Udane zakończenie zgrupowania w Drzonkowie

  • 4.06.2018, 10:39
  • KW
Udane zakończenie zgrupowania w Drzonkowie
Podziel się:
Oceń:
Zawodnicy Orki Lubań przez dwa tygodnie ciężko pracowali na obozie przygotowawczym w Drzonkowie, swoją formę przed Mistrzostwami Polski sprawdzili na zawodach w Poznaniu.  Nie spodziewałem się takich wyników, dziewczęta mnie zaskoczyły i „połamały kolana” swoją postawą - komentował zawody Krzysztof Wajcfelt, trener Orki.

Zawodnicy Orki Lubań w dniach 06.05 – 20.05.2018 ciężko pracowali na obozie przygotowawczym do Mistrzostw Polski (Seniorów i Młodzieżowców, Juniorów Młodszych - 14,15,16 lat i Juniorów - 17-18 lat ), na 50-metrowym basenie w Drzonkowie. 

Młodsi zawodnicy pierwszy raz przygotowywali się na 50-metrowym basenie, a to jest całkowicie inne pływanie niż na basenie 25-metrowym – zgodnie przyznają trenerzy Orki. Swoją formę sprawdzili w zawodach w Termach Maltańskich w Poznaniu – 4 Meeting Pływacki im. Macieja Frankiewicza 18.05.2018.
W zawodach brali udział : Konrad Pawlewicz (rocznik 2003), Jakub Borowiecki (2004), Maja Trefler (2004), Bartosz Bernolak (2004), Iga Krasowska (2006). Duża frekwencja i spora liczba klubów (479 zawodników z 44 klubów), zapowiadały niezłe ściganie na 50-metrowym basenie w Maltańskich Termach w Poznaniu. Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: 2006 i młodsi, 2005, 2004, 2003, 2002 i starsi. 

Zawodnicy Orki wywalczyli 4 medale – 3 złote i 1 srebrny, zajmując wysokie 8 miejsce w klasyfikacji końcowej. Medale zdobywały tym razem dziewczęta: Maja wywalczyła dwa złote medale na dystansach: 200m stylem zmiennym i 100m stylem klasycznym, a Iga złoty (100m stylem klasycznym – rekord Meetingu 2006 rocznika – 1:24,65s (wcześniejszy rekord należał do Oliwii Sikorskiej z Juweni Wrocław – 1:25,42s) i srebrny na 50m stylem dowolnym. 

Trzy najlepsze zawodniczki i zawodnicy z każdej z pięciu grup wiekowych otrzymały nagrody finansowe, o kolejności decydowała suma zdobytych punktów FINA w dwóch startach indywidualnych. W przypadku jednakowej ilości o kolejności decydował wyższy wynik punktowy w jednej z dwóch konkurencji. W tej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły miejsca: 2 miejsce – Iga Krasowska – rocznik 2006 i młodsi, 3 miejsce - Maja Trefler rocznik 2004.

Nie spodziewałem się takich wyników, ponieważ wszyscy solidnie przepracowali okres przygotowawczy do Mistrzostw Polski i powinni być zmęczeni – mówi Krzysztof Wajcfelt, trener. - Chłopcy popłynęli swoje – mogły być lepsze wyniki, ale popełnili parę drobnych błędów, które wpłynęły na ogólny wynik , mamy jeszcze dużo czasu żeby to wyprostować. Natomiast dziewczęta mnie zaskoczyły – Maja dwa starty na poziomie pierwszej dziesiątki w Polsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Iga rekord Meetingu i też starty na czołówkę pływaczek w Polsce z 2006 rocznika. Oprócz wyniku sportowego dziewczęta „połamały mi kolana” ponieważ , pieniążki wygrane podczas zawodów przekazały na cel charytatywny – pieniądze zbierane były dla 16 – letniego pływaka z Shark Rudna, który zachorował na raka. Jestem dumny z postawy moich zawodniczek, mimo młodego wieku wykazały się dojrzałością nie tylko sportową, ale i emocjonalną, której mogą pozazdrościć niektórzy dorośli.

Wraz z trenerem Adamem Musiałem, trenerami Orki i Zarządem chcielibyśmy podziękować zawodnikom za rzetelną pracę, postawę i sumienność, a przy tym zabawę i uśmiech na twarzy po ciężkim dniu treningów, przez cały okres zgrupowania. Rodzicom za zaufanie, wsparcie i pomoc.

KW

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe