Lubańskie H2O

  • 10.04.2018, 15:55
  • ŁCR
Lubańskie H2O
W czasie kiedy mieszkańcy miasta dokonywali ostatnich przedświątecznych przygotowań, również Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. nie próżnowało. Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody dała lubanianom wodę na najwyższym poziomie.

LPWiK niejednokrotnie podkreślał, że lubańska woda zajmuje dobre lokaty. - Inwestycja bardzo pożyteczna, a zarazem bardzo potrzebna – wyrażał zadowolenie Arkadiusz Słowiński, burmistrz  Lubania - Choć dotychczas mieszkańcy nie narzekali na stan lubańskiej wody, to inwestycja była konieczna ze względów technologicznych. Cieszę się, że została bardzo sprawnie i szybko przeprowadzona. Warto zaznaczyć, że przy okazji główny obiekt lubańskiej spółki zyskał nowy blask na zewnątrz i może cieszyć mieszkańców – zauważył burmistrz.

Zdaniem zarządu spółki, zmodernizowanie stacji jest bardzo ważną inwestycją dla przedsiębiorstwa. - Jest to prosta technologia, którą możemy zastosować, z uwagi na dobrą jakość ujmowanej wody - opowiadał prezes Zarządu LPWiK Sp. z o. o w Lubaniu, Marek Święcicki. - W tej technologii, przy zmodernizowanych urządzeniach napowietrzania tzw. kaskad usuwamy nadmierne ilości związków manganu, żelaza i dwutlenku węgla. Po etapie napowietrzania wody, a następnie jej filtrowania przez filtry pośpieszne ciśnieniowe uzdatniona woda może płynąć do odbiorców.

Zmodernizowany został pierwszy stopień uzdatniania wody, czyli sposób napowietrzania.  Zastąpiliśmy wieże ociekowe systemu otwartego na kolumny napowietrzające systemu zamkniętego – mówił o szczegółach inwestycji dyrektor ds. technicznych LPWiK Sp. z o. o w Lubaniu, Janusz Głuszek. - Dzięki tej modernizacji znacząco wzrosła skuteczność przenikania tlenu do wody. Przez to podnosi się stopień utleniania żelaza i manganu, łatwiej się te związki wytracają oraz znacząco podniosła się efektywność usuwania agresywnego dwutlenku węgla, co ma bardzo, ale to bardzo wielkie znacznie dla sieci wodociągowej całego miasta - zapewniał J. Głuszek.

To nie koniec inwestycji, jakie ma w planach Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Dobrze widzieć, że nasza woda ma niezłą jakość i że spółka skrupulatnie stara się ją utrzymać.

ŁCR

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wed
wed 11.04.2018, 08:41
Woda ma niezłą jakość ale na źródle, gorzej jest z tą jakością na drugim końcu u odbiorców po przejściu przez magistralę i sieć wodociągową. Po wymianie filtrów już po kilku dniach zmieniają kolor na żółty lub brązowy - to gdzie ta jakość.
Herakliusz
Herakliusz 10.04.2018, 23:02
Od lat apeluję do mieszkańców Lubania - zamieńcie mineralne z marketów na kranówkę. Wyjdzie Wam na zdrowie i w kieszeni zostanie nie jedna złotówka.

Pozostałe