×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Jak chronić urządzenia elektroniczne?

  • 8.05.2018, 10:38
  • IP
Jak chronić urządzenia elektroniczne?
Obecnie urządzenia typu laptop, smartfon czy tablet są nieodłącznymi akcesoriami wielu ludzi. Niewątpliwie są to cenne sprzęty, które ułatwiają pracę, a poza tym, są świetnym narzędziem rozrywki. Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednią ochronę urządzeń, by mogły służyć użytkownikom przez długi czas.

Programy antywirusowe

Najważniejsza dla sprzętu, jest ochrona systemu. Najlepiej wykupić okresową licencję programu antywirusowego u zaufanego producenta. W zależności od ceny pakietu, czas ochrony jest inny. Zazwyczaj licencja działa od pół roku do dwóch lat. Program antywirusowy można wgrać na każde urządzenie, ochrona dotyczy nie tylko laptopów, ale również telefonów komórkowych i tabletów. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mamy większą szansę na to, by uniknąć zainfekowania sprzętu. Główną zaletą programów antywirusowych jest to, że na bieżąco wykrywają potencjalne programy szpiegujące, chronią system przed utratą danych i zapobiegają kradzieży tożsamości użytkownika. Dodatkowo, pozwalają bezpiecznie korzystać z maila i przeglądać strony internetowe bez obaw przed wirusami.

Etui

Ważna jest nie tylko ochrona wewnętrzna, ale i zewnętrzna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli etui w różnych kolorach i kształtach. Bogaty wybór akcesoriów znajduje się np. na: https://stilgut.pl/etui-na-telefon-smartfon-apple. Producenci wychodzą na przeciw swoim klientom i tworzą etui, które są nie tylko poręczne, ale i modne. Dla laptopów przygotowane są eleganckie torby, a dla tabletów pokrowce ze stojakiem. Ze względu na rodzaj materiału, posiadacze smartfonów mają do wyboru m.in. plastikowe, gumowe i silikonowe etui. Poza tym, dostępne są różne modele: z klapką, woreczki czy kabury. Poza tym, dla osób uprawiających sport, przygotowano specjalne etui na telefon, które można przykleić na ramię, dzięki czemu smartfon nie przeszkadza w treningu. Tego typu pokrowce są bardzo lekkie i wygodne, w tym samym czasie można korzystać z telefonu i ćwiczyć.

Szkło hartowane

Dla smartfonów bardzo ważna jest też ochrona ekranu. W związku z tym, wprowadzono na rynek szkło hartowane, które zastąpiło popularną do tej pory folię. Ochronka ze szkła jest na tyle mocna, że może chronić telefon nawet przez kilka lat. Jest ona odporna na zarysowania i uderzenia. Dodatkowo, montaż szkła jest bardzo prosty i każdy może go wykonać samodzielnie. 

Urządzenia elektroniczne są obecnie tak istotnymi gadżetami, że wybór etui jest ogromny. Producenci śledzą zmieniające się trendy i projektują produkty nie tylko użyteczne, ale i modne. Klienci mogą wybrać eleganckie torby, skórzane etui, albo kolorowe, silikonowe ochraniacze. Podobnie twórcy oprogramowania dokładają wszelkich starań, by ochrona systemu była jeszcze bardziej skuteczna.

IP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe