Kolejne praktyki w Hiszpanii

  • 11.04.2018, 15:57
  • ZSP im. KZL w Lubaniu
Kolejne praktyki w Hiszpanii
Uczniowie Technikum w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w lipcu wyjadą na kolejne praktyki do Hiszpanii. W związku z tym w szkole trwają przygotowania do tego wyjazdu.

W ramach przygotowań 4 kwietnia 2018 r. uczniowie uczestniczyli w telekonferencji z panią Karoliną Jawniak, reprezentującą partnerską organizację przyjmującą Universal Mobility Sl, szefową biura w Walencji.

,,Jest to jedno z działań realizowanych w ramach projektu Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe” - informuje Lidia Błażków, dyrektor Szkoły.

Te inne działania, które poprzedziły Telekonferencję, to m.in.. udział młodzieży w rekrutacji do projektu oraz opracowanie przez zakwalifikowanych uczniów anglojęzycznych cv, które zostały przesłane do hiszpańskiego partnera projektu. Podczas wspomnianej telekonferencji uczniowie mieli możliwość zadać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz przedstawić swoje preferencje związane z miejscem odbywania praktyk.

Przed uczniami jeszcze jedno działanie, które ma celu jak najlepsze przygotowanie ich do udziału w praktykach. Są to szkolenia kulturowo-pedagogiczne i językowe, które odbędą się już wkrótce.

To będzie drugi z kolei wyjazd uczniów ZSP im. KZL na praktyki do Hiszpanii. Pierwszy miał miejsce w styczniu, a uczestniczyło w nim 32 uczniów z trzech typów techników. Jego rezultaty mogliśmy poznać w czasie Forum Zawodowego, które odbyło się w szkole 14.03.2018 r. Uczniowie przygotowali prezentacje, które przybliżyły ich pobyt w Hiszpanii oraz pokazały korzyści uczestnictwa w projekcie.

Całość prac związanych z realizacją projektu nadzoruje dyrektor szkoły Lidia Błażków, koordynatorem projektu jest pani Edyta Juncewicz-Trela, a na lipcowe praktyki w roli opiekuna ze strony szkoły wyjedzie z młodzieżą pani Monika Połetek.

ZSP im. KZL w Lubaniu

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 11.04.2018, 21:36
Na drogę dostali wytyczne Ministra od Zdrowia (szkoda, że nie ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego) ......... https://uploads.disquscdn.c...
Gali-leon
Gali-leon 12.04.2018, 21:23
Zapomnieli biedacy, że wg św. Augustyna dusza wstępuje u chłopców po 40 dniu od zapłodnienia, a u dziewczynek - dopiero po 80 dniu. A magisterium Kościoła i zobowiązuje, i - jakby się nic na świecie od tamtych czasów nie zmieniło! - nadal obowiązuje! ps. "sęk" pojawia się w tej "desce" z duszami i dniami ich wstępowania w momencie, kiedy wierzący dojdzie w lekturze Biblii do miejsca gdzie jak toruński byk APiS stoi, że "u Boga jeden dzień jest jako tysiąc lat, a tysiąc lat jako jeden dzień" - nic dziwnego że rozumek łatwowiernych usuwa się w cień a wiara buzuje logikę sekuje...ps.2 - i jak tu nie wierzyć proszę ja Gości że w Biblii nie występuje...Teoria Względności!!
Herakliusz
Herakliusz 14.04.2018, 21:32
No to walnąłeś Wielebny homilię i tero łowieczki popadną w dylemant - a nie daj ich boże problem poruszą na indoktrynacji zwanej lekcją religii?Miej litość nad ich szamanerią bo i oni popadną w teologiczne rozterki, a przy tym już tylko krok do herezji i apostazji.

Pozostałe