×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

O czym marzy MOSiR

  • 15.05.2018, 14:44
  • red.
O czym marzy MOSiR
Lubańska infrastruktura sportowa wymaga sporych nakładów. Najbardziej palące potrzeby jak wymiana nawierzchni hali sportowej czy remont pływalni Laguna to wydatki liczone w dziesiątkach i setkach tysięcy złotych. Do tego dyrekcja MOSiR w Lubaniu ma wiele pomysłów na uatrakcyjnienie sportowej oferty. Czy znajdą się na to pieniądze?

Lubanianie spragnieni sportowych endorfin tłumnie korzystają z bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu. Ośrodek jest organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, choć to jedynie cześć jego działalności. Na co dzień MOSiR administruje obiektami sportowymi, współpracując jednocześnie z działającymi na terenie miasta klubami i stowarzyszeniami. Lubańskie zaplecze sportowe nie jest jednak pierwszej młodości, a wszystkie niezbędne remonty czy inwestycje to ogromne koszta.

Niezbędną koniecznością są inwestycje odnośnie polepszenia infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – podkreślała na kwietniowej sesji Rady Miasta Lubań Małgorzata Garula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Każdy obiekt wymaga inwestowania środków finansowych w celu poprawy istniejącego stanu technicznego.  Hala sportowa, kryta pływalnia „Laguna”, stadion miejski przy ulicy Ludowej czy stadion Kartingi to najważniejsze obiekty sportowe w mieście, które wciąż wymagają nakładów finansowych.

Oprócz utrzymywania obiektów MOSiR chciałby też zapewnić korzystającym dodatkowe atrakcje i ma na to pewne pomysły.

W przyszłości istnieje możliwość rozszerzenia świadczenia usług na krytej pływalni poprzez montaż urządzenia do hydromasażu Jacuzziwanny wieloosobowej – zdradzała Małgorzata Garula. - Zaś na Stadionie Kartingi powinna znajdować się infrastruktura sportowo-rekreacyjna z kortem tenisowym, boiskiem do koszykówki, boiskiem do siatkówki, lodowisko, miasteczko rowerowe, plac zabaw, skatepark, ścianka wspinaczkowa.

Niestety mieszkańcy miasta najprawdopodobniej nie mogą liczyć na realizację tych planów w najbliższych latach. MOSiR ma w tej chwili kilka innych wysokonakładowych problemów, które dotyczą utrzymania istniejących obiektów. Mowa tu o pękniętej posadzce na hali sportowej i wymianie nawierzchni, która od powstania hali przed 20-laty była tematem krytyki. O to kiedy doczekamy się tych palących napraw zapytaliśmy dyrektor MOSiR:

Trudno jest mi powiedzieć, dlatego że najpierw musimy na to pozyskać środki finansowe. Kompleksowej modernizacji domaga się kryta pływalnia jak i hala sportowa. W tej chwili priorytetem jest wymiana nawierzchni hali, ale równie ważne jest ogrzewanie, wentylacja nawiewno-wywiewna czy poszycie hali od wewnątrz. W tym roku kończymy II etap budowy szatni dedykowanych do hali sportowej. W przyszłym roku będę lobbowała o środki na remont samej hali, a przede wszystkim nawierzchni.

Życzymy dyrektor MOSiR, aby w przyszłych budżetach znalazły się środki na omawiane podczas sesji Rady Miasta plany. Jednak o wiele ważniejszym jest, aby Rada wygospodarowała pieniądze na naprawy, które palące są już dziś. Czy tak się stanie, czas pokaże.

Tymczasem w roku bieżącym wykonany został projekt „Budowy wodnego placu zabaw przy ulicy Różanej w Lubaniu”, na który składa się wyposażenie wodnego placu zabaw w atrakcje wodne, zaprojektowanie budynku technologii wody wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym, elementami małej architektury oraz budowie infrastruktury technicznej obsługującej obiekt. Niestety nie uda się go zrealizować przed końcem sezonu letniego 2018, gdyż jego realizacja została odsunięta w czasie o czym przeczytacie TUTAJ.

Na dniach ruszyć ma też budowa boiska treningowego przy ul. Ludowej w Lubaniu, obiekt ten również będzie w administracji MOSiR. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Były uczen
Były uczen 16.05.2018, 14:20
Bo to złodzieje i nic więcej CBA powinna tu wkroczyć i sprawdzić wszystkich nawet 3 kadencje do tyłu. Oj by się działo a połowa by srala pod siebie. Na alkohol i wyprawy dla księży pedofili się wszystko znajdzie
Gdzie te baseny
Gdzie te baseny 16.05.2018, 09:45
Pieniądze są tylko trzeba umieć po nie sięgnąć.Inne miejscowości potrafią wykorzystać środki unijne. Powstają tam hale z prawdziwego zdarzenia, z miejscem dla publiczności itd. Pływalnie to nie tylko basen sportowy lecz sauny, groty solne, Jacuzii, siłownia zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje dla najmłodszych. Przykład Osiecznica, Żary, Bolesławiec, Pytanie - ile takich naborów unijnych obecny włodarz przespał ?Więc może przestanie nas karmić obietnicami przed wyborami a zacznie działać lub nowy burmistrz zacznie od jesieni bo ludzie kupują kadencję dwie a później rozróżniają pokazówke przed wyborczą w porównaniu do trzech wcześniejszych lat.
Wiejski kopacz
Wiejski kopacz 15.05.2018, 20:49
Ludzie zapraszam na boisko przy Ludowej i na karting,i zobaczcie jak jest "pięknie zadbane" nic tylko grać. Trawa prawie po kolana.

Pozostałe