×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Dolnośląskie złoto w aerobiku obronione

  • 8.05.2018, 08:25
  • Monika Borkowska
Dolnośląskie złoto w aerobiku obronione
Od wielu lat uczennice z leśniańskiego gimnazjum rywalizowały w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Aerobiku. W 2016 i 2017 roku zdobywając mistrzostwo dziewczęta udowodniły, że są najlepsze. W tym roku tytuł mistrzowski po niezwykle widowiskowych i emocjonujących zawodach, znowu trafił do Leśnej.

17 kwietnia bieżącego roku w Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku. Od wielu lat uczennice z leśniańskiego gimnazjum rywalizowały w tych niezwykle widowiskowych i emocjonujących zawodach, konfrontując swoje umiejętności z najlepszymi szkołami z całego województwa. W tym roku już jako uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku miały nie lada wyzwanie. Mistrzostwo Dolnego Śląska zdobyte w latach 2016 i 2017 wskazuje na niesamowity potencjał naszych dziewcząt i umiejętności na najwyższym poziomie. Z roku na rok układy biorące udział w zawodach są atrakcyjniejsze, cechują się skomplikowaną choreografią i dopracowaną techniką wykonania. Dziewczęta systematycznie rozwijały swoje umiejętności, doskonaliły obowiązkowe elementy techniczne i aerobowe. Wszystko to odbywało się w ramach godzin Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu realizowanych w formie zajęć pozalekcyjnych. Od wielu lat zajęcia te cieszą się ogromną popularnością dzieci i młodzieży. Tutaj powstała skomplikowana choreografia, poparta ciężką pracą nad kondycją fizyczną i techniką wykonania poszczególnych kroków. W czasie prezentacji szkół biorących udział w zawodach, każdy element dwu i pół minutowego układu był punktowany. O zwycięstwie mogły zadecydować setne punktów. W tym roku mimo tego, że do rywalizacji stanęło tylko siedem reprezentacji z Dolnego Śląska poziom zawodów okazał się bardzo wysoki. Trzy prezentacje otrzymały maksymalną ilość punktów za wykonanie elementów obowiązkowych. Zatem najwyższe miejsce na podium otrzymała drużyna, która stworzyła i wykonała najciekawszą i poprawnie wykonaną choreografię. Niezmiernie miło mi poinformować, że to właśnie nam przyznano tutaj najwięcej punktów. Udało się wypracować układ aerobowy, który zachwycił komisję sędziowską. Wszystkie elementy obowiązkowe i przejścia zostały wykonane perfekcyjnie, z lekkością i gracją przy świetnie dobranej dynamicznej muzyce, połączone elementami tanecznymi. Ciężka i systematyczna praca, zaangażowanie, oraz predyspozycje poszczególnych dziewcząt pozwoliły im zdobyć kolejny raz najwyższe miejsce na podium.

Skład zwycięskiej drużyny: Maja Hyży, Oliwia Mazur, Wiktoria Stelzer, Daria Ziółkowska, Julia Gapska, Amelia Wojciechowska
Rezerwowe: Oliwia Hyży, Pola Małek, Kinga Kuberna, Martyna Masłowska, Iga Flaszyńska
Opiekun drużyny: Monika Borkowska

GRATULUJEMY !!!

Monika Borkowska

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe