×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Dzień Japoński

  • 22.05.2018, 15:59
  • ŁCR
Dzień Japoński
Sześćsetletni miecz bez śladów rdzy, broń mogąca przeciąć za jednym zamachem siedem ludzkich ciał, oryginalny smak prawdziwej herbaty i tenis stołowy z mistrzem z Tokio. W niedzielne popołudnie lubanianie posmakowali japońskiej kultury

20 maja br. w Muzeum Regionalnym w Lubaniu odbył się Dzień Japoński. Mieszkańcy Lubania mieli możliwość wysłuchać wykładu, który wygłosił Tokuyuki Shizuka z Japonii. Zaprezentował on miecze japońskie, omawiając ich znaczenie w kulturze tego kraju. Drugi z przybyłych gości, Hiroshi Kojima omówił proces wyrabiania japońskich mieczy oraz grotów do strzał. Zaprezentowany wykład wzbudził duże zainteresowanie uczestników spotkania, którzy gościom z Japonii zadawali liczne pytania dotyczące samych mieczy jak i historii, kultury, obyczajów Japonii.

Po krótkiej przerwie odbył się ceremoniał parzenia herbaty, który cały, zgodnie z tradycją zaprezentowały Hisae „Sokyu” Shizuka oraz Shoko Horiguchi. Uczestnicy wykładu mieli okazję poddać się degustacji japońskiej herbaty. Cykl wykładów zakończyła imponująca gra w tenisa stołowego, wyzwanie przybyłym rzucił mistrzem z Tokio - Wataru Kojima.

Po zakończeniu spotkania w miłej atmosferze uczestnicy wykładów mieli możliwość zrobienia sobie wspólnych zdjęć z gośćmi z Japonii. Organizatorzy spotkania: Muzeum Regionalne w Lubaniu, Urząd Miasta Lubań, NBTKK Saitama Branch, SSNK Club, Krzysztof Białkiewicz oraz Paweł Nowaczek.

ŁCR

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe