czwartek, 28 marca 2024 15:41

Wyjazdowy niefart

W miniony weekend przegrali juniorzy oraz trampkarze Łużyc Lubań. Honor klubu uratowali młodzicy.

Klasa okręgowa juniorów starszych

Chrobry Nowogrodziec – Łużyce Lubań 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łaniocha (45), 2:0 Wielogórski (47), 3:0 Łaniocha (57), 4:0 Łaniocha (90).

Skład Łużyc: Kuligowski – Sochacki, Faltyn, Kawka, Michniewicz, Berliński, Duszyński, Fortuna, Gapys, Gleb, Tokarz.

Zespół trenera Grzegorza Michońskiego na mecz do Nowogrodźca pojechał gołą jedenastką. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy mieli sytuacje by wyjść na prowadzenie. Zawodnikom z Lubania szwankowała jednak skuteczność. To się zemściło tuż przed przerwą kiedy Chrobrego na prowadzenie wyprowadził Jan Łaniocha. Tuż po przerwie skrzydła gościom podciął Paweł Wielogórski. Po niespełna godzinie gry prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Łaniocha. Ten sam piłkarz w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 4:0 dla Chrobrego.
Następny mecz: Olimpia Kamienna Góra - Łużyce Lubań, 12.05. g. 11

II liga wojewódzka juniorów młodszych

Kaczawa Bieniowice - Łużyce Lubań 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kuśmierz (27), 1:1 Niedbała (46), 2:1 Galik (48).
Skład Łużyc: Krukowski – Gajewnik, Witkowski, Janczak, Chrząścik, Czyruk, Bakalarz, Grabowski, Starczewski, Wójtowicz, Kuśmierz.

Łużyce sąsiadują z Kaczawą w tabeli. W mecz lepiej weszli goście, którzy objęli prowadzenie po pięknym strzale Pawła Kuśmierza z rzutu wolnego. Później jednak lubanianie, którzy musieli radzić sobie praktycznie w dziesiątkę (z urazem zmagał się Wójtowicz, w zespole zabrakło ponadto borykających się z urazami Kuriaty i Kwiatkowskiego) w miarę upływu czasu oddawali pole rywalom. Tuż po przerwie do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził Niedbała. Po chwili błąd defensywy Łużyc wykorzystał Galik. Bieniowiczanie od tej pory kontrolowali sytuację i utrzymali korzystny wynik do końca. Już na przedmeczowej zbiórce byłem załamany. Z niewiadomych przyczyn przed autobusem zabrakło Szymkowa oraz Krawczyka. Wszystkie założenia jakie sobie zaplanowałem zostały spalone. Dominik Wójtowicz pożyczył sprzęt i wyszedł na boisko z kontuzją. Chłopak wybiegał cały mecz z grymasem bólu na twarzy pokazując charakter i chęć pomocy drużynie. Super, że chłopcy zostawili kupę zdrowia na boisku za co im chwała - powiedział po meczu trener Konrad Murawski.
Następny mecz: Łużyce Lubań – KS Oława, 9.05. g. 15.

II liga wojewódzka trampkarzy

Olimpia Kowary - Łużyce Lubań 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Respondek (24), 1:1 Jakubczyk (42), 2:1 Krzysztoń (55).
Skład Łużyc: Kamiński – Bakalarz, Czurak, Furmański, Jakubczyk, Król, Maciąg, Mańkowski, Orzechowski, Pietroński, Szyszło oraz Kowalczyk, Schab, Mazur.

Trampkarze wybrali się na mecz do Kowar. Pierwsza z gola cieszyła się Olimpia. Jeszcze przed przerwą zespół trenera Grzegorza Juszczyka wyrównał po strzale Jakubczyka. Po zmianie stron gospodarze ambitnie dążyli do odzyskania prowadzenia i dopięli swego w 55. minucie. Łużycom losów meczu odwrócić się już nie udało.
Następny mecz: Łużyce Lubań – Chrobry II Głogów, 9.05, g. 17.30.

II liga wojewódzka młodzików

FC Academy II Wrocław – Łużyce Lubań 1:1

Bramki: 1:0 Mądry (13), 1:1 Oleszczuk (59).
Skład Łużyc: Czekaj – Oleszczuk, Pawlak, Iannone, Kossowski, Lamparski, Misiewicz, Sz. Pietrykowski, Szpytma, Tomczyk, Żółtański oraz Wojtusik.

Młodzikom jako jedynym w miniony weekend udało się wywalczyć punkt. Zespół trenera Sławomira Salacha rywalizował na wyjeździe z drugą drużyną FC Academy Wrocław. Od 13 minuty gospodarze prowadzili. Ambitny zespół z Lubania zdołał odpowiedzieć w końcówce golem Pawlaka.
Następny mecz: Łużyce Lubań – Eskadra Bolesławiec, 12.05, g. 11.