×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Kulturysta z Lubania Mistrzem Polski

  • 8.06.2018, 15:57
  • red.
Kulturysta z Lubania Mistrzem Polski
„Warto żeby ludzie wiedzieli, że sport to nie tylko piłka nożna” - usłyszeliśmy od pana Kamila, który przed kilku dniami zdobył tytuł Mistrza Polski federacji NABBA/WFF w kulturystyce. Dzięki temu został powołany do kadry narodowej tejże federacji i 16 czerwca będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Toskanii.

Aby było śmieszniej Pan Kamil Wawrzyniecki swoją przygodę ze sportem rozpoczął właśnie od gry w piłkę nożną w Łużycach Lubań, jednak przed 6 laty złapał innego bakcyla. Kolega namówił go na siłownie i tak to się zaczęło. Profesjonalny trening kulturystyczny rozpoczął trzy lata temu, a od roku przygotowywał się do zawodów, w których zdobył tytuł Mistrza Polski federacji NABBA/WFF w kategorii men physique (meska sylwetka) do 180cm. Dzięki temu został powołany do kadry narodowej tejże federacji i 16 czerwca jedzie z całą grupą do Włoch, gdzie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Toskanii.

Aby to osiągnąć całe swoje życie podporządkował treningom. Na siłowni spędza 1,5 godziny, pięć dni w tygodniu. W międzyczasie zaliczył kilka kursów i zrobił uprawnienia trenera personalnego.

- Trening treningiem, ale najważniejsze jest to co zrobię później, co zjem, jak mięsień zregeneruję żeby odpoczął. Można powiedzieć, że kulturystyka to jest sport, w którym trzeba trzymać dyscyplinę 24 godziny na dobę, tu wszystko jest wymierzone i wyliczone. - opowiada Pan Kamil.

Mimo zdobytej wiedzy trenuje pod okiem Michała Stachów z Centrum Treningów Personalnych Fit Master w Jeleniej Górze, który bardzo mu pomaga.

- Przygotowanie do takich zawodów to jest ogrom wiedzy, gdzie liczą się szczegóły. Trzeba wyjść na scenę w szczytowej formie, nie dzień wcześniej ani dzień po. Szczytową formę trzeba osiągnąć konkretnego dnia o konkretnej godzinie. Dlatego dziękuję Michałowi, który wszystko mi wyjaśnia i tłumaczy.

Efekty ciężkiej pracy wykonanej przez Pana Kamila docenili sędziowie podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w kulturystyce i fitness, które odbyły się 2 czerwca w Jeleniej Górze. Trzymamy kciuki i życzymy takich samych sędziowskich decyzji w nadchodzących mistrzostwach świata. Tymczasem sami oceńcie sylwetkę Pana Kamila.

red.

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 11.06.2018, 16:55
BRAWO zamiast chlać browce przed kąpem uprawia sport !
gość
gość 10.06.2018, 14:09
https://www.youtube.com/wat... https://www.youtube.com/wat...
Gość
Gość 10.06.2018, 14:06
Wow .Większość na tych zdjęciach wygląda na niedożywionych nogi jak patyczki ,a poza tym ,ten sport i ta federacja jest tak mało znany jak zapasy bosych stóp czy toczenie sera.
M
M 10.06.2018, 23:38
Wow. Taki jesteś mądry, to może lepiej się pochwal co Ty osiągnąłeś i w jakiej federacji? Proponuje maść na ból dupy :D
Jajo
Jajo 9.06.2018, 22:16
W jakim mieście w Toscanii będą te mistrzostwa?

Pozostałe