wtorek, 23 kwietnia 2024 13:10

Nadrobili zaległości

Juniorzy starsi oraz drugi zespół młodzików Łużyc Lubań rozegrali zaległe mecze w klasie okręgowej. Oba zespoły solidarnie wygrały swoje spotkania.

Juniorzy starsi (klasa okręgowa)

Granica Bogatynia – Łużyce Lubań 2:4 (2:2)

Bramki: 0:1 Duszyński (14), 1:1 Brędowski (33), 1:2 Gleb (38), 2:2 Szczepaniuk (44), 2:3 Duszyński (72), 2:4 Fortuna (75).

Skład Łużyc: Kuligowski – Kawka, Swastek, Rymer, Berliński, Duszyński, Fortuna Gapys, Gleb, Orzechowski, Witkowski oraz, Romańczuk, Szymków, Michniewicz, Starczewski, Kuśmierz, Krukowski.

Mecz w Bogatyni dla zespołu trenera Grzegorza Michońskiego do łatwych nie należał. Goście wyszli na prowadzenie w 14. minucie po strzale Duszyńskiego. Po pół godzinie gospodarze wyrównali. W 38. minucie po akcji Gleba Łużyce ponownie prowadziły. Goście korzystnego dla siebie wyniku nie zdołali dowieźć do przerwy, bowiem ambitni bogatynianie tuż przed zmianą stron ponownie odrobili straty. Po zmianie stron gole strzelali już tylko przyjezdni. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Duszyński, a kwadrans przed końcem wynik ustalił Fortuna.

W kolejnym meczu juniorzy starsi Łużyc podejmą Olimpię Kowary. Mecz zostanie rozegrany 21 kwietnia (godzina 14).

Młodzicy (klasa okręgowa) – 14. kolejka

Łużyce Lubań – KKS Jelenia Góra 8:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Misiewicz (5), 2:0 Misiewicz (11), 3:0 Szpytma (12), 4:0 Oleszczuk (20), 5:0 Zinkowski (25), 6:0 Szpytma (33), 7:0 Zinkowski (54), 8:0 Oleszczuk (57).

Skład Łużyc: Czekaj – Oleszczuk, Juszczyk, Żółtański, Wojtusik, Tomczyk, Szpytma, Misiewicz, Iannone oraz Lamparski, Kossowski, Kaźmierczak, Zinkowski, Sz. Pietrykowski, Pędlowski, Pawlak, Tomkiewicz.

Młodzicy nie mieli litości w konfrontacji z KKS Jelenia Góra. Drużyna trenera Sławomira Salacha już w pierwszej połowie zaaplikowała rywalom 5 bramek i w pełni dominowała na boisku. Po przerwie rozluźniona drużyna z Lubania wbiła swoim przeciwnikom jeszcze trzy bramki i ostatecznie rozbiła rywala 8:0. Gole strzelali Misiewicz 2, Zinkowski 2, Szpytma 2 oraz Oleszczuk 2.

W kolejnym spotkaniu młodzicy na swoim boisku zagrają z Czarnymi Lwówek Śl. Mecz 14 kwietnia, początek o godzinie 10.