Japońskie wiśnie przy Staszica

  • 16.04.2018, 13:46
  • ŁCR
Japońskie wiśnie przy Staszica
W ubiegłym piątek pracownicy ZGIUK sp z o.o. nasadzili kilkanaście drzew ozdobnych na placu przy ul. Staszica.

Jest to kolejny etap przebudowy tego ciekawego zakątka naszego miasta.W tym miejscu, nad Siekierką powstało już boisko do piłki plażowej oraz siłownia pod chmurką. Jednak samorząd lubański na tym nie poprzestaje.

Zostało postawione przede mną zadanie zrobienia "placyku miłości".- mówi Grażyna Polanica-Traczyńska, projektantka zieleni i parków. - A jak miłość, to musi być przyjemnie, słodko i kwitnąco, i tak będą dobierane drzewa i krzewy, które nasadzimy.

Będziemy mogli tu podziwiać platana klonolistnego, który rośnie nawet do 20m oraz drzewka wiśni piłkowanej odm. Kanzan. Te ostatnie już za kilka dni pokażą swoje słodkie różowe, "pomponikowate" kwiaty, które najczęściej możemy podziwiać w Japonii. To co tutaj robimy, jest od dawna standard europejskim. - mówi Grażyna Polanica-Traczyńska. - Na terenach zieleni miejskiej, na tego typu placach nie sadzi się małych roślin, które łatwo ulegają zniszczeniu oraz długo każą czekać na efekt dojrzałośći rośliny. Dlatego lepiej nasadzić mniej, ale za to większych drzew.

Ten rok to rok remontów w centrum miasta. Trwa rewitalizacja parku przy Wieży Brackiej, odbywają się też prace przy ul. Spółdzielczei i Ratuszowej. Jednak miejscy samorządowcy nie myślą tylko o centrum.

Od kilku lat małymi kroczkami, poprzez różne działania samorządu ożywiamy niektóre tereny miasta. - mówi Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań. - Lubańskie błonia nad Siekierką na pewno tętnią życiem w czasie Nocy Świętojańskiej. Ale to miejsce zasługuje na więcej uwagi. Przebudowujemy więc ten plac w taki sposób, by mieszkańcy oraz osoby odwiedzające nasze miasto chętniej zaglądali do tej dzielnicy. Chcielibyśmy, by klimat Nocy Świętojańskiej unosił się tu nie tylko jednego dnia, ale też przez cały rok.

ŁCR

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna Gęsikowska
Krystyna Gęsikowska 16.04.2018, 23:05
Pozostał do zagospodarowania teren przy starym młynie na ul.łuzyckiej
H H H HA
H H H HA 16.04.2018, 17:13
Super, przy takiej polityce niedługo Lubań będzie wyglądał jak jego obecna wizytówka: http://slaskie.fotopolska.e...
gosc
gosc 16.04.2018, 20:16
Trzeba podziekować członkom dawnej Unii Demokratycznej, potem UW i w końcu Platformie Obywatelskiej bo to oni - m.in. Rowiński i Wydra, zamkneli basen i sprzedali hotel z domkami. Masz racje przed wyborami trzeba to przypominać. PO jakby mogła to sprzedałaby całą Polskę a Polaków na niewolników.

Pozostałe