Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 marca 2024 07:32

Świetna sobota młodych piłkarzy

W minioną sobotę swoje mecze rozgrywali młodzicy, trampkarze oraz juniorzy młodsi lubańskich Łużyc. Wszyscy solidarnie wygrali swoje mecze.

II liga wojewódzka młodzików

Łużyce Lubań - Polonia-Stal II Świdnica 3:1 (1:0)

Bramki dla gospodarzy: Misiewicz, Iannone, Oleszczuk.

Skład Łużyc: Czekaj - Iannone, Szpytma, Żółtański, Pawlak, Kazimierczak, Kossowski, Misiewicz, Lamparski, Oleszczuk, Sz. Pietrykowski oraz Wojtusik, Juszczyk.

Czekaliście na ten moment przez blisko sześć miesięcy, ciężko pracowaliście i jesteście w stanie co najmniej być w pierwszej trójce tej ligi - motywował swoich piłkarzy trener Sławomir Salach przed debiutem w II lidze wojewódzkiej młodzików. Rywalem Łużyc była druga drużyna Polonii-Stal Świdnica. W pierwszej połowie sytuacje bramkowe były z obu stron. W bramce lubanian świetnie spisywał się Bartosz Czekaj, który przynajmniej trzykrotnie ratował swoją drużynę przed stratą gola. Skuteczniejsze byli gospodarze. Konkretniej Oliwer Misiewicz, który już na początku meczu posłał piłkę do siatki. Później ten sam zawodnik dwukrotnie stawał przed szansą podwyższenia wyniku. Bliski szczęścia był też aktywny Antonio Iannone. Popularny wśród kolegów Toni poprawił się po przerwie. Trzecią bramę dla Łużyc zdobył Jakub Oleszczuk. Gości ze Świdnicy stać było tylko na honorowe trafienie. Cieszę się, że już w pierwszym meczu zaprocentowało doświadczenie zdobyte jesienią w rozgrywkach I ligi. Dobrze zagrała cała drużyna - podkreślił Sławomir Salach.
W kolejnym meczu młodzicy zagrają w Zgorzelcu z Nysą (14 kwietnia, godz. 13).

II liga wojewódzka juniorów starszych

Łużyce Lubań - Górnik Wałbrzych 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Grabowski (29), 2:0 Kuriata (35).

Skład Łużyc: Górski (72 Krukowski) - Witkowski, Janczak, Czyruk, Gajewnik (55 Chrząścik), Bakalarz, Grabowski (69 Szymków), Starczewski, Wojtowicz (50 Jachyra), Kuriata, Kuśmierz (75 Trościanko).

Ekipa trenera Konrada Murawskiego nie zwalnia tempa. Po ostatnim zwycięstwie z Kaczawą Bieniowice tym razem lubanianie pokonali Górnik Wałbrzych 2:0. Nim padły bramki lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy próbowali przedostać się pod bramkę Łużyc prostymi środkami. Najlepszą sytuację Górnik stworzył sobie w 16. minucie, ale Michał Górski zdołał wygrać pojedynek z napastnikiem rywali. Kilka minut później bramkarz Łużyc kolejny raz uratował swoją drużynę przed stratą gola. Zmarnowane szanse zemściły się na przyjezdnych jeszcze w pierwszej części meczu. W 29. minucie Marcel Grabowski ku uciesze sporej grupy kibiców na raty pokonał golkipera Górnika i było 1:0. W 35. minucie Konrad Janczak wyłuskał piłkę w środku pola, następnie obsłużył podaniem Jakuba Czyruka, ten technicznym zagraniem dograł futbolówkę do Mikołaja Kuriaty i po chwili było już 2:0. Wygrana gospodarzy mogła być wyższa, ale ekipie znad Kwisy zabrakło skuteczności. W drugiej połowie mądrze graliśmy w obronie. Rozbijaliśmy ataki gości w zalążku. Panowaliśmy w środku pola i mieliśmy trzy świetne okazje by podwyższyć wynik. Cieszymy się ze zwycięstwa, na które w pełni zasłużyliśmy. Korzystając z okazji w imieniu drużyny chciałem podziękować właścicielowi Mezopotamii i lokalu Strefa 7 za ufundowanie nam strojów - powiedział Konrad Murawski, trener Łużyc.
W kolejnym meczu juniorzy młodsi zagrają na swoim boisku z Lechią Dzierżoniów (14 kwietnia, godz. 15).

II liga wojewódzka trampkarzy

Chojnowianka Chojnów - Łużyce Lubań 1:2 (1:1)

Bramki dla gości: Pietroński 2.

Skład Łużyc: Schab – Czurak, Jakubczyk, Orzechowski, Mańkowski, Szyszło, Bakalarz, Furmański, Pietroński, Maciąg, Król oraz Kowalczyk, Kamiński.

Na inaugurację rozgrywek II ligi wojewódzkiej trampkarze pod opieką trenera Grzegorza Juszczyka udali się do Chojnowa na starcie z Chojnowianką. Mecz nie był widowiskiem i toczył się głównie w środku pola. Grę drużynom utrudniał silny wiatr - skomentował Grzegorz Juszczyk. Do nienajlepszych warunków lepiej dostosowali się goście, którzy wyszli na prowadzenie po strzale Mikołaja Pietrońskiego. Jeszcze przed przerwą Chojnowianka zdołała wyrównać. W końcówce meczu szczęście ponownie uśmiechnęło się do Pietrońskiego, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.
W kolejnym meczu drużyna z Lubania zmierzy się na własnym boisku z Polonią Stal Świdnica (14 kwietnia, godz. 12).

W najbliższą środę (11 kwietnia) swoje mecze rozegrają juniorzy starsi oraz drugi zespół młodzików. Juniorzy zagrają na wyjeździe z Granicą Bogatynia (godz. 17.30), natomiast młodzicy w zaległym spotkaniu podejmą KKS Jelenia Góra (godz. 17).