Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Football Academy w Lubaniu

  • 17.05.2018, 11:50
  • red./Damian Sawczak
Football Academy w Lubaniu
Po wielu innych miastach w końcu i do Lubania trafiła największa w Polsce sieć szkółek piłkarskich Football Academy. Pierwszy historyczny trening odbył się w środę, 16 maja na boisku przy SP Nr 1 w Lubaniu.

Zajęcia zaplanowane zostały dla dwóch grup treningowych. W jednej grupie trenowali zawodnicy urodzeni w drugiej połowie roku 2012 oraz rocznik 2013 i 2014. W drugiej grupie znaleźli się zawodnicy z rocznika 2010 i 2011 oraz z pierwszej połowy 2012. Łącznie ponad 20 zawodników wzięło udział w pierwszych treningach Football Academy. Zajęcia prowadzi trener Grzegorz Kmiecik, który jest między innymi trenerem Kadry Polski Football Academy.

Młodzi zawodnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności indywidualne już od pierwszego treningu. Głównym celem w grupie młodszej była nauka prowadzenia piłki, natomiast w grupie starszej celem był drybling, a chłopcy poznali jeden ze zwodów obowiązujących w systemie szkolenia Football Academy. Treningi prowadzone przez trenera Grześka podobały się zawodnikom, a uśmiechy nie znikały z ich ust.

Kolejne zajęcia odbędą się w piątek, godziny pozostają bez zmian, grupa młodsza od 16:00 do 17:00, grupa starsza od 17:15 do 18:45. Zapraszamy również kolejne dzieci do drużyny Football Academy Lubań.

Football Academy to innowacyjna i dynamicznie rozwijającą się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Obecnie liczy ponad 150 ośrodków, w których trenuje ponad 10 tysięcy młodych adeptów i adeptek piłki nożnej. Sieć Szkółek Football Academy bazuje na najlepszych angielskich wzorcach. Na grunt polski przeniesione zostały m.in. rozwiązania treningowe i organizacyjne.

red./Damian Sawczak

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarosław Jankowski
Jarosław Jankowski 21.05.2018, 15:19
Poza innymi hejtami czytam tutaj o tym ,że FA jest nastawione wyłącznie na zysk. Nie wolno opowiadać takich bzdur. Jako rodzic dziecka które trenuje w Football Academy od ponad dwóch lat i jako były wiceprezes KS Łużyc mam i wiedzę i możliwość porównania pracy tych dwóch klubów. po pierwsze koszty szkolenia dziecka w Łużycach nie są stałe co miesiąc ale prawie zawsze przewyższają koszty w FA. W FA jest stała miesięczna opłata 99zł i koniec nie ma więcej opłat ! W Łużycach np za turnieje płacą rodzice w FA Klub. Jeżeli w jakimś miesiącu wypadną turnieje tzw prestiżowe to opłata miesięczna w Łużycach może wyjść nawet kilkaset złotych mimo tego ,że klub otrzymuje na takie cele dotację z miasta. Takie same dotacje KS Łużyce dostają na wypłaty trenerskie więc na co idą składki rodziców? :) Łącząc kluby "Skorpiony" i "Łużyce" jednym z warunków połączenia było to ,że dotacje poskorpionowe i składki rodziców maja trafiać na oddzielne konto i być pożytkowane wyłącznie na potrzeby grup młodzieżowych. Do dziś takiego konta nie ma i na pewno nie będzie. Najważniejszym dla każdego klubu powinien być narybek bo to czym skorupka nasiąknie tym później trąci. Tak jest w Football Academy wszystko dla dzieciaków i trenerzy i systemy szkoleń i cała organizacja klubu.W Łużycach najmłodsze grupy dla zarządu to składki a dla trenerów spory kłopot. Ponad 30 osobowe grupy dzieci z jednym trenerem to norma na początku sezonu. Niestety potem trenerzy dość szybko radzą sobie z nadmiarem pracy i dość szybko zniechęcone słabsze dzieci rezygnują. Z grup ponad 30 osobowych robią się grupy może 15 osobowe. Ilu tych chłopców dojdzie do juniora ?! Kto będzie grał kiedyś w tych juniorach czy seniorach? Pewnie co najmniej w połowie wychowankowie FA :) Dlatego uważam ,że w dłuższej perspektywie Football Academy to sprzymierzeniec lubańskiej piłki. Teraz ktoś kto chce atakować FA za to ,że wchodzi do Lubania aby uczyć grać w piłkę dzieciaki to po prostu głupiec wyobrażający sobie ,że FA zabierze dzieci z Łużyc a wraz z nimi składki.
Kutaczan Kutaczan
Kutaczan Kutaczan 17.05.2018, 19:55
Co by nie robił nic wam nie pasuje, ważne że dzieci są zadowolone co widać na zdjęciach, tylko krytyka i nic więcej, co za pokolenie z którym przyszło nam żyć.
Szczęsliwy
Szczęsliwy 17.05.2018, 18:08
Panie Anonimie - Jarku. Wszyscy są szczęśliwi, że Pan opuścił Łużyce Lubań, atmosfera się oczyściła. Nikt nie krzyczy na dzieci i nie wyzywa, że powinny grać w pingponga a nie w piłkę nożną itd. Współczuję klubom, które Pan "zaszczyca" swoją obecnością. Z piłkarskim pozdrowieniem.
Jarosław Jankowski
Jarosław Jankowski 17.05.2018, 20:31
Po powrocie do kraju na pewno zgłoszę się do administratora eLuban po adres IP komputera z którego Pan/Pani rzuca we mnie tym hejtem. Podejrzewam i raczej mnie to nie zdziwi jeżeli "anonim" "szczęśliwy" czy "mama" to będzie ta sama osoba.
Jarosław Jankowski
Jarosław Jankowski 17.05.2018, 19:40
Chętnie porozmawiam na ten temat ale nie ukrywając się jako " szczęśliwy" " anonim" czy " mama tata" Tym zapewne się różnimy, że ja zawsze chętnie ale z otwartą przyłbicą a nie z za węgla czy z za rogu. Pozdrawiam radzica z rocznika 2009.
Wiejski kopacz
Wiejski kopacz 17.05.2018, 16:21
Anonim, żal mi Ciebie,pewnie jesteś jednym z sfrustrowanych rodziców , który uważa że tylko jego dziecko jest przyszłym Nejmarem. Problemem Łużyc Lubań są zbyt duże grupy dziecięce (sam to przyznałeś) a przede wszystkim brak przyzwoitego zaplecza treningowego, ale od jesieni ma się to zmienić. Trenerzy wszyscy posiadają wymagane licencje, agrupy przez nich prowadzone grają w wysokich ligach.FOTBAL ACADEMY to organizacja nastawiona tylko i wyłącznie na zysk. Trenują tylko najmłodsze grupy, bo starszych trampkarzy czy juniorów już się nie opłaca. Ciekawe czy dzieciak którego nie stać na opłacenie składki, mógłby brać udział w zajęciach.
Gość
Gość 17.05.2018, 14:33
A niby czemu to taki historyczny???
Anonim
Anonim 17.05.2018, 14:08
Klub Sportowy Łużyce Lubań sam do tego doprowadził. Szczycą się dużą liczbą głównie młodych piłkarzy a treningi w grupach tych najmłodszych to jedna wielka kpina. Najważniejsza jest ilość i aby składka członkowska była opłacona na czas. Pseudo treningi i pseudo trenerzy. Ponad 20 osobowe grupy na zajęciach i aby zleciało a były przypadki gdzie ci lepsi zawodnicy trenują gdzieś po za wiedzą rodziców tych "gorszych" dzieci. Turnieje i mecze mistrzowskie to w kółko te same twarze. Anegdota od znajomego-wraca syn(11 lat)z treningu i ojciec pyta się co robiliście? Syn odpowiada:graliśmy w piłkę. I tak kilka razy. W końcu ojciec postanowił pojechać i zobaczyć jak wygląda trening a tam prawie 30 osób i co ? Grają w piłkę.Dla postronnego widza to może nic godnego uwagi ale nie tak to działa. Jeżeli komuś zależy na prawidłowym rozwoju dziecka polecam właśnie akademie piłkarskie jak ta. O seniorskiej piłce w Lubaniu nawet nie ma co pisać. Wyniki mówią same za siebie. Atmosfera wokół tej drużyny nie jest za ciekawa i wszystko zmierza na dno. Całe szczęście że najlepsza w okolicy szkółka - Football Academy Bolesławiec chce wyciągnąć rękę do rodziców i ich pociech.
Mama
Mama 17.05.2018, 16:15
Pozdrawiam Pana Panie Jarku. Pomimo anonimu, łatwo się domyślić, kto jest autorem. Jak zawsze z mnóstwem zarzutów, może i klub nie działa idealnie, ale trenerzy? Nie rozumiem krytyki... Może niech Pan sam sprobuje trenować małych piłkarzy, w końcu będzie trener idealny.
Jarosław Jankowski
Jarosław Jankowski 17.05.2018, 18:28
Jeżeli Pani myśli , że to mój wpis to się Pani myli. Jeżeli chodź troszkę mnie Pani czy Pan mnie zna to powinna Pani/Pan wiedzieć , że zawsze piszę prawdę i zawsze jak mam coś do powiedzenia to piszę pod siwoim imieniem i nazwiskiem i nie wstydzę się tego co piszę. Ten styl pisania to taki bardziej "boruhowy" czyli cisnąć gu.nem za węgla i udawać że to nie ja. Poza tym nie zgadzam się z wypowiedzią "anonima" bo trenerzy w Łużycach są naprawdę dobrymi trenerami. Murek dla mnie trener 1 klasa, Juszczyk zaangażowania i oddanie dla klubu 1 klasa. Michoński, Salach i Michniewicz tylko brawo bić o Grygo już nie wspomnę :). Osobiście uważam tylko , że jeden trener to nieporozumienie i to jeszcze z mojej winy znalazł się w Łużycach. Jak doprowadzałem do połączenia klubów uparłem się , że trenować musi Zawadka mimo sprzeciwów rodziców i zarządu Łużyc uparłem się i to był błąd bo niedługo potem doczekałem się ataków dyskryminacji tego pana na mojego obecnie 9 letniego syna. Ale to już inna historia. A co do polityki i działań Łużyce to pewnie jeszcze się wypowiem niedługo i na pewno nie jako anonim. Nie ukrywam , że marzyło mi się szkolenie dzieci w Łużycach na poziomie FA lecz trafiłem na mur i brak chęci. Na pewno wrócę do tematu. Pozdrawiam.

Pozostałe