×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Włamywacze zatrzymani

  • 15.05.2018, 17:18
  • KPP Bolesławiec/red.
Włamywacze zatrzymani
Funkcjonariusze bolesławieckiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przez kilka tygodni masowo włamywali się do domów jednorodzinnych. Zatrzymani byli już karani za podobne przestępstwa. Jeden z włamywaczy najbliższe miesiące spędzi w areszcie, pozostali zostali objęci dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze z bolesławieckiej jednostki policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku około 29-32 lat, którzy przez kilka tygodni masowo włamywali się do domów jednorodzinnych na obszarze miasta Bolesławiec i gminy Nowogrodziec. Sprawcy to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, a do ich ujęcia przyczynili się także śledczy z tamtejszej jednostki policji. Jeden z włamywaczy najbliższe miesiące spędzi w areszcie, pozostali zostali objęci dozorem policyjnym.

W ostatnim czasie na terenie powiatu bolesławieckiego dochodziło do kilkunastu włamań, gdzie sprawcy za każdym razem działali w podobny sposób. Wchodzili do pomieszczeń mieszkalnych, po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń i wykorzystując sen mieszkańców dokonywali kradzieży pieniędzy oraz innych przedmiotów. Ta sprawa miała dla mundurowych najwyższy priorytet. Policjanci sprawdzali każdy najmniejszy szczegół, typowali osoby, które mogły brać udział w procederze, analizowali ślady zabezpieczone przez technika kryminalistyki w miejscu popełnienia przestępstwa. Ściśle współpracowali również z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu. 

Działania finalnie przyniosły pożądany efekt – zatrzymano 3 mężczyzn, którzy dopuścili się tych czynów. Przestępcy to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 29 do 32 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanym aż kilku zarzutów kradzieży z włamaniem. W trakcie czynności odzyskano część skradzionych rzeczy. 

Decyzją sądu, dwóch sprawców zostało objętych policyjnym dozorem, wobec trzeciego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wymienieni wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa, a jeden z nich działał w warunkach wielokrotnej recydywy.

KPP Bolesławiec/red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe