Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Pies zaatakował dzieci na placu zabaw

  • 9.04.2018, 09:12
  • red./lwowecki.info
Pies zaatakował dzieci na placu zabaw
Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Pogryzione zostało dwoje dzieci. Jedna z dziewczynek w poważnym stanie oraz druga z mniejszymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotę, 7 kwietnia 2018 roku w miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego. 

Bawiącą się na placu zabaw czwórkę dziewcząt zaatakował pies. Gdy trójka z nich schroniła się na stole jedna z dziewczynek zaryzykowała i wybiegła z placu zabaw wzywając pomocy. Pogryzione zostały dwie dziewczynki, które zostały przewiezione do szpitala – wynika z wpisów na profilu Obywatelskiego Patrolu, który jako pierwszy podał informację.

Jak wynika z relacji mieszkańców na wezwania o pomoc zareagował sołtys sołectwa Wieża, która jako pierwsza pośpieszyła z pomocą.

Pani Barbara Pasiak opowiada, iż będąc w domu usłyszała przeraźliwy krzyk dobiegający z placu zabaw i bez wahania wraz z mężem pobiegli na pomoc. Trzy dziewczynki stały na stole, a pies skakał do nich i je gryzł. Dziewczynki miały obrażenia na rękach i nogach. Pies był bardzo zawzięty i bardzo trudno było go odgonić. Dopiero złapanie go za kolczatkę pozwoliło na jego chwilowe uspokojenie i opanowanie sytuacji. 

Z informacji od świadków zdarzenia, wynika iż pies był rasy podobnej do amstaffów. Na „spacer” wyszedł sam, bez wiedzy i opieki właściciela. 

Pies został złapany i trafił pod obserwację weterynarza. Sprawę bada policja, która ma wyjaśnić m.in. czy pies był szczepiony i dlaczego był bez opieki.

Jedna z dziewczynek po zaopatrzeniu ran została wypisana do domu, druga z nich pozostała w szpitalu.

red./lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 9.04.2018, 15:31
A dlaczego nie podobny do innej rasy? Jest wiele ras podobnych do siebie, ludzie zawsze odbiorą sobie kozła ofiarnego i zamiast winić siebie szukaja wokół. Nie mają też kompletnie pojęcia o psach czerpiąc informacjie ze szmatławców i nie próbuje się nawet w razie wypadku edukować dzieci jak zachować się przy psie czy podczas ataku ataku. Przecież coraz więcej rodzin decyduje się na psa.
Mróx
Mróx 9.04.2018, 14:19
U spać właściciela pies nie winny!
asdfg
asdfg 10.04.2018, 22:45
Co ty chrzanisz.

Pozostałe