Cezary Przybylski

Weekendowe porażki seniorów

• 5.06.2018, 15:02
  • red.
Nie udała się ostatnia kolejka seniorom Łużyc Lubań. Przegrała zarówno pierwsza drużyna jak i rezerwy.

Klasa okręgowa

BKS Bolesławiec - Łużyce Lubań 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Graczyk (67), 2:0 Graczyk (77), 3:0 Kulesza (89).
Żółte kartki: Lisowski, Puzio oraz Młynarski, Rogalski.
Widzów: 150.

Skład Łużyc: Chochel - Tomaszewicz (53 Czuchryta), Rymer, Rogalski, Młynarski, Sudnik, Sitek (85 Gapys), Bojdziński, Berliński (85 Gleb), Wichowski (79 Mandżejewski), Duszyński.

Zespół z Lubania w starciu z wiceliderem tabeli bardzo dzielnie trzymał się do przerwy. Łużyce miały trzy świetne okazje by zdobyć gola. Za każdym razem szwankowała jednak skuteczność. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron. Przebieg wydarzeń na boisku kontrolowała drużyna z Bolesławca. Przełożyło się to na gole. W 67. i 77. minucie na listę strzelców wpisywał się Łukasz Graczyk. W samej końcówce wracającego po długiej przerwie do bramki lubanian Mieczysława Chochela pokonał natomiast Adrian Kulesza, ustalając wynik na 3:0. Dzięki wygranej zespół z Bolesławca umocnił się na drugim miejscu w tabeli, które jest premiowane awansem do czwartej ligi.

2820 34:78

W 29. kolejce (9 czerwca - g.17) grają: Lubań - Zebrzydowa, Jeżów Sudecki - Ruszów, Lubomierz - Bolesławiec, Warta Bolesławiecka - Wykroty, Radzimów - Wojcieszów, Gryfów Śl. - Bogatynia, Szklarska Poręba - Pieńsk. Pauza: Świerzawa.

B klasa

W niedzielę rozegrano 20. kolejkę B klasy. Rezerwy Łużyc zmierzyły się z LZS Pisarzowice. Goście byli w tym meczu drużyną lepszą i zasłużenie wygrali 2:0.

Łużyce II Lubań - LZS Pisarzowice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Romanowski (24), 0:2 Arlisom (72).
Skład Łużyc: Kuligowski – Awdziej, Ruściński, Stanowski, Ral, H. Bojdziński, Tokarz, Gapys, Malinowski, Kładnik, Gleb.