×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Nowe przepisy ułatwią życie złodziejom?

  • 16.05.2018, 11:43
  • UM JG
Nowe przepisy ułatwią życie złodziejom?
Przewiduje się, że 4 czerwca nie będzie na terytorium Polski obowiązywał przepis mówiący o konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego.

Przez wielu kierowców odbierany jest jako istotna ulga, bo w przypadku rodziny, z której kilka osób korzysta z tego samego samochodu zdarzają się przypadki, kiedy ten dokument zostanie u jednego z członków rodziny, a auto jest w dyspozycji drugiego. Specjaliści zwracają jednak uwagę na fakt, że ta zmiana może ułatwiać złodziejom samochodów ich zajęcie. Policja może wprawdzie sprawdzić, czy auto ma aktualne badania, czy nawet ma ubezpieczenie, ale nie jest w stanie zweryfikować, czy nie zostało przypadkiem skradzione, a kieruje nim właśnie złodziej. Do tej pory w przypadku braku dowodu rejestracyjnego, nawet przy rutynowej kontroli, policjanci okazywali większą czujność, od czerwca może się okazać, że sito kontroli w takich przypadkach nie jest szczelne.

UM JG
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

FacundoArana
FacundoArana 16.05.2018, 13:19
"Specjaliście zwracają jednak uwagę na fakt..." <-- kto? Jacy specjaliści? Specjaliści od czego? Od kradzieży, od dokumentów.. co to za specjaliści?Jeżeli auto zgłoszone zostanie jako skradzione, to jakie ma znaczenie czy jest dowód czy go nie ma, skoro i tak będzie sprawdzane?I analogicznie do tej sytuacji, jeżeli auto NIE zostanie zgłoszone jako kradzione (bo przecież trochę godzin mija zanim się zorientujemy) to co za różnica czy kierowca ma dowód, czy nie... przecież za brak dowodu jest tylko mandat 50zł, a nie zatrzymanie auta.
Wolfram
Wolfram 17.05.2018, 19:52
Prawdopodobnie chodzi o specjalistów spod sklepu albo z parku. Ono nieraz zwracają.

Pozostałe