Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Rowerem wokół Gór Izerskich, czyli ponad 220 kilometrowa pętla

  • 17.05.2018, 14:54
  • lwowecki.info
Rowerem wokół Gór Izerskich, czyli ponad 220 kilometrowa pętla
Trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie realizacji projektu „Rowerem wokół Gór Izerskich. Projekt otrzymał dofinansowanie. Podpisanie umów ma nastąpić jeszcze w tym roku. To znakomita informacja dla miłośników dwóch kółek.

Projekt “Rowerem wokół Gór Izreskich” został zatwierdzony na ostatnim posiedzeniu Komitetu Monitorującego, 15.03.br. Partnerem wiodącym jest Euroregion Nisa (CZ) w Libercu. Po stronie polskiej i czeskiej do projektu przystąpiło 20 podmiotów.

Celem projektu jest stworzenie i promowanie produktu marketingowego: pętla rowerowa wokół Gór Izerskich o długości całkowitej 220,3 km łącząca obszary, obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego po obu stronach granicy – wyjaśnia Tomasz Śliwa Kierownik Programów Polsko-Czeskich w Euroregionie Nysa.

Koordynatorem projektu po stronie polskiej jest Powiat Lubański – Projekt jest realizowany. Teraz spotykamy się w celu koordynacji działań – tłumaczy Wicestarosta Lubański Wojciech Zembik, który dodaje, iż podpisanie umów powinno nastąpić jeszcze w tym roku, a cały projekt powinien zostać zakończony do końca marca 2021 roku.

Wartość tego polsko - czeskiego projektu opiewa na ponad 3,4 miliona Euro, z czego kwota dofinansowania UE wyniesie ponad 2,9 mln €.

Po stronie Polskiej projekt będzie realizowany na terenie powiatów: zgorzeleckiego (gminy: Bogatynia, Zawidów, Sulików), lubańskiego (gminy: Olszyna i Siekierczyn) i lwóweckiego (gminy: Mirsk i Gryfów Śląski).

lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szymon Surmacz
Szymon Surmacz 21.05.2018, 12:25
A gmina Leśna, wycofała sie z projektu. Zamiast turystyki, będzie rozwijac przemysł:http://www.goryizerskie.pl/...

Pozostałe