Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Dwa medale dla Bojan Boks

  • 9.04.2018, 13:23
  • BS/red.
Dwa medale dla Bojan Boks
Zawodnicy klubu Bojan Boks zdobywają kolejne medale, w ubiegłą sobotę w ich ręce trafiły dwa kolejne trofea. Pierwsza walka to zwycięstwo na punkty, drugą zawodnik z Lubania zakończył przed czasem.

7 kwietnia w Żarach odbył się II Turniej Pięściarski o ,,Srebrne Rękawice Dolnych Łużyc". W walkach turniejowych wzięło udział czterech zawodników Bojan Boks Lubań - Oskar Mulko, Oskar Pietkiewicz, Mateusz Urban oraz jeden z najmłodszych adeptów Adam Fedorowicz.

Z Żar dwóch zawodników przywiozło medale. Mateusz Urban wygrał swój pojedynek na punkty.

- Świetnie boksował i wreszcie zaczął słuchać trenera, realizował to co wcześniej mu mówiłem. Proste ciosy, technicznie – usłyszeliśmy od Wiesława Bojanowskiego, trenera klubu Bojan Boks. - Mateusz jest bardzo wysokim chłopcem jak na swoją wagę, ma świetne warunki i wykorzystywał je bardzo dobrze.

Drugi z nagrodzonych zawodników, Oskar Pietkieiwcz wygrał przed czasem kończąc walkę w drugiej rundzie.

- Bardzo dynamicznie wszedł w zawodnika. Jego przeciwnik miał mniej walk i był mniej doświadczony. Tutaj swoje zrobiło doświadczenie i rutyna Pietkiewicza. To była świetna walka, którą sędzia poddał w drugiej rundzie – opowiadał nam trener Bojanowski.

Pozostali zawodnicy stoczyli walki sparingowe prezentując dobrą formę. Oskar Mulko swoją walkę zremisował, natomiast Adam Federowicz miał okazję rozegrać swój pierwszy turniejowy sparing.

Kolejny turniej to Gala Boksu o Puchar Starosty, która odbędzie się 21 kwietnia na hali sportowej MOSiR w Lubaniu.

BS/red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe