×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Wędkarski Dzień Dziecka

  • 4.06.2018, 09:31
  • red.
Wędkarski Dzień Dziecka
Ponad trzydziestu zawodników wzięło udział w Wędkarskim Dniu Dziecka, który 3 czerwca br. zorganizowało koło PZW Lubań Miasto. Co ważne żaden z młodych zawodników nie zakończył imprezy bez złowionej ryby!

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsi wędkowanie nad stawem Uniegoszcz nr I przy ulicy Sosnowej rozpoczęli zawodnicy w wieku od 10 do 14 lat. Brały wzdręgi, płocie, liny oraz leszcze. Bartosz Bernolak złowił nawet karpia, ale po zawodach miał duży niedosyt.
Ryba mierzyła 29 centymetrów. Do pełni szczęścia zabrakło małego centymetra. Z pewnością był dzięki niemu nie wygrał, ale z pewnością nie zająłbym też ostatniego miejsca. Oczywiście nie przejmuję się, bo chodziło tutaj o dobrą zabawę. Było super! - powiedział. Triumfował Oskar Kuzdrowski, który zgromadził 2395 punktów. Na drugim stopniu podium uplasował się Jakub Doliński (1750 pkt.), a najniższe miejsce na pudle przypadło Magdalenie Kobzik (1585 pkt.), która wyholowała dwa piękne leszcze. Niewiele do podium brakło Michałowi Wójcikowi, Gracjanowi Ludwiczakowi oraz Mateuszowi Stempkowskiemu. W drugiej grupie wiekowej rywalizowali zawodnicy w wieku do 10 lat. Po zaciętej walce na punkty wygrał Adrian Wrześniewski, który na podium wyprzedził Szymona Jaracza oraz Adriana Kuzdrowskiego. Dalsze lokaty zajęli Gracjan Szostak oraz Aleksander Doliński. Po zakończeniu zawodów każdy z uczestników imprezy otrzymał nagrody, a także owoce i słodycze. Nie mogło oczywiście zabraknąć przysmaków z grilla. Dodajmy, że obecnością podczas zawodów zaszczycił Lubomir Leszczyński, któremu towarzyszyli najbliżsi.

Było bardzo miło. Cieszę się, że wreszcie znalazłem możliwość skorzystania z zaproszenia działaczy koła, którzy doskonale opiekują się akwenem i przyległym do niego terenem. Pracujemy, aby nad stawem jak najszybciej powstała wiata, która będzie miała za zadanie służyć wędkarzom i pomagać w organizacji wędkarskich imprez - powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów.

Zarząd koła PZW Lubań Miasto za naszym pośrednictwem serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: Gminie Miejskiej Lubań, LPWiK, PEC, Chromex sp. z o.o., Wolstal oraz firmie Zawodny Spółka Jawna i Pawłowi Dolińskiemu.

red.

Zdjęcia (60)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe