×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Logistycy z KZL najlepsi na Dolnym Śląsku

  • 11.06.2018, 12:28
  • mp /red.
Logistycy z KZL najlepsi na Dolnym Śląsku
Katedra Zarzadzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu już po raz szósty wyłoniła Mistrzów Logistyki. Tegoroczni Mistrzowie to reprezentanci lubańskiego KZL-u.

8 czerwca 2018 r. odbył się finał szóstej edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki” organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

W pierwszym etapie udział wzięło 48 szkół z całego Dolnego Śląska. Każda ze szkół mogła wytypować dwie drużyny. Zadaniem uczniów było rozwiązanie studium przypadku na temat sklepu kolonialnego stojącego przed decyzją zakupu linii do samodzielnego wypalania kawy. Przyszli logistycy musieli dokonać obliczeń ekonomicznych, przeanalizować szanse i zagrożenia związane z zakupem własnej linii produkcyjnej oraz rozwiązać dylematy logistyczne przed którymi stanął właściciel sklepu. Prezentacje uczniów trzeciej klasy technikum w zawodzie technik logistyk okazały się na tyle ciekawe i poprawne merytorycznie, że pośród siedmiu zakwalifikowanych do ścisłego finału zespołów znalazły się dwie drużyny z ZSP im. KZL w Lubaniu, w tym jedna z nich już na etapie kwalifikacyjnym zdobyła największą liczbę punktów. 

Podczas finału, który odbył się w auli Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć logistycznych, anglojęzycznych skrótów z zakresu logistyki, umiejętnością formowania ładunków w kontenerach oraz harmonogramowania produkcji. Reprezentanci KZL-u poradzili sobie świetnie i zespół w składzie: Angelika Michno, Anna Jaworowicz, Katarzyna Zakrzewska i Roksana Fortuna zajął pierwsze miejsce zwyciężając w ten sposób szóstą edycję konkursu. Takie osiągnięcia to wielka radość i powód do dumy a także motywacja do dalszego rozwoju i kształcenia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

mp /red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pracodawca
pracodawca 12.06.2018, 12:00
Ogromne brawa dla młodzieży! Nie wiem, jakim trzeba być małym człowiekiem, by w obliczu takiego sukcesu, umniejszać znaczenie tego kierunku?...Logistyka to kierunek przyszłościowy i gratuluję tym młodym ludziom, że dokonali dobrego wyboru i się na niego zdecydowali. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na pracę w tym zawodzie, to umiejętności dobrej organizacji i planowania przydadzą się na każdym stanowisku. A cebulakom i innym zazdrośnikom polecam lekturę: http://www.rynekinfrastrukt...
Mały
Mały 12.06.2018, 14:59
Troszkę po tym świecie chodzę i widziałem już takie sytuacje. Pamiętam boom na marketing i zarządzanie, pedagogikę, socjologię i wiele innych. Brakuje nadal murarzy, elektryków, fachowców od prawdziwej pracy a nie od siedzenia za biurkiem i wymyślania nowych statystyk i tabelek
pracodawca
pracodawca 13.06.2018, 11:55
Boom na kierunki, które wymieniłeś, nie brał się bynajmniej stąd, że nagle pojawiło się większe niż dotychczas zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków. Moim zdaniem boom wziął się stąd, że wiele uczelni, w tym takich w małych miejscowościach, pootwierało te kierunki i dlatego młodzież na nie szła, bo mogła po prostu zdobyć wyższe wykształcenie, do którego niekiedy zupełnie niepotrzebnie zachęcali ich rodzice, nauczyciele, państwo. Poza tym to tak dumnie brzmi: "pedagog", "socjolog", "specjalista od zarządzania". Jest się czym pochwalić. Niewiele miało to wspólnego z rzeczywistymi potrzebami rynku pracy.Z logistyką jest inaczej, bo takie stanowiska pracy rzeczywiście powstają i rzeczywiście brakuje fachowców z tej dziedziny.Masz rację, że na rynku pracy potrzebni są pracownicy fizyczni. Bardzo ich brakuje. Ale potrzebna jest też dobra i fachowa kadra zajmująca się logistyką. Wejdź na jakikolwiek serwis z ofertami pracy i porównaj liczbę ogłoszeń dotyczących spedytorów (a to tylko jedno z możliwych stanowisk po logistyce), a na przykład pedagogów. Logistyka to dziedzina dość nowa i bardzo rozwojowa. Mamy dobę globalizacji, przepływ materiałów, surowców, wyrobów będzie się tylko rozwijał. I specjaliście będą potrzebni.Poza tym wychodzę z założenia, że żaden kierunek studiów, czy szkoły, nawet najbardziej oblegany, nie gwarantuje zatrudnienia, jeśli nie czuje się tego tematu i nie jest się w nim dobrym. Bardzo dobry socjolog znajdzie swoje miejsce na rynku pracy i wykorzysta swoją pasję do zarabiania pieniędzy. A ktoś, kto skończy szkołę elektryczną, bo to modne i jest po tym praca, może się bardzo zawieść, jeśli spośród wielu absolwentów okaże się najsłabszy. Rynek pracy szybko to zweryfikuje.
Pat99
Pat99 12.06.2018, 16:29
Takich fachowców widać częściej, zależy w jakim przebywa się obrębie. Każdy uczeń kończący logistykę może dosłownie pracować wszędzie, nie tylko siedzieć w papierkach, magazynować towary itp. Każdy człowiek pracujący gdzie indziej i mający inne wykształcenie, będzie inaczej na to patrzył, bo nie jest w to pogrążony :)
Do_cebulakow
Do_cebulakow 11.06.2018, 13:10
Logistycy=magazynierzy?
gość
gość 11.06.2018, 15:08
Firma logistyczna jest swoistym biurem podróży dla ładunku, więc organizuje wszystko, co jest potrzebne, by taki np. transport ładunku zorganizować. Może być też firmą transportowo-logistyczną, wtedy zajmuje się także transportem fizycznym.Gratulacje dla uczniów i nauczycieli prowadzących.
Cieciu
Cieciu 11.06.2018, 20:13
Czyli starszy magazynier :)

Pozostałe