Kajakarze z Leśnej na podium

  • 16.04.2018, 17:27
  • red. 24jgora.pl
Kajakarze z Leśnej na podium
Już po raz 35. w trakcie wiosennych, kwietniowych roztopów koryto rzeki Kamiennej w Szklarskiej Porębie, stało się areną widowiskowych zawodów w kajakarstwie górskim - AMP Kamienna. W trakcie zawodów kajakarze z Leśnej udowodnili, że na górskich rzekach trudno o lepszych sportowców.

Impreza odbywa się niemal nieprzerwanie od 1984 roku a jej celem jest promowanie idei kajakarstwa w Polsce oraz integracja środowiska kajakowego. Przedstawiciele klubów z całego kraju  zawitali do Szklarskiej Poręby, która stała się areną kajakarskich zmagań – zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Niezwykle ciekawe i wymagające odcinki usłanej głazami, rwącej rzeki, ściągają każdego roku coraz liczniejsze rzesze fanów kajakarstwa ekstermalnego. Rzeczywiście, aby pokonać blisko 800 metrowy odcinek górskiej rzeki, trzeba nie lada odwagi i sporych umiejętności.

Poziom trudności tego odcinka praktycznie uniemożliwia zdobycie tytułu mistrza w kajakarstwie górskim zawodnikom bez odpowiedniego doświadczenia - piszą na stronie organizatorzy Akademickich Mistrzostw Polski „Kamienna” 2018.

Generalnie jest ekstremalnie. Zawody odbywają się raz w roku, kiedy topnieją śniegi i rzeka jest spływna. Płynie się w dół rzeki na czas, taka walka z żywiołem, czasem są spadki nawet o 1,5 metra – usłyszeliśmy od Jaska Sztuby z LUKS Kwisa Leśna - Na rzece są różne wysepki, zatoczki, kamienie wielkości samochodów. Jak ktoś się przewróci zdarzają się zszywane łuki brwiowe czy wybite barki.

W ubiegły weekend na starcie tej ekstremalnj przygody stanęła czteroosobowa drużyna kajakarzy z Leśnej.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: amatorskiej i tej skierowanej do sportowców z licencją. Właśnie w tej ostatniej kajakarze z Leśnej zdobyli dwa medale. Jacek Sztuba w konkurencji indywidualnej popłynął najszybciej, zdobywając złoty medal. W tej samej konkurencji swój krążek wywalczył również Bogdan Sztuba stając na trzecim stopniu podium.

Podobnie w konkurencji drużynowej wiosła z Leśnej nie dały za wygraną, drużyna w składzie Jacek Sztuba, Bogdan Sztuba, Marcin Mirecki i Marcin Labiszak stanęli na najwyższym stopniu podium.

W rywalizacji udział wzięło ponad 50 zawodników w tym 10 nie zdołało dopłynąc do mety.

Widowiskowe zawody przyciągnęły sporą ilość widzów. A było na co patrzeć. Namiastkę tego co działo się na rzece zobaczyć możecie w fotorelacji przygotowanej przez dziennikarzy portalu 24jgora.pl

Na temat zawodów swój materiał przygotowała również telewizja Strimeo.tv

red. 24jgora.pl

Zdjęcia (37)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe