Weekend z porażkami

Podobnie jak drużyny seniorów lubańskich Łużyc słabo wypadły także grupy młodzieżowe. Nie zawiedli jedynie występujący w klasie okręgowej młodzicy.

Klasa okręgowa młodzików

BKS Bolesławiec - Łużyce Lubań 1:6 (1:5)

Bramki: 1:0 Kowalski (4), 1:1 Zinkowski (9), 1:2 Tomkiewicz (10), 1:3 Zinkowski (16), 1:4 Zinkowski (23), 1:5 Wojtusik (34), 1:6 Pilarczyk (46).

Skład Łużyc: Biskupski – Lamparski, Kaźmierczak, Juszczyk, Zinkowski, Wojtusik, Sz. Pietrykowski, D. Pietrykowski, Tomkiewicz oraz Pieciul, Łuńczuk, Pilarczyk.

Drugiej drużynie młodzików z Lubania jako jedynym udało się wywalczyć punkty. Zespół trenera Grzegorza Juszczyka w Bolesławcu nie dał szans tamtejszemu BKS. Już do przerwy Łużyce wygrywały 5:1. Pierwsze minuty na wysoki wynik nie wskazuwały, bo to gospodarze już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Później jednak hat-tricka skompletował Igor Zinkowski, bramkarza rywali pokonywali także Kamil Tomkiewicz i Piotr Wojtusik. W drugiej połowie rezultat ustalił Krystian Pilarczyk.

Następny mecz: Granica Bogatynia – Łużyce Lubań (6 czerwca, g. 17).

II liga wojewódzka młodzików

AP Chojnik Jelenia Góra – Łużyce Lubań 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Ratajski (2), 1:1 Żółtański (5), 2:1 Michalski (24), 2:2 Szpytma (36), 3:2 Zemlak (50).

Skład Łużyc: Czekaj – Juszczyk, Kossowski, Misiewicz, z. Pietrykowski, Szpytma, Tomczyk, Wojtusik, Żółtański oraz Lamparski.

Drużynie trenera Sławomira Salacha przytrafiła się druga porażka z rzędu. Tym razem sposób na lubanian znalazł AP Chojnik. Łużyce dzielnie goniły wynik i dwukrotnie odrabiali straty. Na trafienia gospodarzy odpowiadali Mateusz Żółtański i Dominik Szpytma. Decydujący cios niestety z perspektywy gości zadała drużyna z Jeleniej Góry. Dodajmy, że jeleniogórzanie byli także górą w pierwszym meczu obu zespołów.

Następna kolejka: Eskadra Bolesławiec – Łużyce Lubań (6 czerwca, g. 19).

II liga wojewódzka trampkarzy

Łużyce Lubań – FC Wrocław II Academy 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Somkin (22), 0:2 Jasiczek (29), 1:2 Pietroński (68).

Skład Łużyc: Schab – Bakalarz, Czurak, Furmański, Iannone, Jakubczyk, Kowalczyk, Maciąg, Orzechowski, Pietroński, Szyszło oraz Misiewicz, Kamiński, Król, Mańkowski, Szpytma.

Zespół z Wrocławia objął prowadzenie w pierwszej połowie po strzale Somkina. Nie minęło kilka minut a zrobiło się 0:2. Później lubanianie starali się wyrównać, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Dopiero w 68. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Pietroński. Na więcej rywale Łużycom już nie pozwolili. Do końca sezonu pozostała jedna kolejka.

Ostatni mecz: Chrobry III Głogów – Łużyce Lubań (9 czerwca, g. 11).

II liga wojewódzka juniorów młodszych

Łużyce Lubań – Kuźnia Jawor 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Żądło (16), 0:2 Szałach (57), 0:3 Kuc (61), 0:4 Szałach (68), 0:5 Szałach (70).

Skład Łużyc: Krukowski – Bakalarz, Czyruk (60 Trościanko), Gajewnik, Grabowski, Janczak, Kuriata, Kuśmierz (13 Wójtowicz), Kwiatkowski, Starczewski, Witkowski (41 Chrząścik).

Końcówka sezonu w wykonaniu juniorów młodszych jest nienajlepsza. Tym razem zespół trenera Konrada Murawskiego przegrał na swoim boisku Kuźnią Jawor aż 0:5. Gra gospodarzy rozsypała się w drugiej części meczu. W tym czasie drużyna z Jawora zdobyła cztery gole. Porażka kosztowała lubanian spadek na ostatnie miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Następna kolejka: KS Oława – Łużyce Lubań (9 czerwca, g. 15).