×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Metrowy jaszczur na Torowej

  • 1.06.2018, 15:36
  • red.
Metrowy jaszczur na Torowej
Wygląda na to, że dziś służby wzywane są do nietypowych zdarzeń. Rano strażacy ratowali cielę, w południe lubańscy strażnicy miejscy ratowali metrową iguanę.

Mieszkaniec ulicy Torowej zgłosił nam, że na choince siedzi jaszczur. Kiedy przybyliśmy na miejsce, okazało się, że na drzewie siedzi metrowa iguana. Udało nam się ją złapać, ponieważ miała zraniony ogon odwieźliśmy ją do weterynarza – usłyszeliśmy dziś od strażników miejskich.

Nie wiemy jak długo iguana przebywała na wolności. Mieszkańcy ulicy Torowej informowali, że zwierzę atakowały ptaki, do tego głęboka rana ogona nie napawa optymizmem. Niestety eskapada  spragnionej przygód jaszczurki może się skończyć amputacją ogona.

Iguana jest ogólnie w stanie dobrym, jest nawet trochę agresywna. Rana na ogonie okazała się jednak poważna. Zwierzę jest operowane i za kilka dni okaże się czy udało nam się uratować jej ogon. - mówi Piotr Kłosowski, lekarz weterynarii w Przychodni Keros w Lubaniu.

Z pewnością właściciel iguany tęskni za zwierzęciem, więc w sprawie odbioru jaszczurki należy kontaktowac się ze Strażą Miejską  w Lubaniu - tel. 756464442, [email protected], lub przychodnią weterynaryjną Keros.

 

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe