych prac archeologicznych w starej studni przy murach obronnych na terenie nieistniejącego klasztoru sióstr zakonnych znaleziono dwa granaty moździerzowe kaliber 82 mm (jeden w stanie całkowitej korozji, natomiast drugi kompletny wraz z zapalnikiem). Ponadto znaleziono również jeden stabilizator granatu moździerzowego kaliber 82 mm produkcji radzieckiej, jeden granat ręczny produkcji polskiej, oraz fragment taśmy z zawartością 5 sztuk amunicji kaliber 7,92 mm.

Teren znaleziska zostal zabezpieczony przez funkcjonariuszy Policji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu. Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców pobliskich kamienic.

Po przyjeździe patrolu rozminowania po minerskim sprawdzeniu terenu dodatkowo w hałdzie ziemi wykryto 36 sztuk amunicji strzeleckiej. Jak ustalono ujawniona amunicja oraz granaty pochodzą z czasów II wojny światowej.

asp. Magdalena Juźwicka

red.

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe