Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Dalsze plany na trójstronną współpracę

  • 16.05.2018, 20:30
  • Powiat Lubań
Dalsze plany na trójstronną współpracę
Za nami budowa sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej oraz modernizacja ulicy Wrocławskiej w Lubaniu. Podczas odbioru technicznego tych inwestycji, zastanawiano się nad kolejnymi zadaniami. Przedstawiciele województwa, powiatu i miasta nie wykluczają dalszej współpracy.

Pierwszą wspólną inwestycją była budowa sygnalizacji wraz z wymianą nawierzchni i częściową odbudową chodników na ulicy Podwale.

W ramach przeprowadzonych prac zainstalowano nowe oprogramowanie, które zsynchronizowało sygnalizację świetlną na drogach wojewódzkich w Lubaniu. Budowę sygnalizacji świetlnej wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca.

Druga inwestycja zrealizowana przez trzy samorządy to modernizacja nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Remont dotyczył odcinka od skrzyżowania z drogą krajową K30 a zakończył się przy cmentarzu komunalnym. W ramach prac na tym odcinku odnowione zostały chodniki po obu stronach, zmodernizowana została jezdnia wraz z odwodnieniem drogi.

Półkilometrowy odcinek drogi zmodernizowany został przy współudziale środków finansowych z budżetu Powiatu Lubańskiego, Lubania oraz Urzędu Marszałkowskiego w ramach wojewódzkiego programu pn. ,,Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich”.

- Koszt tych dwóch zadań przekroczył 2 mln zł. Kwotę ponad 1 miliona 350 tysięcy złotych zapewnił samorząd województwa, a z budżetu Miasta Lubań oraz Powiatu Lubańskiego wydatkowano po 375 tysięcy złotych. W ramach tych dwóch zadań wykonano prawie kilometr nowej nawierzchni oraz przebudowano kilometr chodników. Podczas spotkania poruszono zagadnienie kontynuacji modernizacji ulicy Wrocławskiej, za cmentarzem, stanowiącej wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca. Istnieje szansa, że inwestycja ta znajdzie finansowanie w budżecie województwa – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Powiat Lubań

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Józek
Józek 17.05.2018, 11:27
Od kiedy są te nieszczęsne światła na Zgorzeleckiej i Ratuszowej robią się korki. Wcześniej ruch szedł płynnie. Miało być dobrze a wyszło jak zwykle...
Benis Bajonga
Benis Bajonga 18.05.2018, 10:05
5 samochodów to jeszcze nie korek. Jedyne czego brakuje to wydzielonego pasa do lewoskrętu z Podwala w Zgorzelecką.
Herakliusz
Herakliusz 17.05.2018, 11:27
Dość rychło ocknęli się włodarze i inni na tę "trójstronną współpracę". Wygląda na to że "dobra zmiana" te plany im pokrzyżuje albo ukrzyżuje.
Łukasz
Łukasz 17.05.2018, 09:50
Szkoda, że nikt nie pomyślał i wzdłuż muru cmentarza nie zrobiono parkingu droga szeroka aż się prosiło zrobić jeden pas do zaparkowania. Niestety podwójna ciągła i linie ciągłe metr od krawędzi jezdni po obu stronach drogi zakazują psrkowania. Ciekawy jestem ile mandatów wystawi policja i straż miejska 1 listopada za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Miejsc przy cmentarzu do parkowania brakuje a tu szeroka droga po jednej stronie można było zrobić linię przerywaną i parking.
Lol
Lol 17.05.2018, 09:05
pytanie czy z ul cmentarnej można wyjechać w lewo na wrocławska? znaki poziome są tak namalowane że przekracza się linie ciągła?
Rafal
Rafal 17.05.2018, 20:34
Skoro tak są narysowane, to nie można, nie?
Lol
Lol 18.05.2018, 12:12
to pojedź i zobacz jak to wygląd A, a potem się wypowiadaj
Marcin #
Marcin # 16.05.2018, 22:00
Oczywiście nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlna nie jest jeszcze skończone ponieważ brak jest znaków ostrzegawczych A-29. Dziękuję
grześ
grześ 16.05.2018, 22:00
Panie Walery Czarnecki, Starosto Lubański, a może kilka ciężarówek żwiru dla mieszkańców Gminy Platerówka,i zrobimy jakiś utwardzony objazd w związku z ograniczeniami na mostach,może ta inwestycja też znajdzie finansowanie w budżecie województwa -taki pomysł jeśli zastanawiacie się ,na co wydać pieniądze .Tutaj też są mieszkańcy tego samego powiatu i województwa.
Kierowca
Kierowca 16.05.2018, 21:03
Można było lepiej rozwiązać przejazd na skrzyżowaniu ul.Podwale i Zgorzeleckiej. Obecnie jadąc ul.Podwale od sądu i skręcając w lewo na Zgorzelecką trzeba przepuścić pojazdy jadące prosto z przeciwka tj. ul.Podwale od strony targowiska. Samochód czekający na wolną drogę blokuje wszystkich jadących za nim,a można było wygospodarować miejsce na trzeci pas ruchu dla skręcających w lewo,ci co jadą prosto mieliby wolną drogę. Przecież jest tam sporo miejsca na takie rozwiązanie,ale jak to często u nas bywa cieniutko u decydentów z logicznym myśleniem.
Zed
Zed 16.05.2018, 21:20
Tu masz rację, ale zaznaczyć trzeba, że jednak ktoś tam nad czymś myślał. Zrobili miejsce na najazd dla ciężarówek skręcających w Zgorzelecką widać to na trzecim zdjęciu.

Pozostałe