piątek, 19 kwietnia 2024 05:05

Punkt, który nikogo nie cieszy

Łużyce Lubań i Cosmos Radzimów walczyły w sobotę o zwiększenie szans na utrzymanie w klasie okręgowej. Mecz ostatecznie zakończył się remisem, który obie strony przyjęły z rozczarowaniem.

W mecz lepiej weszli goście, którzy w pierwszej połowie regularnie zapędzali się w okolice pola karnego Łużyc. Pierwszy raz Ral musiał interweniować już w 5. min kiedy groźnie w zamieszaniu uderzał K. Świątek. 20 minut później swoją szansę miał Janczewski, ale uderzył prosto w bramkarza miejscowych. Zmarnowane szanse mogły zemścić się na zespole z Radzimowa w okolicach 35 minuty. Wówczas w idealnej sytuacji pudło sezonu zaliczył Rymer, a w kolejnej strzał Młynarskiego obronił Wolanin. Przed przerwą szansę na gola dla gości miał jeszcze aktywny Łamasz, ale piłkę po jego strzale na rzut rożny odbił Ral. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. Bojdziński huknął na bramkę, piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła na ziemię i wyszła w pole. Zdaniem asystenta futbolówka przekroczyła linię bramkową i było 1:0. Sporo ożywienia do gry gospodarzy wniósł wprowadzony po przerwie Sitek. Zawodnik urywał się obrońcom Cosmosu, a także groźnie strzelał. Brakowało mu jednak szczęścia, bo piłka dwukrotnie piłka odbijała się od poprzeczki. To się zemściło na gospodarzach kwadrans przed końcem kiedy do wyrównania doprowadził Łamasz. Remis nas nie satysfakcjonuje. Musimy walczyć w kolejnych meczach - powiedział po spotkaniu Arkadiusz Ziomek, trener Cosmosu. Podobne odczucia były w obozie gospodarzy, którzy w 84. min stracili jedno z najważniejszych ogniw w defensywie. W wydawało się niegroźnym starciu z Czarnotą upadając groźnej kontuzji ręki doznał Czuchryta i prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Łużyce Lubań - Cosmos Radzimów 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Bojdziński (46), 1:1 Łamasz (74). Czerwona kartka: M. Świątek (Cosmos, 90 - za dwie żółte).
Żółte kartki: M. Świątek, Sosnowski, Trofimowicz, Czarnota, Szuchalski.
Sędziował: Łukasz Nalepa.
Widzów: 70.

Łużyce: Ral - Łotecki (27 Tomaszewicz), Rogalski, Sudnik (77 Kościecha), Czuchryta (84 Awdziej), Kocuła (46 Wichowski), Jakimowicz, Rymer, Młynarski, Bojdziński, Gawroniuk (46 Sitek).
Cosmos: Wolanin - Czarnota, Trofimowicz, Ostrowski, Szuchalski, Sosnowski, Łamasz, Ramulewicz Janczewski (90 Winiarski), K. Świątek (79 Mazur), Wdowikowski (82 M. Świątek).

23 20  34:63

W 24. kolejce (12 maja) grają: g. 17: Bolesławiec - Bogatynia, Wykroty - Zebrzydowa, Jeżów Sudecki - Świerzawa, Wojcieszów - Gryfów Śl., Warta Bolesławiecka - Lubań, Ruszów - Szklarska Poręba, Radzimów - Lubomierz. Pauza: Pieńsk.

W niedzielę rozegrano także mecze w B klasie. Łużyce II Lubań przegrały na własnym boisku z LZS Radostów 3:5.