×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Puchar Polski Kajak Polo Leśna 2018

  • 7.05.2018, 11:49
  • red.
Puchar Polski Kajak Polo Leśna 2018
Ta jeszcze mało popularna dyscyplina sportu dostarcza niesamowitych emocji kibicom i samym zawodnikom. Mecz finałowy Pucharu Polski pokazał, że walka trwa do ostatniej sekundy.

W ostatni weekend leśniański basen byl areną zmagań kajakarzy w kajak polo. 28 drużyn w czterech kategoriach wiekowych rozegralo X Międzynarodowy Turniej o „Puchar Kwisy", w ramach którego odbyła się I edycja Pucharu Polski w Kajak Polo. Jednocześnie najmłodsi zawodnicy wzieli udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Kajak Polo „PANDA CUP” Leśna 5-6.05.2018. Najmłodszy z uczestmików miał 7 lat!

Bardzo się cieszymy, że najmłodsi adepci kajak polo rozegrali Panda Cup przy Pucharze Polski. Ci siedmiolatkowie i starsi wspaniale się zaprezentowali. Przyjechali tu z całej Polski i występowali przy najlepszych zespołach, dzięki temu mogą od samego poczatku swojej drogi sportowej podglądać rywalizację najlepszych, jest to dla nich bardzo ważne doświadczenie. Zresztą to właśnie rozgrywki Panda Cup wzbudziły największe zainteresowanie i emocje. - mówił Artur Fabiański, prezes LUKS "Kwisa" Leśna.

Jednak to w meczu finałowym I edycji Pucharu Polski mogliśmy zobaczyć kajak polo na światowym poziomie, a walka o wynik trwała do samego końca. Cały mecz finałowy możecie obejrzeć TUTAJ.

Zawodnicy z Choszczna czy z Kaniowa grają w ligach światowych, jest to bardzo wysoka półka. Widzieliśmy zawodników, którzy grają w klubach niemieckich, włoskich czy hiszpańskich. Mogliśmy dziś podziwiać co światowi zawodnicy potrafią zrobić z kajakiem i piłką - podsumował prezes "Kwisy" Leśna.

Wyniki:
X Międzynarodowy Turniej o „Puchar Kwisy” Międzynarodowy Puchar Polski w Kajak Polo „PANDA CUP” Leśna 5-6.05.2018 r.

I Dywizja
I - Set Kaniów A
II - MOSW Choszczno
III - KTW Kalisz
IV - Kwsia Leśna A
V - Set - Kaniów B
VI - Powiśle Warszawa
VII - Kwisa Leśna B VIII - Polska Kobiety 

II Dyzwizja
I - Powiśle Juniorzy
II - Praga Juniorzy
III - MOSW Kobiety
IV - Kwisa Leśna Juniorzy
V - Powiśle Warszawa Kobiety
VI - MOSW Choszczno Juniorzy
VII - Set Kaniów Kobiety
VIII - KTW Kalisz Kobiety

III Dywizja
I - MOSW Choszczno A
II - Powiśle Warszawa
III - Praga
IV - Kwisa Leśna
V - Kanu Katowice
VI - MOSW Choszczno B
VII - Olimpijczyk Kliniska

PANDA CUP
I - Powiśle Warszawa
II - Praga Czechy
III - MOSW Choszczno
IV - Kwisa Leśna
V UKS - Olimpijczyk Kliniska

Mecz półfinałowy I dywizji Kalisz - Choszczno z komentarzem Krzysztofa Polańskiego - zawodnika Powiśle Warszawa - w trakcie którego opisuje zasady kajak polo.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe